Kdo připojí solární panely?

Zveřejněno: 2021-07-24 14:48:32, počet zobrazení: 4465, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Solární panely nebo sluneční elektrárnu? A je myšleno na střeše nebo do sítě? Ten, kdo už se do problému ponořil, jistě ví. Kdo ale stojí a rozhlíží se kam nabrat směr, tomu snad ukážeme pár důležitých bodů.

Fakturu za elektřinu platíme obchodníkům, kteří nás buď zlákali svou nabídkou ceny nebo nám tu fakturu posílají už tak dlouho, že ani nevíme, kdy a proč jsme s nimi začali. Každopádně obchodníci s energií obecně nejsou závislí na lokalitě a tak klidně brněnská firma může dodávat energii do Karlových Varů.

Na faktuře za elektřinu najdeme položky závislé na zvoleném obchodníkovi (např. cenu za odebranou energii - tzv. silovou, běžně "silovku") a pak ceny závislé na Energetickém regulačním úřadu, tedy vyhlašované, například velmi populární poplatek za OZE :)

Mezi ceny závislé na ERU patří i cena za distribuci elektrické energie, rozumějme dopravu od zdroje (elektrárny) k elektroměru odběrného místa. Distribuční poplatky tedy nejsou závislé na obchodníkovi a vybrané peníze obchodník posílá distribučním společnosti, která v daném odběrném místě spravuje distribuční (elektrorozvodnou) síť, tedy dráty, kudy jde energie nade vraty.

Distribuční firmy jsou v ČR jen tři:

  • ČEZ Distribuce, a. s.
  • E.ON Česká republika, s.r.o (nově EG.D, a.s.)
  •  PREdistribuce, a. s.

Každý, kdo chce připojit fotovoltaickou elektrárnu, musí požádat o připojení místně příslušnou distribuční společnost, tomu se nevyhne, pomůže mu však slušný dodavatel technologie FVE. Distributor vypracuje a předloží k podpisu Smlouvu o připojení (SoP) , která pak nastaví podmínky pro První paralelní připojení, což je finální akt instalace elektrárny a představuje v nejjednodušším případě kontrolu splnění podmínek SoP a následnou výměnu elektroměru za typ schopný měřit jak odběr, tak dodávku do sítě.

Jen pro úplnost... panely připojí instalační firma, nějaká podobná té naší :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Co je virtuální baterie v českém pojetí

Zveřejněno: 2019-12-01 01:36:04

Pod pojmem Virtuální baterie nehledejme nic zvláštního, ale rozhodně ne nějaké zařízení. Pro někoho možná zajímavý přivýdělek při provozu malé solární elektrárny, pro jiné určitě dobrý marketingový tah jak nalákat další zájemce o sluneční elektrárny. Tak o čem to vlastně je?

Více zde »  
 

Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde »  
 

Souvisí spolu vítr, fotovoltaika a pojistka?

Zveřejněno: 2020-07-29 22:21:36

Všechno souvisí se vším. Neštěstí jednoho může poučit tisíce dalších, protože po bitvě je přece každý generál. Bouře s vichřicí v úterý 28.7.2020 zničila fotovoltaiku v obci Vlasatice na Brněnsku. Vše se dá opravit, jak nejde o život, jde o ho... dně peněz.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022