Cena OTE: 2.13Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.
K problematice fotovoltaických elektráren publikujeme tento odborný blog. Naleznete zde nepřeberné množství článků na různá témata, která jsou spojená s výstavbou a provozem fotovoltaických elektráren, výkupem přebytků a FVE technologií obecně.

Sluneční elektrárny - novinky, akce, články

Naše firma žije fotovoltaikou, ale už nemontujeme fotovoltaické elektrárny na klíč v takovém rozsahu jako dříve (viz. naše reference), zaměřujeme se pouze na projekty, které jsou pro investora ekonomicky zajímavé a také sledujeme, co se kde šustne a občas se také rádi podělíme o vlastní zkušenosti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Stop stav pro fotovoltaické a větrné elektrárny skončil, mohou se opět připojovat do sítě

Zveřejněno: 2012-01-09 22:35:35

Dvouletý stop stav, během kterého se do distribuční sítě nesměly připojovat další větrné a fotovoltaické elektrárny, patrně skončil. Energetický regulační úřad (ERÚ) uznal argumenty provozovatelů alternativních zdrojů energie, informovali v pondělí jejich právní zástupci.

Více zde »  
 

Hrozba pro zelený proud, stát ho chce odstřihnout od dotací

Zveřejněno: 2011-12-16 20:19:39

Elektřina ze solárních panelů, větrných elektráren a z dalších obnovitelných zdrojů možná v nejbližší době přijde o státní dotace.
Vedení Energetického regulačního úřadu nyní prověřuje finanční možnosti státu zvýhodňovat zelené zdroje energie vyšší výkupní cenou proudu.
Výsledkem pak může být návrh, aby se minimálně dočasně zastavila podpora nových fotovoltaických a větrných elektráren nebo spaloven na biomasu. "Může se stát, že bude stop-stav podpory obnovitelných zdrojů energie," řekla předsedkyně regulačního úřadu Alena Vitásková.
 

Více zde »  
 

Špinavé panely okrádají sluneční investory o zisky

Zveřejněno: 2011-11-30 21:32:19

Investovali do solárních elektráren a předpokládali, že už budou jen sledovat, jak jim přibývají peníze na kontech. O desítky tisíc korun denně však mohou přicházet například kvůli znečištěným panelům nebo skrytým závadám. Vážnější poruchy mohou odstavit elektrárnu i na několik měsíců v době, kdy je intenzita slunečního svitu nejvyšší. Ztráty jsou pak ještě citelnější.

Více zde »  
 

Opravené solární elektrárny budou považovány za nové. A sníží se jim příjmy

Zveřejněno: 2011-11-28 19:16:15

Podle nového zákona o podporovaných druzích energie se elektrárnám po rekonstrukci solárního parku výrazně sníží vyplácené peníze. Opravené elektrárny se budou považovat za nové, a tím se na ně budou vztahovat aktuální podmínky provozu. To znamená i méně výhodné výkupní ceny proudu.

Více zde »  
 

Past na solární parky, po opravě přijdou o milióny

Zveřejněno: 2011-11-27 21:59:08

Praha - Stát vymyslel past na sluneční elektrárny, jimž kvůli vlastní neschopnosti včas zastavit masivní rozvoj fotovoltaiky musí odběratelé vyplácet miliardy korun za vyrobenou elektřinu.
 

Více zde »  
 

Německo uvažuje o omezení výstavby solárních elektráren

Zveřejněno: 2011-11-25 22:09:19

Německá vláda uvažuje o radikálním omezení výstavby nových fotovoltaických elektráren. Tamní ministerstvo hospodářství a životního prostředí by, podle časopisu Focus, mělo do konce ledna příštího roku prověřit, zda by bylo možné stanovit roční maximální hranici 1000 MW celkové nově instalované kapacity. To představuje dost razantní snížení. Například ještě v loňském roce byla instalována zařízení o celkovém výkonu 7400 MW.

Více zde »  
 

Jaké jsou výkupní ceny elektřiny pro rok 2012

Zveřejněno: 2011-11-10 22:21:34

Nedávno zveřejnil Energetický regulační úřad návrh na výši výkupních cen elektřiny v roce 2012. U některých obnovitelných zdrojů by měly být navýšeny. Přinášíme vám informace, za kolik se bude vykupovat elektřina z fotovoltaiky, z vodních i větrných elektráren.

Více zde »  
 

Malé elektrárny mohou napájet až milion domácností levnější elektřinou

Zveřejněno: 2011-11-09 22:27:56

Nezávislé energetické zdroje tvoří zhruba 12 procent instalovaného výkonu (cca 2837 MWp) a mohou pokrýt až deset procent celkové tuzemské spotřeby. Ve středu o tom informovala společnost Amper Market, která obchoduje s elektřinou vyrobenou hlavně z obnovitelných zdrojů.

Více zde »  
 

Bitva o sluneční miliardy přitvrdila, přidali se soudci

Zveřejněno: 2011-11-08 18:40:12

Brno - Soudci Městského soudu v Praze poslali na Ústavní soud návrh na zrušení solární daně. Jako další se tak postavili proti postupu státu vůči firmám provozujícím solární elektrárny.

Více zde »  
 

Česko čeká další vlna solárních arbitráží, varuje banka

Zveřejněno: 2011-11-06 17:23:01

Praha - Tuzemské banky se na poslední chvíli snaží zvrátit rozhodnutí poslanců, kteří by v nejbližších dnech měli definitivně schválit nový zákon o obnovitelných zdrojích energie.

Více zde »  
 

Solární elektrárna v Sezemicích se bourat nebude, rozhodli úředníci

Zveřejněno: 2011-10-31 19:39:30

Fotovoltaická elektrárna v Sezemicích na Pardubicku se bourat nebude. Stavbě hrozila demolice kvůli chybě stavebního úřadu, který vydal stavební povolení v rozporu s územním plánem. Krajský úřad v Pardubicích však v polovině října rozhodl, že stavba na místě zůstane.

Více zde »  
 

Malé elektrárny nabízejí levnější energii

Zveřejněno: 2011-10-30 12:47:02

Elektřina ze solárních elektráren a jiných obnovitelných zdrojů začíná tvrdě konkurovat energetickým gigantům. Již nyní může elektřina z malých elektráren snížit firmám a domácnostem účet za energie až o 10 i více procent. Malé energetické zdroje navíc mohou nabídnout dlouhodobě stabilnější ceny.

Více zde »  
 

Solární energie v České republice 2011

Zveřejněno: 2011-10-28 18:41:40

7. ročník konference Solární energie v ČR 2011 uspořádala ve středu 26. října 2011 v pražském hotelu Novotel společnost B.I.D. services. Konferenci, uspořádané do čtyř tematických bloků, předsedali a diskusi řídili pánové RNDr. Michal Pop, ředitel a jednatel pořádající společnosti, a Ing. Jaroslav Jakubes, ředitel divize OZE, ENA.

Více zde »  
 

Státní zástupce obžaloval tři solárníky z pokusu o uplácení úředníka ERÚ

Zveřejněno: 2011-10-25 20:13:46

Před koncem loňského roku byly úřady zavaleny žádostmi o schvalování stovek solárních elektráren. Podnikatelé, kteří se snažili spustit své zdroje do 31. prosince, aby dosáhli na loňskou výhodnou výkupní cenu, často neváhali sáhnout k nejrůznějším neférovým praktikám.

Více zde »  
 

Nemaničtí museli upustit od dobrého ekologického plánu

Zveřejněno: 2011-10-17 18:06:31

Nemanice – Příhraniční obec patřící mezi deset nejslunečnějších v Česku byla jednou z prvních, které měly v územním plánu solární park. Ten je po změně podmínek pro provoz slunečních elektráren ztracen.

Více zde »  
 

Padla obžaloba za údajný úplatek kvůli solární elektrárně

Zveřejněno: 2011-10-15 21:05:26

Liberec - Státní zástupce obžaloval tři muže, kteří se údajně pokusili milionem korun uplatit pracovníka Energetického regulačního úřadu (ERÚ), aby získali licenci pro solární elektrárnu s platností ještě pro rok 2010. Zajistili by tím výhodnější výkupní cenu elektřiny. Mužům ve věku 27 až 44 let nyní hrozí až šest let vězení, napsal server iHned.cz. Obžalovaní byli zástupci českobudějovické firmy Lumen energetický development. Ta už na začátku roku obvinění odmítla.

Více zde »  
 

Nový návrh o podporovaných energiích může stát připravit o miliardy

Zveřejněno: 2011-10-13 15:28:32

Solární elektrárny na českých polích vyrašily jako houby po dešti a nakonec hrozilo, že se kvůli nim elektrická síť zhroutí. Aby nedošlo k prudkému nárůstu cen elektřiny pro domácnosti, vymyslela minulý rok vláda a parlament způsob boje proti překotnému stavění slunečních panelů pomocí výrazného zvýšení poplatků za vynětí parcel z půdního fondu. Naneštěstí toto opatření nepostihne jen sluneční elektrárny, ale zdraží se i stavby silnic a dálnic.

Více zde »  
 

Sto solárních firem žádá po státu odškodné za miliardy

Zveřejněno: 2011-10-09 11:14:01

Praha - Bezmála rok poté, co vláda a Parlament zdanily solární proud a zrušily další výhody pro fotovoltaické elektrárny, se na stát obrátilo už zhruba sto domácích a zahraničních investorů, kteří požadují finanční kompenzaci.
Pokud firmy ve sporu se státem uspějí, mohl by rozpočet zchudnout o miliardy korun.
Ministerstvo financí si však takovou variantu nepřipouští. "Domníváme se, že naše právní pozice zůstává pevná," řekl Aktuálně.cz Michal Žurovec z tiskového oddělení ministerstva.
Zároveň ale ví, že situace může dospět až k arbitrážím. "Riziko arbitráží nemůžeme vyloučit," uvedl úředník tiskového odboru.
 

Více zde »  
 

Solární elektrárny vyrobily čtyřikrát více elektřiny

Zveřejněno: 2011-09-29 18:58:39

PRAHA - Výroba elektřiny v solárních elektrárnách letos za sedm měsíců vzrostla na 1386 gigawatthodin, což je čtyřnásobek proti stejnému období loni. Nejvíce zatím fotovoltaické zdroje letos podle Energetického regulačního úřadu (ERÚ) vyrobily v květnu, a sice 300 gigawatthodin.

Více zde »  
 

Předpověď se nevyplnila, solární elektrárny vyrábějí mnohem méně energie, než se čekalo

Zveřejněno: 2011-09-26 21:38:48

České solární elektrárny zatím nevyužívají svou kapacitu výroby. Výpadky elektřiny kvůli přetížení přenosové soustavy tak zatím podle ČEPS nehrozí. "Ještě nebyl dosažen bilanční limit stanovený pro tyto zdroje," potvrdila specialistka odboru komunikace ČEPS Eva Vítková.

Více zde »  
 

Je elektřina z uhlí levnější než solární energie

Zveřejněno: 2011-09-18 14:06:46

S blížícím se koncem roku slyšíme opět hysterické zprávy o tom, jak je solární energie drahá. Argumenty jsou stále tytéž. Solární energie je zlo, ke kterému nás tlačí Evropská unie. Podívejme se na základě aktuálních čísel, jak je to doopravdy. S blížícím se koncem roku slyšíme opět hysterické zprávy o tom, jak je solární energie drahá. Argumenty jsou stále tytéž. Solární energie je zlo, ke kterému nás tlačí Evropská unie. Podívejme se na základě aktuálních čísel, jak je to doopravdy. Zdroj: http://sdeleni.idnes.cz/je-elektrina-z-uhli-levnejsi-nez-solarni-energie-fu5-/eko-sdeleni.aspx?c=A110913_094730_eko-sdeleni_ahr

Více zde »  
 

Vranovská Ves kývla na méně peněz

Zveřejněno: 2011-09-13 21:55:30

Vranovská Ves - K dohodě patrně spějí jednání mezi Vranovskou Vsí a společností Domica. Zastupitelé kývli na smlouvu, která má přinést přes milion korun ročně.

Více zde »  
 

Solární podnikatelé počítají ztráty

Zveřejněno: 2011-09-12 20:50:21

PRAHA - Loni bohaté výdělky, letos jen hubené zisky, nebo dokonce ztráta. Tak vypadají výsledky společností, jež v minulých letech investovaly do solárních elektráren. Rozdíl způsobila jediná změna - zavedení odvodu za elektřinu vyrobenou ze slunečního záření, tedy takzvané solární daně.

Více zde »  
 

Policie si posvítí na solární elektrárny

Zveřejněno: 2011-08-31 20:19:03

PRAHA – Při povolování solárních elektráren na »poslední chvíli« mohli pracovníci Energetického regulačního úřadu (ERÚ) pomáhat podvodníkům. Údajně tak prý činili i na základě politického tlaku.

Více zde »  
 

Z obnovitelných zdrojů pochází v Německu už pětina celkové energie

Zveřejněno: 2011-08-30 19:51:59

V první polovině letošního roku pocházelo přes 20 procent německé energie z obnovitelných zdrojů. To je mnohem lepší výsledek než se čekalo. Podle spolkové vlády je jasným důkazem, že Německo zvládne přechod od atomové k takzvané zelené energii.

Více zde »  
 

Malé elektrárny nabízejí energii levnější o více než deset procent

Zveřejněno: 2011-08-29 21:49:48

Cenový diktát ukončil boom obnovitelných zdrojů. Elektřina ze solárních elektráren a jiných obnovitelných zdrojů začíná tvrdě konkurovat energetickým gigantům.

Více zde »  
 

Na burzu vstupuje nováček. Solární firma E4U chce lákat na dividendu

Zveřejněno: 2011-08-27 19:14:19

Pražská burza se tento měsíc dočká nového přírůstku. Vstoupí na ni akciová společnost E4U, která podniká v oboru obnovitelných zdrojů energie. Od 25. srpna se její akcie začnou obchodovat v systému KOBOS a stanou se součástí indexu PX Glob.

Více zde »  
 

Rozhodnutí soudu o protiústavnosti solární daně není zlomové, říká analytik

Zveřejněno: 2011-08-19 22:47:35

Jeden z majitelů fotovoltaických elektráren uspěl u soudu se stížností na 26 procentní daň z výnosů. Informaci jako první přinesla Česká televize. Daň vyměřil stát ve snaze nějak zkrotit solární boom, který by přišel spotřebitele hodně draho. Vzhledem k prudkému rozvoji fotovoltaických elektráren, ke kterému došlo především v loňském roce, se České republice začalo přezdívat ‘solární velmoc‘.

Více zde »  
 

Audit prověří licence na solární elektrárny

Zveřejněno: 2011-08-17 23:19:24

Energetický regulační úřad (ERÚ) reaguje na podezřelé hromadné přidělování licencí na solární elektrárny na konci loňského roku a připravuje vlastní audit, který má zjistit, kdo v celém případu pochybil.

Více zde »  
 

Povolování solárních elektráren šetří protikorupční policie

Zveřejněno: 2011-08-16 20:42:10

Protikorupční policie začala prošetřovat, jestli povolování solárních elektráren na konci loňského roku neprovázela korupce. Informují o tom Hospodářské noviny.

Více zde »  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »