Fotovoltaické elektrárny je to, oč na tomto webu běží. Nabízíme fotovoltaické elektrárny složené z kvalitních komponentů renomovaných výrobců s bohatou historií vývoje, abychom Vám nabídli kvalitní komplexní řešení se zárukou kvality a efektivního provozu.
Dodáváme jak systémy na rodinné domy, chaty či malé i ostrovní systémy, tak i řešení pro průmyslové objekty či volná prostranství. S důvěrou se na nás obracíte a my se snažíme Vaši důvěru oplácet vstřícností a rychlostí našich reakcí. Napište si o to, co Vás zajímá, zavolejte nám a určitě zjistíte, co chcete vědět.
... je soubor menšího či většího počtu solárních panelů, střídače či střídačů, podpůrných a jistících prvků. Samozřejmě, že k elektrárně patří i konstrukční prvky a kabeláž. Solární elektrárny se liší především svým výkonem, jinak se většinou jedná o stejný princip - energie vyrobená dopadem slunce na fotovoltaické panely se přemění ve střídačích na střídavé veličiny a poté je předána do domácí či rozvodné elektrické sítě o kmitočtu 50 Hz. To platí pro tzv. Grid-on elektrárny, u hybridních je to trochu složitější, o tom na našem webu jinde.
Sluneční elektrárnu můžete postavit na střeše svého rodinného domu, chaty, výrobní haly (nemusíte ji pak hlídat) nebo třeba na poli. Dle způsobu dodávky energie do elektrorozvodné sítě pak rozlišujeme tyto základní způsoby:
Každý způsob připojení má své plusy i mínusy. Ostrovní systém je zajímavý především tam, kde není možné využít nebo zřídit elektrickou přípojku, například na lodi, karavanu apod. FVE připojená na síť zásobuje uživatele energií jen v okamžiku přítomnosti sítě, při jejím výpadku FVE nedodává, protože používá střídače, které se drží parametrů sítě. Hybrid je něco mezi a kombinuje výhody obého, ovšem v pořizovacích nákladech je významně nejdražší.
Na toto téma jdou na netu mnohé diskuse a většinou je resumé takové, že za ideál je považován jižní směr s maximálním odklonem 10-15° na západ. Samozřejmě, že nesmí slunečnímu záření nic bránit v tom aby paprsky dopadaly na panely. Sklon panelů bývá udáván mezi 35-45° od vodorovné roviny. V případě stavby fotovoltaiky na rovné střeše nebo pozemku si poradíme s orientací snadno, pokud ale máte střechu odkloněnou od jihu o více něž 45° na východ či západ, stavbu raději nedoporučujeme. Určitě se na webu dočtete o dvou systémech uchycení panelů - statické a natáčecí systémy. Natáčecí mají vyšší výkon, ovšem mají poněkud vyšší pořizovací náklady, natáčecí mechanizmy jsou náchylné na mechanické poškození, potřebují pravidelnou údržbu. Z hlediska nulové údržby a nulových provozních nákladů ovšem vřele doporučujeme statické systémy, u kterých opravdu jen vyrábět elektrickou energii.
F.A.Q. - často odpovídané otázky, fotovoltaický jen a ideální podmínky pro solární elektrárny, fotovoltaické systémy, fotovoltaický článek, fotovoltaický panel, fotovoltaický systém, fotovoltaická elektrárna, co je fotovoltaické, fotovoltaické články, investice do fotovoltaických systémů, solární elektrárny, fotovoltaické panely, solární parky, fotovoltaika.