Cena OTE: 3.23Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kdo připojí solární panely?

Zveřejněno: 2021-07-24 14:48:32, počet zobrazení: 5968, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Solární panely nebo sluneční elektrárnu? A je myšleno na střeše nebo do sítě? Ten, kdo už se do problému ponořil, jistě ví. Kdo ale stojí a rozhlíží se kam nabrat směr, tomu snad ukážeme pár důležitých bodů.

Fakturu za elektřinu platíme obchodníkům, kteří nás buď zlákali svou nabídkou ceny nebo nám tu fakturu posílají už tak dlouho, že ani nevíme, kdy a proč jsme s nimi začali. Každopádně obchodníci s energií obecně nejsou závislí na lokalitě a tak klidně brněnská firma může dodávat energii do Karlových Varů.

Na faktuře za elektřinu najdeme položky závislé na zvoleném obchodníkovi (např. cenu za odebranou energii - tzv. silovou, běžně "silovku") a pak ceny závislé na Energetickém regulačním úřadu, tedy vyhlašované, například velmi populární poplatek za OZE :)

Mezi ceny závislé na ERU patří i cena za distribuci elektrické energie, rozumějme dopravu od zdroje (elektrárny) k elektroměru odběrného místa. Distribuční poplatky tedy nejsou závislé na obchodníkovi a vybrané peníze obchodník posílá distribučním společnosti, která v daném odběrném místě spravuje distribuční (elektrorozvodnou) síť, tedy dráty, kudy jde energie nade vraty.

Distribuční firmy jsou v ČR jen tři:

  • ČEZ Distribuce, a. s.
  • E.ON Česká republika, s.r.o (nově EG.D, a.s.)
  •  PREdistribuce, a. s.

Každý, kdo chce připojit fotovoltaickou elektrárnu, musí požádat o připojení místně příslušnou distribuční společnost, tomu se nevyhne, pomůže mu však slušný dodavatel technologie FVE. Distributor vypracuje a předloží k podpisu Smlouvu o připojení (SoP) , která pak nastaví podmínky pro První paralelní připojení, což je finální akt instalace elektrárny a představuje v nejjednodušším případě kontrolu splnění podmínek SoP a následnou výměnu elektroměru za typ schopný měřit jak odběr, tak dodávku do sítě.

Jen pro úplnost... panely připojí instalační firma, nějaká podobná té naší :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Online kalkulačka dotace NZÚ na FVE od února 2024

Zveřejněno: 2024-03-16 07:12:02

Na startu roku 2024 se proláklo, že se chystá změna výše dotace z programu Nová zelená úsporám. Nikdo nic nevěděl jistě, tak šmejdské firmy začaly tlačit na zákazníky pro rychlý podpis objednávky s pohrůžkou měnší dotace. Na to zareagovalo Ministerstvo životního prostředí a na konci ledna 2024 zveřejnilo nové podmínky od 15.2.2024. Tak tady je máme, pojďte si zkusit spočítat výši dotace, 212 500 Kč je strop (bez TČ).

Více zde »  
 

Lze věřit PV-GIS? Porovnali jsme s reálem.

Zveřejněno: 2020-06-08 08:11:39

PV-GIS je databáze slunečního záření a dlouhá léta je používána k predikci produkce solárních elektráren. Kdo je alespoň trochu v oboru znalý, ten ví, o čem je řeč. Hledali jsme na internetu nějaký článek, který by osvětlil, jestli se ale údajům z tohoto zdroje dá věřit, vždyť i Státní energetická inspekce při svých kontrolách na PV-GIS odkazuje. Pojďme se tedy podívat na naše zjištění.

Více zde »  
 

Fotovoltaika v roce 2023 bude hustá!

Zveřejněno: 2022-12-17 11:52:05

50 tisíc instalací malých fotovoltaik (ne všechny jsme instalovali my) v roce 2022 je začátek. Přichází doba prodeje přebytků, sdílené energetiky a střech pokrytých panely do posledního místa. Velký prostor vidíme i na stěnách budov.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »