Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13, počet zobrazení: 16750, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

V souvislosti s možností získání dotace z programu Nová zelená úsporám je pro dosažení maximální dotace 3f systém nutností a má to i své praktické výhody.

V okamžiku, kdy asymetrický měnič má k dispozici dostatek energie z panelů nebo akumulátoru, je schopen vykrýt většinu energetických nároků na kterékoli fázi až do třetiny svého max. výkonu, tedy klidně i 3,3 kW na fázi. Vlastník takové hybridní FVE vůbec nemusí přemýšlet co kam zapojit, aby výkon solární instalace byl efektivně lokálně zužitkován.

Při dostatku slunečního svitu se něco podobného dá očekávat i u 3f on-grid systémů, ovšem limit výkonu na fázi je na úrovni 1/3 aktuálního výkonu z panelů a tedy odběr energie se už musí lépe rozložit, ideálně co nejvíce symetricky.

Jednofázový systém on-grid nebo hybridní FVE zapojený do třífázové domovní instalace většinu novopečených majitelů solární elektrárny láká k větší zátěži na výrobní fázi a ta pak může být přetížena v době menší dostupnosti energie z vlastního zdroje. Stává se, že takový systém shodí i hlavní jistič před elektroměrem, a to pak je po tmě celý dům.

Něco jiného je pak jednofázová FVE v jednofázovém systému, tam je jakákoli dodaná energie na správném místě.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jak se připravit na instalaci sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-10-12 06:18:22

Článek je určen pouze expertům! Protože ale na internetu je dneska expertem každý, je vlastně téma pro všechny :) A protože se instalují převážně hybridní FVE či ty s přebytky do vody (a jejich kombinace), zaměříme se hlavně tímto směrem.

Více zde »  
 

Fotovoltaika v lese nebo ve stínu

Zveřejněno: 2019-11-18 11:11:37

Jdu vám takhle po lese a najednou na mne vykouknou panely. Nevěřím svým očím, musím blíž, je to zajímavé, to jsem ještě nikdy neviděl.

Více zde »  
 

Wattrouter nebo Dry contact?

Zveřejněno: 2022-08-28 20:17:54

Ohřev vody představuje v nákladech domácnosti vcelku významnou energetickou položku. Fotovoltaická elektrárna po většinu roku může TUV nahřívat zdarma. O Wattrouteru se hodně píše, ale co je, sakra, ten Dry Contact?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »