Kdo připojí solární panely?

Zveřejněno: 2021-07-24 14:48:32, počet zobrazení: 434, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Solární panely nebo sluneční elektrárnu? A je myšleno na střeše nebo do sítě? Ten, kdo už se do problému ponořil, jistě ví. Kdo ale stojí a rozhlíží se kam nabrat směr, tomu snad ukážeme pár důležitých bodů.

Fakturu za elektřinu platíme obchodníkům, kteří nás buď zlákali svou nabídkou ceny nebo nám tu fakturu posílají už tak dlouho, že ani nevíme, kdy a proč jsme s nimi začali. Každopádně obchodníci s energií obecně nejsou závislí na lokalitě a tak klidně brněnská firma může dodávat energii do Karlových Varů.

Na faktuře za elektřinu najdeme položky závislé na zvoleném obchodníkovi (např. cenu za odebranou energii - tzv. silovou, běžně "silovku") a pak ceny závislé na Energetickém regulačním úřadu, tedy vyhlašované, například velmi populární poplatek za OZE :)

Mezi ceny závislé na ERU patří i cena za distribuci elektrické energie, rozumějme dopravu od zdroje (elektrárny) k elektroměru odběrného místa. Distribuční poplatky tedy nejsou závislé na obchodníkovi a vybrané peníze obchodník posílá distribučním společnosti, která v daném odběrném místě spravuje distribuční (elektrorozvodnou) síť, tedy dráty, kudy jde energie nade vraty.

Distribuční firmy jsou v ČR jen tři:

  • ČEZ Distribuce, a. s.
  • E.ON Česká republika, s.r.o (nově EG.D, a.s.)
  •  PREdistribuce, a. s.

Každý, kdo chce připojit fotovoltaickou elektrárnu, musí požádat o připojení místně příslušnou distribuční společnost, tomu se nevyhne, pomůže mu však slušný dodavatel technologie FVE. Distributor vypracuje a předloží k podpisu Smlouvu o připojení (SoP) , která pak nastaví podmínky pro První paralelní připojení, což je finální akt instalace elektrárny a představuje v nejjednodušším případě kontrolu splnění podmínek SoP a následnou výměnu elektroměru za typ schopný měřit jak odběr, tak dodávku do sítě.

Jen pro úplnost... panely připojí instalační firma, nějaká podobná té naší :)Četli jste? FVE na ČOV, sámošku, benzínku i firmu

Zveřejněno: 2021-03-01 07:44:11

Mikrozdroj na střeše je velmi užitečná věc. Mrkneme na on-grid FVE bez akumulace a dotace se zaměřením na ty, co mají spotřebu energie přes den alespoň 7 kWh za hodinu.

Více zde.  
 

Baterie pro starší sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-03-04 10:24:15

V ČR jsou tisíce solárních elektráren postavených v letech 2006 až 2013, které nemají baterii a jedou v režimu Zeleného bonusu. Jen naše firma jich postavila něco okolo stovky a dalším zájemcům dodala stavebnice pro stavbu svépomocí. Občas se někdo ozve s otázkou jak je to s možností připojit baterii do funkčního systému. Jelikož otázek přibývá (i zřejmě pod tlakem nových instalací a programu Nová zelená úsporám), je čas mít základní informace na webu.

Více zde.  
 

Postavte FVE sami na rovné střeše

Zveřejněno: 2021-01-25 08:11:05

Ten dělá to a ten zas tohle je název písně z filmu Pekařův císař. Tedy někdo staví sluneční elektrárny a jiný sjednává kupříkladu stavební spoření. Zlaté české ručičky ale má hodně lidí, těm patří tento článek. Ne všechno musí nutně udělat firma, na spoustě věcí se dá ušetřit, lidská síla je v době jejího nedostatku navíc k nezaplacení.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021