Všechny české distribuční společnosti začaly schvalovat malé střešní solární elektrárny

Zveřejněno: 2012-01-11 22:14:10, počet zobrazení: 3582, zdroj: http://www.solarninovinky.cz/2010/index.php?rs=4&rl=2012010804&rm=15. Další novinky zde.

Podle nezávislého průzkumu mezi zástupci vybraných českých solárních společností, který naše redakce provedla minulý týden, bylo potvrzeno, že všechny distribuční společnosti začaly nyní opět posuzovat nové žádosti o připojení malých střešních solárních elektráren do 30 kilowattů.

Podle nezávislého průzkumu mezi zástupci vybraných českých solárních společností, který naše redakce provedla minulý týden, bylo potvrzeno, že všechny distribuční společnosti začaly nyní opět posuzovat nové žádosti o připojení malých střešních solárních elektráren do 30 kilowattů.

Tento závěr potvrdil nezávisle i předseda představenstva České průmyslové fotovoltaické asociace (CZEPHO) Aleš Spáčil pro ČTK. Po téměř dvouletém stop stavu pro připojování nových elektráren to znamená, že nastal dlouho očekávaný obrat. 

E.ON si pospíšil

Těsně před Vánocemi E.ON na svých stránkách (bez jakékoliv mediální publikace v masových médiích) oznamil, že dne 22. 12. 2011 byla mezi společnostmi E.ON Distribuce, a.s. a ČEPS, a.s. aktualizována smlouva o připojení distribuční soustavy k přenosové soustavě ČR.

Tímto byla uvolněna distribuční kapacita pro uzavírání nových smluv o připojení výroben FVE a VTE k její distribuční soustavě. Avšak nadále platí, že společnost E.ON Distribuce, a. s. bude každou obdrženou žádost posuzovat individuálně v souladu s platnou legislativou.

Odhady se různí

Rozhodnutí o obnovení připojování nových fotovoltaických elektráren je příznivá zpráva pro celý sektor fotovoltaiky, který  by se letos mohl částečně zotavit z loňského útlumu, který jej zasáhl po zavedení přísnějších podmínek pro provoz solárních elektráren.

Podle Spáčila by letos do sítě mohlo být připojeno zhruba 50 megawattů nových solárních elektráren. Tomáše Baroch, tajemník České fotovoltaické asociace (ČFA) v rozhovoru pro náš portál prohlásil, že očekává až 100 MW nového instalovaného výkonu v solárních elektrárnách v roce 2012.

ČEPS uvolnil 65 MW pro „zelené zdroje“

Rovněž provozovatel tuzemské přenosové soustavy ČEPS připouští, že letos je dostatečná kapacita na připojení až 65 MW solárních a větrných zdrojů, aniž by tím byla ohrožena bezpečnost sítě. Ukázalo se, že zprovoznění nových zdrojů v omezené míře by bezpečný provoz přenosové soustavy nemělo ohrozit.

Podle Spáčila však volnou kapacitu nesmí pohltit velké větrné zdroje s tím, že připojení má být umožněno hlavně malým střešním elektrárnám.

"Máme potvrzeno, že již připojují nebo začínají připojovat všichni distributoři. Jsem rád, že se věc posunula do racionální roviny a střešní fotovoltaika v České republice bude v omezeném množství fungovat," dodal Spáčil, který z funkce šéfa CZEPHO odchází, ale zůstane v představenstvu.Četli jste? Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde.  
 

Baterie pro hybrydní fotovoltaiku, jakou vybrat?

Zveřejněno: 2020-05-11 08:19:22

Na bateriích stojí a padá veškerá sranda s fotovoltaickými systémy dotovanými programem Nová zelená úsporám. Co máme na výběr a co vlastně požadovat po dodavateli hybridní fotovoltaické elektrárny, aby nový projekt měl svou finanční hlavu a patu? Máme tu pár tipů a možná někomu pomůžeme.

Více zde.  
 

Baterie pro starší sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-03-04 10:24:15

V ČR jsou tisíce solárních elektráren postavených v letech 2006 až 2013, které nemají baterii a jedou v režimu Zeleného bonusu. Jen naše firma jich postavila něco okolo stovky a dalším zájemcům dodala stavebnice pro stavbu svépomocí. Občas se někdo ozve s otázkou jak je to s možností připojit baterii do funkčního systému. Jelikož otázek přibývá (i zřejmě pod tlakem nových instalací a programu Nová zelená úsporám), je čas mít základní informace na webu.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2020