Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13, počet zobrazení: 7760, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

V souvislosti s možností získání dotace z programu Nová zelená úsporám je pro dosažení maximální dotace 3f systém nutností a má to i své praktické výhody.

V okamžiku, kdy asymetrický měnič má k dispozici dostatek energie z panelů nebo akumulátoru, je schopen vykrýt většinu energetických nároků na kterékoli fázi až do třetiny svého max. výkonu, tedy klidně i 3,3 kW na fázi. Vlastník takové hybridní FVE vůbec nemusí přemýšlet co kam zapojit, aby výkon solární instalace byl efektivně lokálně zužitkován.

Při dostatku slunečního svitu se něco podobného dá očekávat i u 3f on-grid systémů, ovšem limit výkonu na fázi je na úrovni 1/3 aktuálního výkonu z panelů a tedy odběr energie se už musí lépe rozložit, ideálně co nejvíce symetricky.

Jednofázový systém on-grid nebo hybridní FVE zapojený do třífázové domovní instalace většinu novopečených majitelů solární elektrárny láká k větší zátěži na výrobní fázi a ta pak může být přetížena v době menší dostupnosti energie z vlastního zdroje. Stává se, že takový systém shodí i hlavní jistič před elektroměrem, a to pak je po tmě celý dům.

Něco jiného je pak jednofázová FVE v jednofázovém systému, tam je jakákoli dodaná energie na správném místě.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jak správně poptat solární elektrárnu

Zveřejněno: 2021-02-01 07:48:12

Poptali jste elektrárnu a nikdo se neozval nebo vaše komunikace "vyšuměla"? Tak proč, sakra, inzerovali, že se do dvou dnů ozvou, a pak nikdo nereaguje?

Více zde »  
 

Fotovoltaika jsou především úspory

Zveřejněno: 2021-01-11 07:02:28

Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem. 

Více zde »  
 

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022