Cena OTE: 5.15Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Proč neplatit zálohu na stavbu FVE předem?

Zveřejněno: 2023-04-07 15:21:52, počet zobrazení: 1234, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Bujný rozkvět staveb solárních elektráren v roce 2022 dal prostor vzniknout firmám s pochybnými cíly, některé se přechlubily, navybíraly statisícové zálohy a zřejmě zanechají tisíce klientů v pozici věřitelů. Bude to zlé a přitom stačilo tak málo!

Málo je nesednout na lep chamtivých obchodních zástupců,  hnaných vidinou rychlého zisku. Ano, nebyla tu lehká situace  - cena elektřiny na historických maximech,  nedostatek součástí fotovoltaických elektráren a pak nepřiměřený převis poptávky a nestíhající tradiční dodavatelé. Upsat se komukoli,  kdo za statisícové zálohy dá alespoň naději, bylo tak snadné a lákavé!

Ptáme se: proč chtít zálohu?

Proč dělat ze zákazníka rukojmí? Zisk montážní firmy přece nemůže být postaven na úročení vybraných záloh! Každá správná firma přeci generuje zisk na základě úhrady kvalitně odvedené práce a ze zisku si může pořídit zásoby.  Více zakázek  = více zásob,  které použije při montáži. Kdo neumí hospodařit,  přenáší svou neschopnost na zákazníka. Ano, máme tady tisíce nových firem, které byly a některé jsou v podstatě i finančně na startu, to ale přece neznamená, že by riziko podnikání měl nést zákazník.

Zaplacená záloha = potencionální problém

... problém pro toho, kdo tu zálohu zaplatí. Několik možných příčin problémů:    

 • opožděný start - proč by se stavitel někam hnal, když má prachy už v kapse? Pohoda, klídek, leháro, ono se to někdy ...    
 • neúplná montáž, průtahy při dokončování - pokud nečekáte na peníze, co je pak motivací? Prestiž? Snad, ale u rychlokvašek těžko.    
 • krach dodavatele - a peníze jsou v ... nechtějte vědět kde. A máte "štěstí", že je rozestavěno? Chyba lávky - těžko budete hledat dodavatele, který bude ochoten dodělat práci po někom jiném, většinou si každý "hrabe na vlastním písečku".

  Lokální dodavatel FVE s kvalitní historií

  Bude pro Vás výhrou, když oslovíte firmu s dojezdem do hodiny a ne velkou firmu s celorepublikovou působností. S malou lokální firmou se většinou velmi dobře dohodnete, pomůže Vám řešit Vaše starosti a i navázání kontaktu nebude těžké. Konkrétní lidé se zkušeným týmem většinou i dokážou nabídnout vhodné řešení FVE opírající se o bohatou referenční listinu a možná, že stavěli v sousední vesnici ...

  Jak platit zálohy na stavbu FVE

  Jsme na trhu od roku 2008 a v roce 2022 nám daly důvěru stovky klientů. Všichni platili zálohu až v den montáže nebo v den závozu měniče a baterií. Všechny papíry vyřídíme ještě před podpisem smlouvy o dílo a platbu chceme, až je montážní parta na místě a začne makat! Doplatek po zákazníkovi chceme až v okamžiku, kdy distribuční společnost vymění elektroměr a uzavře proces připojení FVE. Působíme ale jen na Moravě. Chtějte to také tak po svém dodavateli! Když to můžeme finančně ustát my, tak kdokoli. Vždy je něco za něco. Tak prachy za práci, ne za dobré slovo. Heslo "Co my vám slíbíme, to nikdo jiný neudělá." není to, co byste měli po dodavateli chtít slyšet. • Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
  Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
  ONLINE POPTÁVKA »

  Další články na téma fotovoltaiky:

  Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

  Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

  Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

  Více zde »  
   

  Kolik reálně stojí vyřízení dotace NZU na FVE?

  Zveřejněno: 2020-11-23 08:21:58

  Součástí dotačního programu Nová zelená úsporám je i podoblast C.5 Zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. 5000 Kč na projekt. U FVE nás nějaká obálka vůbec nezajímá, tedy co je v tom posudku a kolik to stojí a kdo to může připravit?

  Více zde »  
   

  Umístění fotovoltaických panelů

  Zveřejněno: 2021-04-05 08:14:28

  Všechno má svá pravidla a proto se dnes podíváme na některá týkající se pozice solárních panelů na šikmých střechách. Bude to trochu osobní. Jako majitel tohoto webu a hlavně firmy, která solární systémy montuje, jsem svou prací postižen - jak jedu autem, neunikne mi žádná střecha :) Říká se tomu profesionální deformace.

  Více zde »  
   
   
  VR OZE systems s.r.o.
  Tršice 54
  783 57


  Další informace:


  Sledujte nás i na:

   


  (c) nemakej.cz 2023


  Cenová kalkulace ZDARMA »