Kdo připojí solární panely?

Zveřejněno: 2021-07-24 14:48:32, počet zobrazení: 3081, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Solární panely nebo sluneční elektrárnu? A je myšleno na střeše nebo do sítě? Ten, kdo už se do problému ponořil, jistě ví. Kdo ale stojí a rozhlíží se kam nabrat směr, tomu snad ukážeme pár důležitých bodů.

Fakturu za elektřinu platíme obchodníkům, kteří nás buď zlákali svou nabídkou ceny nebo nám tu fakturu posílají už tak dlouho, že ani nevíme, kdy a proč jsme s nimi začali. Každopádně obchodníci s energií obecně nejsou závislí na lokalitě a tak klidně brněnská firma může dodávat energii do Karlových Varů.

Na faktuře za elektřinu najdeme položky závislé na zvoleném obchodníkovi (např. cenu za odebranou energii - tzv. silovou, běžně "silovku") a pak ceny závislé na Energetickém regulačním úřadu, tedy vyhlašované, například velmi populární poplatek za OZE :)

Mezi ceny závislé na ERU patří i cena za distribuci elektrické energie, rozumějme dopravu od zdroje (elektrárny) k elektroměru odběrného místa. Distribuční poplatky tedy nejsou závislé na obchodníkovi a vybrané peníze obchodník posílá distribučním společnosti, která v daném odběrném místě spravuje distribuční (elektrorozvodnou) síť, tedy dráty, kudy jde energie nade vraty.

Distribuční firmy jsou v ČR jen tři:

  • ČEZ Distribuce, a. s.
  • E.ON Česká republika, s.r.o (nově EG.D, a.s.)
  •  PREdistribuce, a. s.

Každý, kdo chce připojit fotovoltaickou elektrárnu, musí požádat o připojení místně příslušnou distribuční společnost, tomu se nevyhne, pomůže mu však slušný dodavatel technologie FVE. Distributor vypracuje a předloží k podpisu Smlouvu o připojení (SoP) , která pak nastaví podmínky pro První paralelní připojení, což je finální akt instalace elektrárny a představuje v nejjednodušším případě kontrolu splnění podmínek SoP a následnou výměnu elektroměru za typ schopný měřit jak odběr, tak dodávku do sítě.

Jen pro úplnost... panely připojí instalační firma, nějaká podobná té naší :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Co je chytrá domácí elektrárna?

Zveřejněno: 2020-09-07 05:45:37

Každá :) Být chytrý je moderní, být za hlupáka už není in, nebo někdy bylo? Chytrá domácí elektrárna je součástí chytrého domu a může napájet i chytré telefony a auta. A co si pod tím představit?

Více zde »  
 

Jde spočítat nebo odhadnout jak velkou baterii?

Zveřejněno: 2020-06-15 04:55:05

Chystáte se koupit hybridní fotovoltaickou elektrárnu a chcete mít jistotu, že Vás nikdo "nenatáhne", tak se pídíte po informacích na internetu a některé věci se přesto nemůžete dovědět. Možná dnes napovíme či pomůžeme, alespoň se pokusíme. Vycházíme z reálných dat, tak to určitě nebude "out".

Více zde »  
 

Zelený bonus a baterie. Jde to k sobě?

Zveřejněno: 2020-04-17 04:12:48

Provozujeme elektrárnu z roku 2007 se zeleným bonusem, nejsme v tom sami. Blíží se doba, kdy zelené bonusy přestaneme pobírat. Vyplatí se elektrárnu ponechat v provozu? A co baterie, šly by připojit?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022