Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13, počet zobrazení: 771, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

V souvislosti s možností získání dotace z programu Nová zelená úsporám je pro dosažení maximální dotace 3f systém nutností a má to i své praktické výhody.

V okamžiku, kdy asymetrický měnič má k dispozici dostatek energie z panelů nebo akumulátoru, je schopen vykrýt většinu energetických nároků na kterékoli fázi až do třetiny svého max. výkonu, tedy klidně i 3,3 kW na fázi. Vlastník takové hybridní FVE vůbec nemusí přemýšlet co kam zapojit, aby výkon solární instalace byl efektivně lokálně zužitkován.

Při dostatku slunečního svitu se něco podobného dá očekávat i u 3f on-grid systémů, ovšem limit výkonu na fázi je na úrovni 1/3 aktuálního výkonu z panelů a tedy odběr energie se už musí lépe rozložit, ideálně co nejvíce symetricky.

Jednofázový systém on-grid nebo hybridní FVE zapojený do třífázové domovní instalace většinu novopečených majitelů solární elektrárny láká k větší zátěži na výrobní fázi a ta pak může být přetížena v době menší dostupnosti energie z vlastního zdroje. Stává se, že takový systém shodí i hlavní jistič před elektroměrem, a to pak je po tmě celý dům.

Něco jiného je pak jednofázová FVE v jednofázovém systému, tam je jakákoli dodaná energie na správném místě.Četli jste? FVE vyrobily v roce 2019 více než statistiky předpovídají

Zveřejněno: 2019-11-18 22:59:31

V letošním roce začal Operátor trhu (OTE) podněcovat (úkolovat) Státní energetickou inspekci (SEI) ke kontrolám FVE s produkcí energie za roky 2017 a/nebo 2018 vyšší než 1,1 MWh na instalovanou kWp. Kontrol za rok 2019 bude hodně.

Více zde.  
 

Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Více zde.  
 

Mám FVE se zeleným bonusem. Mohu vyměnit střídač a připojit baterie?

Zveřejněno: 2020-07-06 10:45:12

Životnost střídačů z let 2007-2013, kdy výrobci dostávali podporu formou Zelených bonusů či přímé dodávky, je mnohdy u konce. Mohu vadný střídač vyměnit za nový nebo kde seženu náhradu? Určitě je spousta provozovatelů s podobnou otázkou. A co když místo střídače připojím měnič a k němu baterie? Pojďme si to rozebrat i s praktickou zkušeností z provedené kontroly ze strany České energetické inspekce.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021