Cena OTE: 2.67Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Výkup z FVE v roce 2024

Zveřejněno: 2024-02-28 10:09:16, počet zobrazení: 805, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

No, nepotěšíme Vás, jde to od desíti k pěti a světlo na konci tunelu i díky sdílení elektřiny je hodně daleko. Tak, jak to teda vypadá? Kam směřujeme?

Zdražení distribučních poplatků jasně ukazuje, že to s energetikou už nikdy nebude, jak dřív bylo. Je jasné, že větší požadavky na přenos energie po síti z důvodu nároků ekomobility a sdílení energie zaplatíme všichni.

Jak se tedy k přebytkům, které v létě z FVE budou, postavit? Máme, stejně jako dříve, 3 možnosti, následující odstavce popíší výhody s negativa každé z nich.

SPOT = prodej dle hodinových sazeb OTE

Máme tu spoustu obchodníků, kteří lákají na tento způsob prodeje přebytků z FVE, jmenujme nejznámější, například bezdodavatele.cz nebo electree.cz. Dokonce i některé montážní firmy se snaží tvrdit, že vykoupí výhodně vaši elektřinu.

Nenechte se ošálit nebo zmást, kdeže loňské sněhy jsou... stačí si projít historii ceny elektřiny na burze třeba v naší online statistice FVE v Olomouci. Trend je jasný - čím více elektřiny FVE vyrábí, tím levnější je cena na burze, v létě nejsou výjimkou ceny záporné. Při poplatku 50 hal. za výkup 1 kWh energie výrobce za dodávku dokonce dosti často platí a to i když mu obchodník zisky započítává ve stejném období s odběrem. To prostě už nechceš!

Fixovaná výkupní cena

Málokterý obchodník má odvahu jít do rizika a nabídne zajímavou fixní cenu. Donedávna byl králem Centropol, ale už i tam si dobře spočítali, že se to nevyplatí. E.ON se svou 1,50 Kč/kWh je pak příkladem běžné ceny, za kterou se letos nikdo nemusí stydět.

Výhoda je zřejmá - přebytky vždy prodáte alespoň za něco a nebudete se muset strachovat, že přijde doplatek za dodávku elektřiny do sítě. Logika věci pak kopíruje známé rčení "Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše."

Virtuální baterka

Není pro každého (např. mimo jiné instalovaný výkon musí být do 10 kWp), ale finanční efekt je víceméně zajištěn. Naše online sledovaná instalace dopadla za rok 2023 velmi dobře - čtěte: Rok provozu FVE s tarifem Elektřina pro soláry a výhled na rok 2024

A co komunitní sdílení?

No, není to win-win situace (všichni vyhráli) :( Pozitivum určitě bude, že každé odběrné místo zapojené do komunitní energetiky dostane zdarma 4Q elektroměr a bude moci nakupovat energii na SPOTu, pokud ji nedostane ze svého zdroje.

Vše bohužel směřuje k tomu, že v době nadbytku výroby elektřiny bude cena silové energie tak nízká, že se vůbec nevyplatí ji v komunitě použít, že bude efektivnější ji spotřebovat lokálně například na nabíjení elektromobilů. SPOT vládne světu a doba záporné ceny elektřiny v době výroby z FVE je za dveřmi.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Přihlášení dotace NZÚ pro RD na mobilu

Zveřejněno: 2023-09-30 22:16:42

Od 26.9.2023 odstartovala nová vlna příjmu žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Nékdo si troufne podat žádost sám,  jiný to nechá na dodavatele systému fotovoltaické elektrárny. Ať tak či onak,  prvotní přihlášení musí udělat každý sám,  stejně jako když máme hlad, jíme sami - to za nás taky nikdo neudělá. Hlad po dotacích na FVE tu je, tak máme návod,  jak se přihlásit.

Více zde »  
 

Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

Více zde »  
 

5 nejdůležitějších bodů pro výpočet návratnosti sluneční elektrárny bez baterek

Zveřejněno: 2020-03-30 11:48:58

Návratnost sluneční elektrárny je věc velmi zapeklitá a má svá temná místa. Pojďme se podívat na pět základních faktorů, které ovlivňují návratnost fotovoltaické elektrárny bez baterie. Uvedená fakta by Vám měla pomoci při úvahách jakou elektrárnu si pořídit, aby na to Vaše kapsa stačila a zároveň aby to nebyly vyhozené peníze za předražený systém solární elektrárny, je tu jedno, jestli se bavíme o pořízení FVE s dotací, nebo bez ní.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »