Cena OTE: 2.13Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13, počet zobrazení: 14987, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

V souvislosti s možností získání dotace z programu Nová zelená úsporám je pro dosažení maximální dotace 3f systém nutností a má to i své praktické výhody.

V okamžiku, kdy asymetrický měnič má k dispozici dostatek energie z panelů nebo akumulátoru, je schopen vykrýt většinu energetických nároků na kterékoli fázi až do třetiny svého max. výkonu, tedy klidně i 3,3 kW na fázi. Vlastník takové hybridní FVE vůbec nemusí přemýšlet co kam zapojit, aby výkon solární instalace byl efektivně lokálně zužitkován.

Při dostatku slunečního svitu se něco podobného dá očekávat i u 3f on-grid systémů, ovšem limit výkonu na fázi je na úrovni 1/3 aktuálního výkonu z panelů a tedy odběr energie se už musí lépe rozložit, ideálně co nejvíce symetricky.

Jednofázový systém on-grid nebo hybridní FVE zapojený do třífázové domovní instalace většinu novopečených majitelů solární elektrárny láká k větší zátěži na výrobní fázi a ta pak může být přetížena v době menší dostupnosti energie z vlastního zdroje. Stává se, že takový systém shodí i hlavní jistič před elektroměrem, a to pak je po tmě celý dům.

Něco jiného je pak jednofázová FVE v jednofázovém systému, tam je jakákoli dodaná energie na správném místě.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jak připojit mikrozdroj?

Zveřejněno: 2020-05-25 07:09:11

Od začátku ledna 2016 platí vyhláška 16/2016 Sb. (o podmínkách připojení k síti), která umožňuje připojit solární elektrárny s výkonem do 10 kWp do sítě zjednodušenou cestou. Co tato "zjednodušená" cesta znamená a proč ji nevyužít si hned popíšeme. Tady to pořekadlo "Není všechno zlato, co se třpytí" platí do poslední unce. Úmysl byl možná dobrý, ale ach, ta naše legislativa!

Více zde »  
 

Kdy poptat sluneční elektrárnu?

Zveřejněno: 2022-12-04 12:22:14

Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď. Kdykoli, i teď,  kdyžplánujete stavbu FVE v roce 2023. Ale je to tak? Jak vlastně firmy fungují a co od nich čekat? A co podbízení se v reklamách?

Více zde »  
 

Reálný postup instalace solární elektrárny s dotací Nová zelená úsporám

Zveřejněno: 2020-11-30 07:58:12

Některé firmy inzerují, že dotaci garantují a když ji nedostanete, dají ji ze svého a ještě se to dá do smlouvy. Jak si mohou být tak jisti? Jak to vlastně s tím programem NZÚ je? A jsou ty garance vůbec potřeba?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »