Novinky ve fotovoltaice

Uživatelé

E-MAIL

HESLO


Do koše   Obsah košíkuVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

Solární parky

Termínus technikus Solární parky je používán pro fotovoltaické elektrárny většího výkonu, především těmi s výkonem větším než 500 kWp.

Solární parky bývají zpravidla tvořeny několika centrálními střídači a tisíci fotovoltaických panelů.. Mezi největší solární parky ve světě patří určitě farma v Kalifornii s instalovaným výkonem 500 MWp, nebo třeba FVE v Portugalsku s výkonem necelých 50 MWp.

V ČR jsou nejznámější solární parky v Bušovanech a v Ostrožské Lhotě. Další rostou jako houby po dešti.

Solární parky nemusí vyrůst jen na volné ploše (myšleno na zelené louce), ale třeba i na střeše výrobních či skladovacích hal. Takto uvažovali i majitelé firmy General Motors, když naplánpovali výrobu největší FVE na střeše své firmy v Zaragoze ve Španělsku. 85 tisíc fotovoltaických panelů pokryje plochu 183 tisíc čtverečných metrů.

Investice do solárních parků má v současné době vysokou návratnost a naše společnost je schopna vystavět Váš solární park za cenu nižší než 120 Kč/Wp instalovaného výkonu na klíč.

Čtěte dále: F.A.Q. - často odpovídané otázky, fotovoltaické systémy, fotovoltaické elektrárny, fotovoltaický článek, fotovoltaický panel, fotovoltaický systém, fotovoltaická elektrárna, co je fotovoltaické, fotovoltaické články, investice do fotovoltaických systémů, solární elektrárny, fotovoltaické panely, fotovoltaika.