Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Online kalkulačka dotace NZÚ na FVE od února 2024

Zveřejněno: 2024-03-16 07:12:02, počet zobrazení: 1093, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Na startu roku 2024 se proláklo, že se chystá změna výše dotace z programu Nová zelená úsporám. Nikdo nic nevěděl jistě, tak šmejdské firmy začaly tlačit na zákazníky pro rychlý podpis objednávky s pohrůžkou měnší dotace. Na to zareagovalo Ministerstvo životního prostředí a na konci ledna 2024 zveřejnilo nové podmínky od 15.2.2024. Tak tady je máme, pojďte si zkusit spočítat výši dotace, 212 500 Kč je strop (bez TČ).

Změna podmínek dotace v únoru 2024 není první změnou.  Už na podzim 2021 byla ale v článku Dotace na fotovoltaiku bez licence na 10 kWp je lepší než na 5 kWp, zvýší se úspora zveřejněna rozborka výhod ve stylu "více je lépe". Jak šel čas,  nabývá opět vlastní úspora oproti prodeji přebytků na významu,  navíc dnes už lze bez licence mít i výrobnu do 50 kWp. Ta vlastní úspora je i v nových podmínkách zdůrazněna například ohřevem TUV, pak asi každý zaregistroval vyšší distribuční sazby, tedy co doma vyrobím a hned spotřebuju, z toho žádné distribuční poplatky ani daně neplatím, pro další rozbor tématu přetoků doporučujeme článek Výkup z FVE v roce 2024 a pak také Rok provozu FVE s tarifem Elektřina pro soláry a výhled na rok 2024.

Hlavní změny dotace na fotovoltaku v roce 2024

Nejzásadnější změnou je pokles maximální podpory pro FVE z 200 na 160 tisíc Kč a zavedení stropu pro rezervovaný výkon do distribuční sítě na hodnotu poloviny instalovaného výkonu. To, že za instalovaný kWp je dotace 8 tisíc nebo za 1 kWh také jen 8 tisíc, to při základní sestavě FVE 9,9 nebo 10 kWp + AKU 11,6 kWh + wallbox zase tak nepostřehneme. Kvůli virtuální baterce se stejně doporučujeme držet pod 10 kWp a kvůli potřebě co největšího výkonu při sníženém osvitu v zimním půlroce je pak co největší plocha důvodem, proč je těch 10 kWp rozumný kompromis, protože výkon panelů je na celé té srandě to nejzásadnější a v důslednu i nejlevnější.

Bonus za ohřev TUV fotovoltaikou

10 tisíc dostanete, když budete s běžnou spotřebou ještě i ohřívat TUV pomocí nové FVE. Dokládá se to fotkou bojleru s uvedením objemu AKU nádrže, podmínkou je mít bojler minimálně 120 litrů vody, tedy třeba běžná OKCE 125 od Dražic je minimální vhodnou variantou, protože vnitřní objem vody je 122 litrů.

Hospodářsky a sociálně ohrožená území

To, že v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji dostanou zájemci o FVE 10% bonus oproti zbytku republiky se ví dávno. Teď tu ale máme novinku - ještě hospodářsky a sociálně ohrožená území. Do této kategorie spadají území kolem některých obcí s rošířenou působností. Naše férová firma působí na Moravě, tak je pro nás zajímavé, že třeba lidé spadající pod obce Veselí nad Moravou, Hodonín, Kyjov, Moravský Krumlov, Znojmo, Přerov, Jeseník, Šumperk, Konice, Mohelnice, Uničov, Lipník nad Bečvou, Zábřeh, Hranice, Šternberk, Bystřice pod Hostýnem, Kroměříž, Otrokovice, Holešov, Vsetín, Uherský Brod ... také dostanou o 10% dotace více!

Tak schválně, pojďte si spočítat, jakou dotaci dostanete vy!

Celkový výkon

Kapacita baterií

Dobíjecí stanice(zobrazit Hospodářsky a sociálně ohrožená území)


Předpokládaná výše dotaceZajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Dotace na fotovoltaiku budou mít prázdniny - je fajn si pohnout

Zveřejněno: 2023-05-20 10:22:03

Státní fond životního prostředí je tajemný, jak hrad v Karpatech. Jen jedno je jisté - stávající podmínky pro fotovoltaiku z programu Nová zelená úsporám tu budou do 30.6.2023. Kdo stihne žádost o dotaci do začátku prázdnin podat, bude mít jednu nespornou výhodu. A my víme jakou, vlastně možná víme o dvou.

Více zde »  
 

5 firem vykupuje přebytky z FVE

Zveřejněno: 2020-08-17 07:55:12

Máte fotovoltaiku a nevíte, co s přebytečnou energií? Můžete ji uschovat do baterie, nebo využít nabídky některého obchodníka s energií, který nabízí možnost výkupu Vašich přebytků. Na českém trhu je několik takových firem. Obchodníky pak můžeme rozdělit do dvou kategorií - s nutností nové instalace od dané firmy a bez nutnosti nové instalace. Pojďme se mrknout na jejich nabídky.

Více zde »  
 

Umístění fotovoltaických panelů

Zveřejněno: 2021-04-05 08:14:28

Všechno má svá pravidla a proto se dnes podíváme na některá týkající se pozice solárních panelů na šikmých střechách. Bude to trochu osobní. Jako majitel tohoto webu a hlavně firmy, která solární systémy montuje, jsem svou prací postižen - jak jedu autem, neunikne mi žádná střecha :) Říká se tomu profesionální deformace.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »