Solární parky

Termínus technikus Solární parky je používán pro fotovoltaické elektrárny většího výkonu, především těmi s výkonem větším než 500 kWp.

Solární parky bývají zpravidla tvořeny několika centrálními střídači a tisíci fotovoltaických panelů.. Mezi největší solární parky ve světě patří určitě farma v Kalifornii s instalovaným výkonem 500 MWp, nebo třeba FVE v Portugalsku s výkonem necelých 50 MWp.

V ČR jsou nejznámější první solární parky v Bušovanech a v Ostrožské Lhotě. Další vyrostly jako houby po dešti v letech 2009 a 2010.

Solární parky nemusí vyrůst jen na volné ploše (myšleno na zelené louce), ale třeba i na střeše výrobních či skladovacích hal. Takto uvažovali i majitelé firmy General Motors, když naplánpovali výrobu největší FVE na střeše své firmy v Zaragoze ve Španělsku. 85 tisíc fotovoltaických panelů pokryje plochu 183 tisíc čtverečných metrů.Čtěte dále

F.A.Q. - často odpovídané otázky, fotovoltaické systémy, fotovoltaické elektrárny, fotovoltaický článek, fotovoltaický panel, fotovoltaický systém, fotovoltaická elektrárna, co je fotovoltaické, fotovoltaické články, investice do fotovoltaických systémů, solární elektrárny, fotovoltaické panely, fotovoltaika.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022