Fotovoltaický článek

Fotovoltaický článek je základní stavební prvek fotovoltaických systémů. Probíhá v něm fotovoltaický jev, tedy jev přímé přeměny světla na elektrickou energii. Tento jev dostal svůj název složením slov foto (světlo) a volt (jednotka elektrického napětí).

Jak fotovoltaický jev funguje ? Dopadem fotonů na polovodičový p-n přechod dochází k uvolňování a hromadění volných elektronů. Pokud je p-n přechod doplněn o elektrody nazývajícími se anoda (+) a katoda (-), je fotovoltaický článek hotov, proud elektronů prostřednictvím těchto elektrod proteče do dalšíxh elektrických obvodů.

Něco málo z historie: Fotovoltaiku objevil Alexander Edmond Becquerel v roce 1839. V roce 1958 se poprvé použilo fotovoltaických článků pro výrobu energie v kosmických programech a od té doby se staly jejich nedílnou součástí.

Čtěte dále: F.A.Q. - často odpovídané otázky, fotovoltaické systémy, fotovoltaické elektrárny, fotovoltaický panel, fotovoltaický systém, fotovoltaická elektrárna, co je fotovoltaické, fotovoltaické články, investice do fotovoltaických systémů, solární elektrárny, fotovoltaické panely, solární parky, fotovoltaika.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019