Novinky ve fotovoltaice

Uživatelé

E-MAIL

HESLO


Do koše   Obsah košíkuVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

Fotovoltaický článek

Fotovoltaický článek je základní stavební prvek fotovoltaických systémů. Probíhá v něm fotovoltaický jev, tedy jev přímé přeměny světla na elektrickou energii. Tento jev dostal svůj název složením slov foto (světlo) a volt (jednotka elektrického napětí).

Jak fotovoltaický jev funguje ? Dopadem fotonů na polovodičový p-n přechod dochází k uvolňování a hromadění volných elektronů. Pokud je p-n přechod doplněn o elektrody nazývajícími se anoda (+) a katoda (-), je fotovoltaický článek hotov, proud elektronů prostřednictvím těchto elektrod proteče do dalšíxh elektrických obvodů.

Něco málo z historie: Fotovoltaiku objevil Alexander Edmond Becquerel v roce 1839. V roce 1958 se poprvé použilo fotovoltaických článků pro výrobu energie v kosmických programech a od té doby se staly jejich nedílnou součástí.

Čtěte dále: F.A.Q. - často odpovídané otázky, fotovoltaické systémy, fotovoltaické elektrárny, fotovoltaický panel, fotovoltaický systém, fotovoltaická elektrárna, co je fotovoltaické, fotovoltaické články, investice do fotovoltaických systémů, solární elektrárny, fotovoltaické panely, solární parky, fotovoltaika.