Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13, počet zobrazení: 10928, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

V souvislosti s možností získání dotace z programu Nová zelená úsporám je pro dosažení maximální dotace 3f systém nutností a má to i své praktické výhody.

V okamžiku, kdy asymetrický měnič má k dispozici dostatek energie z panelů nebo akumulátoru, je schopen vykrýt většinu energetických nároků na kterékoli fázi až do třetiny svého max. výkonu, tedy klidně i 3,3 kW na fázi. Vlastník takové hybridní FVE vůbec nemusí přemýšlet co kam zapojit, aby výkon solární instalace byl efektivně lokálně zužitkován.

Při dostatku slunečního svitu se něco podobného dá očekávat i u 3f on-grid systémů, ovšem limit výkonu na fázi je na úrovni 1/3 aktuálního výkonu z panelů a tedy odběr energie se už musí lépe rozložit, ideálně co nejvíce symetricky.

Jednofázový systém on-grid nebo hybridní FVE zapojený do třífázové domovní instalace většinu novopečených majitelů solární elektrárny láká k větší zátěži na výrobní fázi a ta pak může být přetížena v době menší dostupnosti energie z vlastního zdroje. Stává se, že takový systém shodí i hlavní jistič před elektroměrem, a to pak je po tmě celý dům.

Něco jiného je pak jednofázová FVE v jednofázovém systému, tam je jakákoli dodaná energie na správném místě.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Kolik v roce 2022 stojí solární elektrárna?

Zveřejněno: 2022-07-31 07:15:18

Na jednoduchou otázku by mohla být jednoduchá odpověď. Ale není a v podstatě ani nemůže být. Fotovoltaiku dnes nabízí spousta firem, konkurence malých lokálních a velkých molochů, za které to ty malé stejně odedřou, tu je. Na druhou stranu se roztáčí inflační spirála a prachy je třeba v nejisté době investovat do smysluplných projektů. Tak kolik za FVE? 200 nebo 600 tisíc?

Více zde »  
 

Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03

Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

Více zde »  
 

Zkušenosti s hybridní fotovoltaickou elektrárnou

Zveřejněno: 2021-03-15 07:23:14

Rok 2020 sice přinesl nezvyklý (ne) chod běžných služeb a následky pandemie budeme pociťovat ještě dlouho, ale na druhou stranu lidé dostali prostor přemýšlet sami nad sebou, svým životem a v neposlední míře také nad tím, jak si svůj komfort zachovat, či dokonce povýšit na další level. Vše špatné je na něco dobré a to špatné se zapomene. Tím dobrým je, že spousta z nás se dokopala k činům, na které dříve nebyl čas a protože nejezdíme na výlety a dovolené, zbývá najednou prostor pro investice.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022