Solární parky

Termínus technikus Solární parky je používán pro fotovoltaické elektrárny většího výkonu, především těmi s výkonem větším než 500 kWp.

Solární parky bývají zpravidla tvořeny několika centrálními střídači a tisíci fotovoltaických panelů.. Mezi největší solární parky ve světě patří určitě farma v Kalifornii s instalovaným výkonem 500 MWp, nebo třeba FVE v Portugalsku s výkonem necelých 50 MWp.

V ČR jsou nejznámější solární parky v Bušovanech a v Ostrožské Lhotě. Další rostou jako houby po dešti.

Solární parky nemusí vyrůst jen na volné ploše (myšleno na zelené louce), ale třeba i na střeše výrobních či skladovacích hal. Takto uvažovali i majitelé firmy General Motors, když naplánpovali výrobu největší FVE na střeše své firmy v Zaragoze ve Španělsku. 85 tisíc fotovoltaických panelů pokryje plochu 183 tisíc čtverečných metrů.

Investice do solárních parků má v současné době vysokou návratnost a naše společnost je schopna vystavět Váš solární park za cenu nižší než 120 Kč/Wp instalovaného výkonu na klíč.

Čtěte dále: F.A.Q. - často odpovídané otázky, fotovoltaické systémy, fotovoltaické elektrárny, fotovoltaický článek, fotovoltaický panel, fotovoltaický systém, fotovoltaická elektrárna, co je fotovoltaické, fotovoltaické články, investice do fotovoltaických systémů, solární elektrárny, fotovoltaické panely, fotovoltaika.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019