Stop stav pro fotovoltaické a větrné elektrárny skončil, mohou se opět připojovat do sítě

Zveřejněno: 2012-01-09 22:35:35, počet zobrazení: 2849, zdroj: http://www.mediafax.cz/ekonomika/3989592-Stop-stav-pro-fotovoltaicke-a-vetrne-elektrarny-skoncil-mohou-se-opet-pripojovat-do-site. Další novinky zde.

Dvouletý stop stav, během kterého se do distribuční sítě nesměly připojovat další větrné a fotovoltaické elektrárny, patrně skončil. Energetický regulační úřad (ERÚ) uznal argumenty provozovatelů alternativních zdrojů energie, informovali v pondělí jejich právní zástupci.

Dvouletý stop stav, během kterého se do distribuční sítě nesměly připojovat další větrné a fotovoltaické elektrárny, patrně skončil. Energetický regulační úřad (ERÚ) uznal argumenty provozovatelů alternativních zdrojů energie, informovali v pondělí jejich právní zástupci.

„ERÚ vyhověl argumentu, že nelze odmítnout připojení pouze s obecným poukazem na ohrožení spolehlivého provozu distribuční soustavy, nýbrž je potřeba posoudit v každém jednotlivém případě, zda distribuční a elektrizační soustava ohrožena bude, či nikoliv,“ uvedl advokát poškozených investorů Luděk Šikola.

Stop stav, v jehož důsledku odmítali provozovatelé distribučních soustav připojovat do sítě plošně všechny fotovoltaické a větrné elektrárny trval od února 2010. K jeho vyhlášení vedla kritická situace, do níž se domácí přenosová soustava dostala v souvislosti s nadbytkem energie, proudící přes naše území především z německých větrných elektráren.

Podle Zuzany Musilové z České fotovoltaické průmyslové asociace (CZEPHO) ERÚ potvrdil protiprávnost dosavadního postupu distribučních společností. „Věříme, že se jedná o úplné ukončení stop stavu,“ dodala Musilová.

Podle předsedy představenstva CZEPHO Aleše Spáčila rozhodnutí ERÚ v letošním roce přinese nárůst počtu především střešních fotovoltaických elektráren. „Do sítě by mohlo být nově připojeno zhruba 50 megawattů nových solárních elektráren,“ uvedl v pondělí Spáčil pro Deník veřejné správy.

V roce 2011 přitom instalovaný výkon z alternativních zdrojů energie vzrostl o méně než 20 megawatt.Četli jste? Extrémní sucho a změna klimatu je tady

Zveřejněno: 2019-11-08 15:18:35

Zdá se, že je něco jinak než by mělo být. Něco, co netěší nikoho. Nebo se pleteme? Ano, majitelé fotovoltaických elektráren totiž zažívají královské období. Ale vždy může být ještě lépe. Pojďme se podívat na pár zajímavých klimatologických údajů, které nám Český hydrometeorologický institut nabízí na svém webu zcela zdarma. Jsou prostě čísla, která stojí za to porovnat.

Více zde.  
 

Co je virtuální baterie v českém pojetí

Zveřejněno: 2019-12-01 01:36:04

Pod pojmem Virtuální baterie nehledejme nic zvláštního, ale rozhodně ne nějaké zařízení. Pro někoho možná zajímavý přivýdělek při provozu malé solární elektrárny, pro jiné určitě dobrý marketingový tah jak nalákat další zájemce o sluneční elektrárny. Tak o čem to vlastně je?

Více zde.  
 

Uvažuji o FVE. Jak začít?

Zveřejněno: 2020-03-23 08:12:15

V článku Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu jsme se otřeli o téma spotřeby odběrného místa ještě před instalací sluneční elektrárny a vlastně ještě dlouho před tím, než nějaký systém poptáte. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2020