Sluneční elektrárny - novinky, akce, články

Naše firma žije fotovoltaikou, ale už nemontujeme fotovoltaické elektrárny na klíč v takovém rozsahu jako dříve (viz. naše reference), zaměřujeme se pouze na projekty, které jsou pro investora ekonomicky zajímavé a také sledujeme, co se kde šustne a občas se také rádi podělíme o vlastní zkušenosti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Zlatá éra solárních elektráren končí, teď tratí všichni

Zveřejněno: 2011-02-28 21:13:37

Praha - Obrat je dokonán. V Česku začíná od zítřka nová doba pro solární elektrárny. Éra bez jakékoli podpory státu.

Více zde »  
 

Na Vyškovsku hořela solární elektrárna, škoda je deset milionů Kč

Zveřejněno: 2011-02-27 21:40:59

Křenovice (Vyškovsko) - Škodu přibližně deset milionů korun způsobil dnešní požár ve fotovoltaické elektrárně u Křenovic na Vyškovsku. Plameny zcela zničily jednu ze tří měníren v areálu. Příčina zatím není známá, požářiště prozkoumají experti.

Více zde »  
 

Zisky ČEZ klesly, šampionům začaly horší časy

Zveřejněno: 2011-02-25 22:08:00

Každý, kdo národního šampiona jménem ČEZ bedlivě sleduje, s tím počítal, přesto ta zpráva zní přelomově. Firmě poprvé od roku 2004, kdy ji převzal Martin Roman, klesl zisk: loni vydělala po zdanění 47,16 miliardy korun, o devět procent méně než v roce 2009.

Více zde »  
 

Nezkolaudovaná elektrárna dodává elektřinu do sítě

Zveřejněno: 2011-02-22 21:07:27

Bystřice pod Hostýnem - Solární elektrárna v Bystřici pod Hostýnem bez kolaudace má problém, stavební úřad vyzval k přerušení její činnosti. Elektrárna sice má smlouvu na prodej elektřiny, chybí jí ale platné kolaudační rozhodnutí. Platnost licence vydané provozovateli elektrárny na základě chybných dokumentů nyní prověřuje Energetický regulační úřad.

Více zde »  
 

Spekulanti skupují solární elektrárny, chtějí vydělat na arbitrážích

Zveřejněno: 2011-02-18 21:04:15

Solární elektrárny znovu přitahují spekulanty. Ti tentokrát nespoléhají na nízké výkupní ceny elektřiny. Napadlo je fotovoltaiky skupovat a na státu vysoudit peníze v arbitrážích, které povedou kvůli dodatečnému vysokému zdanění energie ze slunce.

Více zde »  
 

Z načerno postavené elektrárny v Moldavě ukradli zloději solární panely

Zveřejněno: 2011-02-17 21:12:19

Kontroverzní stavba solární elektrárny v Moldavě na Teplicku se stala terčem zlodějů. V noci na úterý zde ukradli 49 fotovoltaických panelů v hodnotě 400 tisíc korun. Přestože elektrárna vznikla bez platného stavebního povolení, ústecký krajský úřad rozhodl, že ji investor může dokončit.

Více zde »  
 

Ještě 5 let a střešní elektrárny se obejdou bez dotací

Zveřejněno: 2011-02-13 20:13:07

Praha - Česká průmyslová fotovoltaická asociace odhaduje, že už za několik let se malé sluneční elektrárny na střechách rodinných domů vyplatí i bez zvýhodněné výkupní ceny solárního proudu.

Více zde »  
 

Solární Klondike, elektrárna bez kolaudace dodává proud

Zveřejněno: 2011-02-10 19:31:39

Zatímco plánovanou fotovoltaickou elektrárnu ve Středních Čechách odmítly ČEZ  a Energetický regulační úřad (ERÚ) připojit a její majitelé je teď za to žalovali, a připojena není ani už hotová elektrárna u Hradce Králové, na druhém konci republiky na Moravě dodává od konce roku 2010 do sítě proud solární elektrárna, která ještě ani nepožádala o kolaudaci.

Více zde »  
 

Novela umožní připojit více solárních zdrojů

Zveřejněno: 2011-02-08 19:36:48

Chystaná novela energetického zákona, kterou bude prosazovat vláda v parlamentu, fakticky umožní ve větším měřítku připojovat další obnovitelné zdroje elektřiny včetně solárních. Provozovatel tuzemské elektrizační soustavy ČEPS zatím nemůže v případě nebezpečí kvůli náporu elektřiny z obnovitelných zdrojů tyto elektrárny odpojit od sítě nebo omezit jejich výrobu.

Více zde »  
 

Na stát míří první žaloba kvůli solární elektrárně

Zveřejněno: 2011-02-03 18:17:39

Společnost Mesana Real podnikatele Jana Šmejkala podá první žalobu na stát kvůli zmařené milionové investici do stavby solární elektrárny. Projekt s předpokládaným výnosem kolem 20 milionů korun ročně leží ladem. Stát totiž narychlo a nečekaně změnil podmínky a distributor odmítl elektrárnu připojit.   Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/na-stat-miri-prvni-zaloba-kvuli-solarni-elektrarne-f8a-/ekonomika.aspx?c=A110202_125642_ekonomika_fih
Společnost Mesana Real podnikatele Jana Šmejkala podá první žalobu na stát kvůli zmařené milionové investici do stavby solární elektrárny. Projekt s předpokládaným výnosem kolem 20 milionů korun ročně leží ladem. Stát totiž narychlo a nečekaně změnil podmínky a distributor odmítl elektrárnu připojit.

Více zde »  
 

Zdanění solárních panelů zasáhne i školu, nezbude jí na pomůcky

Zveřejněno: 2011-01-31 20:09:13

Státní zásah do výnosů za prodej elektřiny ze solárních panelů nemine ani základní školu v Trutnově. Podle původních propočtů měla po zplacení patnáctiletého úvěru inkasovat za panelů na střeše až miliony korun ročně. Teď bude ráda, když splatí úvěr. Na pomůcky už nezbude.  Zdroj: http://hradec.idnes.cz/zdaneni-solarnich-panelu-zasahne-i-skolu-nezbude-ji-na-pomucky-pb9-/hradec-zpravy.asp?c=A110131_1524060_hradec-zpravy_klu
Státní zásah do výnosů za prodej elektřiny ze solárních panelů nemine ani základní školu v Trutnově. Podle původních propočtů měla po zplacení patnáctiletého úvěru inkasovat za panelů na střeše až miliony korun ročně. Teď bude ráda, když splatí úvěr. Na pomůcky už nezbude.

Více zde »  
 

Své solární parky ČEZ připojil včas. Ty malé ostrouhaly

Zveřejněno: 2011-01-30 20:58:25

Praha - Podnikatel Jiří Markup dokončil malou, jednomegawattovou sluneční elektrárnu na skládce v Lounech v srpnu a měl tedy více než pět měsíců na to, aby panely začaly prodávat elektřinu za ještě výhodnou cenu, která skončila posledním prosincovým dnem.
Je půlka ledna a elektrárna nevyrobila ani kilowatthodinu. Společnost ČEZ Distribuce ji ani po půl roce nepřipojila do sítě.
Podnikatel Markup, který si na stavbu své elektrárny vzal půjčku ve výši desítek milionů korun, kvůli tomu přijde o velké peníze. Od ledna se totiž za solární proud platí o polovinu méně než loni.
 

Více zde »  
 

Solární elektrárny mohou omezovat své sousedy

Zveřejněno: 2011-01-29 20:46:45

Podle názoru státních úředníků totiž pozemky okolo solárních farem automaticky spadly do ochranného pásma. Přitom takový stav může pro majitele parcel znamenat řadu problémů.

Více zde »  
 

Stát podporuje malé sluneční elektrárny jen na papíře

Zveřejněno: 2011-01-25 20:34:15

Praha - Po nezvládnutém rozvoji solárních elektráren deklarovala Nečasova vláda, že nadále bude podporovat jen malé fotovoltaické systémy na střechách domů.

Více zde »  
 

Fotovoltaici požadují obnovu připojování malých solárních zdrojů

Zveřejněno: 2011-01-20 19:26:29

Praha - Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO) se obrátila na distribuční společnosti a zástupce státu, aby zrušili stop stav vydávání smluv o připojení do přenosové soustavy u střešních solárních elektráren s výkonem do 30 kilowatt. Tzv. stop stav trvá už skoro rok a podle CZEPHO u malých instalací nemá opodstatnění, jelikož neohrožují bezpečnost přenosové sítě.

Více zde »  
 

Solární investoři podají žaloby o desítky miliard. První už v únoru

Zveřejněno: 2011-01-17 19:06:46

Solární carové už rozbíhají žaloby proti státu kvůli zdanění solárních elektráren, které je připraví o tučné zisky. Budou požadovat odškodnění v řádu desítek miliard korun. První žaloby padnou už příští měsíc.

Více zde »  
 

Státní ČEZ proti vládě. Spustil obří solární elektrárny

Zveřejněno: 2011-01-16 22:18:34

Praha - Ve stejné době, kdy vláda vymýšlela, jak kvůli nezvládnutému rozvoji slunečních elektráren zamezit skokovému zdražení elektřiny, naplánovala státní společnost ČEZ "protiakci".

Více zde »  
 

Úředníci nechtěli při stavbě solárních elektráren všechny dokumenty

Zveřejněno: 2011-01-14 20:25:26

Solární boom má dalšího "viníka". Jsou jimi úředníci, kteří často nepožadovali po investorech úplnou dokumentaci. V okolí nových slunečních elektráren musí být dvacetimetrové ochranné pásmo, se kterým musí souhlasit sousedé. Tuto podmínku ale úředníci často přehlíželi, a tak vzniklo více elektráren, než by mělo.   Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/urednici-nechteli-pri-stavbe-solarnich-elektraren-vsechny-dokumenty-12q-/ekonomika.aspx?c=A110112_112400_ekonomika_fih
Solární boom má dalšího "viníka". Jsou jimi úředníci, kteří často nepožadovali po investorech úplnou dokumentaci. V okolí nových slunečních elektráren musí být dvacetimetrové ochranné pásmo, se kterým musí souhlasit sousedé. Tuto podmínku ale úředníci často přehlíželi, a tak vzniklo více elektráren, než by mělo.   Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/urednici-nechteli-pri-stavbe-solarnich-elektraren-vsechny-dokumenty-12q-/ekonomika.aspx?c=A110112_112400_ekonomika_fih
Solární boom má dalšího "viníka". Jsou jimi úředníci, kteří často nepožadovali po investorech úplnou dokumentaci. V okolí nových slunečních elektráren musí být dvacetimetrové ochranné pásmo, se kterým musí souhlasit sousedé. Tuto podmínku ale úředníci často přehlíželi, a tak vzniklo více elektráren, než by mělo.  

Více zde »  
 

Bič na solární panely. Neobejdou se bez nového povolení

Zveřejněno: 2011-01-10 18:48:37

Úřady dostanou v dohledné době další nástroj k tomu, aby mohly více regulovat sluneční elektrárny a další obnovitelné zdroje energie.
Umožní to novela energetického zákona z dílny ministerstva průmyslu, kterou schválila vláda a u níž se při projednávání v parlamentu neočekávají závažnější zádrhele. Předloha zavádí dvě novinky, které se dotýkají i obnovitelných zdrojů.
Znovu se po letech zavádí povinná autorizace, kdy každý energetický zdroj o výkonu minimálně jeden megawatt musí dostat certifikát ministerstva průmyslu, bez něhož nemůže být připojen do sítě. Zároveň každý zdroj s výkonem vyšším než 100 kilowattů musí vybaven zařízením, které umožní jeho regulaci.
 

Více zde »  
 

Prognózy ekologických organizací byly realistické

Zveřejněno: 2011-01-05 18:34:24

Prognózy ekologických organizací byly realistické

Více zde »  
 

ČEZ odmítl solární elektrárnu, majitel u soudu neuspěl

Zveřejněno: 2010-12-27 20:04:41

Brno - Jeden z prvních sporů o připojení solárních elektráren do sítě v Česku končí výhrou energetického gigantu ČEZ.

Více zde »  
 

Sedmině fotovoltaiků nevyšel finiš. Nestihnou se připojit a ztratí 35,8 miliardy

Zveřejněno: 2010-12-22 19:39:32

PRAHA (MEDIAFAX) - Zhruba sedmina solárních elektráren v Česku bude po dvacet let čerpat výrazně nižší dotace než ostatní fotovoltaické zdroje. Do konce tohoto roku, což je datum, které výnosnější ceny zajišťuje, se totiž nestihnou připojit do sítě, píší v úterním vydání Hospodářské noviny.

Více zde »  
 

Klaus podepsal novelu o zdanění solárních elektráren

Zveřejněno: 2010-12-17 20:42:51

Prezident Václav Klaus podepsal novelu zákona o podpoře výroby energie z obnovitelných zdrojů, který mimo jiné uvaluje tříletou 26procentní daň na solární elektrárny. Klaus ale považuje zákon za dočasné východisko a apeluje na vládu, aby začala pracovat na koncepčním a dlouhodobém řešení.

Více zde »  
 

Solární elektrárny jsou problém, růstu ekonomiky ale pomáhají

Zveřejněno: 2010-12-13 23:10:47

Příští rok se česká ekonomika vrátí do "nesolárního normálu" a projeví se i vládní škrty.

Více zde »  
 

Solární boom skončí, česká ekonomika ochladne

Zveřejněno: 2010-12-12 19:36:29

Konec rozmachu solárních elektráren v Česku přispěje k ochlazení domácí ekonomiky. Uvedl to viceguvernér České národní banky (ČNB) Vladimír Tomšík.

Více zde »  
 

Senátoři solární novelu nepotopili, elektřina tolik nezdraží

Zveřejněno: 2010-12-11 22:06:47

Horní komora nechala návrh na omezení fotovoltaiky beze změn.

Více zde »  
 

Solární lobby si našla cestu do Senátu. Už padají první změny na úpravy zákona

Zveřejněno: 2010-12-08 21:52:50

Změny zákona o zdanění fotovoltaických zdrojl chystá část senátorů ČSSD. Obávají se arbitráží kvůli zpětné retroaktivní změně podmínek.

Více zde »  
 

Tažení vlády proti fotovoltaice ohrožuje až 10 tisíc pracovních míst

Zveřejněno: 2010-12-07 18:40:35

PRAHA (MEDIAFAX) - Zavedení 26procentní daně z tržeb za solární elektřinu a další vládní opatření, která mají v příštím roce eliminovat solární boom, mohou v Česku ohrozit až 10 tisíc pracovních míst. Majitelé solárních elektráren to uvedli na pondělním semináři v Senátu.

Více zde »  
 

Solární finiš by mohl pozdržet napadlý sníh

Zveřejněno: 2010-12-05 20:06:20

Zatím stále není jasno, o kolik elektřina zdraží. Záleží na tom, zda se podaří včas přijmout změnu zákona o obnovitelných zdrojích energie. "Pokud Senát novelu vrátí sněmovně s pozměňovacími návrhy, může se celý proces zkomplikovat," říká šéf Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt.

Více zde »  
 

Šestý největší solární park je v reklamaci kvůli sněhu

Zveřejněno: 2010-12-02 21:56:06

Zatímco všude jinde se solární elektrárny horečnatě dokončují, aby stihly získat letošní štědré výkupní ceny, ta v bývalé raketové základě nad obcí Velké Těšany u Kroměříže byla stejně rychle rozebrána.

Více zde »  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022