Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.
K problematice fotovoltaických elektráren publikujeme tento odborný blog. Naleznete zde nepřeberné množství článků na různá témata, která jsou spojená s výstavbou a provozem fotovoltaických elektráren, výkupem přebytků a FVE technologií obecně.

Sluneční elektrárny - novinky, akce, články

Naše firma žije fotovoltaikou, ale už nemontujeme fotovoltaické elektrárny na klíč v takovém rozsahu jako dříve (viz. naše reference), zaměřujeme se pouze na projekty, které jsou pro investora ekonomicky zajímavé a také sledujeme, co se kde šustne a občas se také rádi podělíme o vlastní zkušenosti.

Výroba energie ze slunce vzrostla na západě Čech pětinásobně

Zveřejněno: 2009-08-31 19:18:40

Sluneční elektrárny na západě Čech vyrobily za první pololetí více elektřiny než za celý loňský rok. Díky letním měsícům tak můžeme očekávat velmi prudký meziroční růst. Strmě stoupají také počty solárních výroben a ještě kvapněji přibývají záměry na výstavbu nových fotovoltaických zdrojů.

Více zde »  
 

Slunečních elektráren je moc, úřad chce omezit podporu

Zveřejněno: 2009-08-29 09:46:51

Praha - Nebývalý rozvoj slunečních elektráren přináší první protiakci.
Ministerstvo průmyslu chce prosadit nižší výkupní cenu elektřiny z těchto čistých zdrojů, která je v současnosti třináctinásobně vyšší než cena z tradičních elektráren.

Více zde »  
 

Přijďte k nám stavět solární elektrárny, lákají Italové

Zveřejněno: 2009-08-29 09:38:12

Praha/Řím - Ve stejné době, kdy české ministerstvo průmyslu oznámilo svůj záměr snížit podporu novým slunečním elektrárnám, se pro tuzemské firmy otevírá možnost investovat v jižní Itálii.
V regionu Puglia, který nabízí pozemky pro nové solární panely, je přitom ve srovnání s Českem míra slunečního svitu téměř dvojnásobná. A tamní úřady s žádným omezováním zelené energie nepočítají, spíše naopak.

Více zde »  
 

V Ráječku by měla stát solární elektrárna

Zveřejněno: 2009-08-26 17:33:32

Ráječko  - O stavbě fotovoltaické elektrárny v těchto dnech jednají zástupci Ráječka s firmou Papeno. Stát by měla na severním konci obce směrem na Rájec.

Více zde »  
 

Z-group postaví v Chomutově největší českou solární elektrárnu

Zveřejněno: 2009-08-25 17:43:44

Chomutov - Ocelářská skupina Z-group postaví v areálu svých železáren a válcoven v Chomutově fotovoltaické elektrárny o celkovém výkonu 29,8 MW. Plán počítá s vybudováním obou elektráren do konce letošního listopadu, pravděpodobnější termín je ale až příští rok, informoval dnes mluvčí Z-group Miroslav Slaný. V Chomutově tak vznikne podle něj největší česká solární elektrárna a zároveň jeden z největších zdrojů ve střední Evropě. Investiční náklady firma neuvedla.

Více zde »  
 

Ministerstvo průmyslu a obchodu chce snížit podporu elektřiny ze solárních elektráren

Zveřejněno: 2009-08-25 17:38:50

Dotace výkupních cen elektřiny ze slunečních elektráren by se měly snížit. Podle ministerstva průmyslu a obchodu totiž toto nyní vysoce prosperující odvětví už nepotřebuje masivní státní dotace. Resort proto připravuje změnu zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Více zde »  
 

Fotovoltaika navzdory krizi prosperuje

Zveřejněno: 2009-08-25 06:41:46

Získávání elektřiny pomocí slunečního záření zaznamenává nebývalý vzestup. Týká se to jak firem, tak drobných výrobců fotovoltaické elektřiny.

Více zde »  
 

Pod pražícím sluncem Německo otevřelo obří solární elektrárnu

Zveřejněno: 2009-08-24 18:19:45

Turnow-Preilack (Německo) - Při pohledu na oblohu by člověk mohl pojat podezření, že si německý ministr výstavby Wolfgang Tiefensee a premiér východoněmecké spolkové země Braniborsko Matthias Platzeck údajně nejteplejší den roku pro otevření největší sluneční elektrárny v Evropě objednali. Přední politici německé sociální demokracie (SPD) tak nemuseli v bývalém vojenském prostoru Lieberose o budoucnosti sluneční energie nikoho dlouho přesvědčovat.

Více zde »  
 

Výstava fotovoltaiky v Brně se blíží

Zveřejněno: 2009-08-18 20:45:07

Ve dnech 12. - 13. listopadu 2009 se uskuteční na výstavišti BVV v Brně - čtvrtá česká fotovoltaická konference a výstava s mezinárodní účastí. Jedná se již tradičně o největší akci v ČR, zaměřenou na problematiku výroby elektřiny ze Slunce. Součástí konference budou přednášky o aktuálních informacích z oblasti legislativy, trhu v ČR, okolních států a v Evropské unii, dotační politiky ČR a financování fotovoltaických projektů, problematiky připojení do sítě, stavební legislativy aj. V rámci konference proběhne zakládající valná hromada České fotovoltaické asociace s příjmem přihlášek zúčastněných firem. Doprovodná výstava bude zaměřená především na kompletní nabídky firem působících ve fotovoltaice, a to jak z ČR, tak i firem ze zahraničí.

Více zde »  
 

Sluneční elektrárny zažívají boom

Zveřejněno: 2009-08-16 18:33:09

Teplé a slunečné počasí dělá z jižní Moravy kraj vinic a ovocných sadů. A také velkých slunečních elektráren.

Více zde »  
 

V jižních Čechách se rozrůstají sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2009-08-16 17:25:22

Město Rudolfov získalo od armády dva hektary pozemků. Teď uvažuje o jejich co nejlepším využití. Radnice si nechala zpracovat studii, co by zde mohlo vyrůst. Uvažuje se například o fotovoltaická elektrárně.

Více zde »  
 

Solární elektrárny zachvátil nevídaný boom

Zveřejněno: 2009-08-16 17:19:44

Praha - Ještě před dvěma roky se ve fotovoltaice angažovali jen málem vysmívaní zelení entuziasté, kteří museli horko těžko shánět úvěr.
Teď vám, máte-li životaschopný projekt, banky utrhnou ruce.
Solární elektrárny zachvátil nevídaný boom. Odborníci předpokládají, že instalovaný výkon fotovoltaických článků během letošního roku vzroste z 50 na 300 megawattů. Za jediný rok bude produkce šestkrát větší.
Neexistuje totiž jistější investice. Vstupní surovinou jsou sluneční paprsky, samozřejmě zdarma. Výstupem je elektřina, kterou musejí rozvodné společnosti odebrat, ať jí dodáte jakékoli množství. A k tomu za výhodnou cenu, dvacet let garantovanou státem. Na takovém měkoučkém polštáři se to podniká!

Více zde »  
 

Novolískovecká škola využije sluneční energii

Zveřejněno: 2009-08-11 15:12:41

Brno - Stále ještě ne zcela obvyklým způsobem se radní rozhodli získávat elektřinu pro Základní školu Kamínky v brněnské městské části Nový Lískovec. Na střechu budovy totiž nechali nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu a zařadili ji mezi několik málo průkopníků obnovitelných zdrojů energie.

Více zde »  
 

Fotbalový team NEMAKEJ.CZ

Zveřejněno: 2009-08-10 15:37:28

Jako jediná firma zabývající se stavbou fotovoltaických elektráren v ČR máme svůj vlastní fotbalový team. Sledujte s námi jeho úspěchy i prohry a i vy zapojte se do hry :)

Více zde »  
 

V Holýšově na Domažlicku vzniknou letos čtyři solární elektrárny

Zveřejněno: 2009-08-05 18:45:14

V Holýšově na Domažlicku do konce roku budou stát čtyři fotovoltaické zdroje o celkovém výkonu 5,5 megawattu.

Více zde »  
 

V bývalých vojenských skladech možná bude sluneční elektrárna

Zveřejněno: 2009-08-05 18:40:35

Tuchořice - Obec by raději v opuštěném areálu viděla lehkou výrobu, investoři ale nejsou.

Více zde »  
 

Solární elektrárna se zaplatí do deseti let

Zveřejněno: 2009-08-04 17:31:41

Výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů, v tom i malých slunečních elektráren, se týká řada právních předpisů, z nichž upozorňujeme alespoň na některé.

Více zde »  
 

Solární stan, co vám nabije mobil! Bezdrátově

Zveřejněno: 2009-08-03 18:01:31

Britský mobilní operátor Orange předvedl koncept stanu budoucnosti Ten je výjimečný tím, že využívá solární vlákna - dokáže tak přeměňovat sluneční záření na elektrickou energii a s její pomocí skrze magnetickou indukci nabíjet různé elektrické gadgety, třeba mobil, MP3 přehrávač a podobně. Zásuvka (bezdrátová!) ve stanu se tak stává skutečností!

Více zde »  
 

Solární elektrárny jsou dobrou investicí, uvědomují si to i zloději

Zveřejněno: 2009-08-01 11:27:39

Solárních elektráren v Česku rychle přibývá. Podle odborníků je investice do nich velmi výhodná. Rozvoji solární energetiky totiž značně napomáhají státní dotace, které bohatě vykompenzují vysoké náklady na výstavbu solárních zařízení. V poslední době se ale musí majitelé elektráren vyrovnávat s jedním velkým problémem, solární moduly se často stávají terčem zlodějů.

Více zde »  
 

U Kolína by mohla vyrůst sluneční elektrárna

Zveřejněno: 2009-07-31 18:58:33

Kolín/Ovčáry - Pokrok nelze zastavit. Trendem posledních let se pozvolna stávají takzvané fotovoltaické elektrárny, také známé jako sluneční, které dokáží vyprodukovat elektrickou energii za využití slunečních paprsků.

Více zde »  
 

Mostecko-Místo z uhlí chtějí energii ze slunce

Zveřejněno: 2009-07-30 17:20:26

Mostecko - V kraji těžkého průmyslu se pokračuje v budování alternativních zdrojů energie. Po horských větrnících přichází solární elektrárny. Nová elektrárna Vrbenský vyrostla na bývalé výsypce mezi Souší a Komořany . Nyní je ve zkušebním provozu a čeká na kolaudaci. Fotovoltaické panely by v budoucnu také mohly být na jihu Mostecka u Havraně.

Více zde »  
 

V Číně vyrostou solární elektrárny o výkonu 1,8 GW

Zveřejněno: 2009-07-29 18:14:31

Společnost Suntech Power Holdings postaví v Číně čtyři solární elektrárny o celkovém výkonu 1,8 GW.

Více zde »  
 

Němci na Sahaře postaví solární elektrárnu

Zveřejněno: 2009-07-27 15:43:19

Na Sahaře se zřejmě začnou stavět termosolární elektrárny. Koncept vypracovala organizace Desertec Foundation, složená ze světových energetiků a politiků. Letos sáhli po projektu, na který už léta usedal prach, Němci. Velké firmy, mezi nimiž najdeme dodavatele technologií či banky, si od projektu za odhadovaných 400 miliard eur slibují vytvoření energie, která pokryje 15 procent evropské spotřeby.

Více zde »  
 

Ve Vranovské Vsi vznikne jedna z největších solárních elektráren

Zveřejněno: 2009-07-23 19:25:34

Ve Vranovské Vsi na Znojemsku vznikne do konce roku zřejmě největší projekt na výrobu sluneční energie v Česku za zhruba 1,8 až dvě miliardy korun. Na ploše asi 41 hektarů vzniknou tři fotovoltaické elektrárny o celkovém výkonu 18 až 20 megawattů. Každou vybuduje jiný investor, řekl ČTK starosta obce Jiří Peřinka. Do provozu by měly být postupně uváděny od konce letošního roku. Největší sluneční elektrárny v ČR mají dosud maximální instalovaný výkon kolem tří megawattů.

Více zde »  
 

Elektrárny okrádají slunce

Zveřejněno: 2009-07-22 15:25:53

Zájem o sluneční elektrárny v Česku za poslední rok a půl mimořádně stoupá. Loni jich bylo spuštěno 850, další stovky přibývají letos.

Více zde »  
 

Půjčit si ze st. spoření na fotovoltaickou je velmi výhodné

Zveřejněno: 2009-07-22 13:59:54

Dnešním dnem jsme navázali spolupráci s jednou zatím nejmenovanou stavební spořitelnou, jejíž produkt Vám ulehčí cestu k fotovoltaické elektrárně na Vaší střeše. Základní vlastnosti a možnosti se dovíte uvniř tohoto článku.

Více zde »  
 

Solární elektrárny naráží na Unesco

Zveřejněno: 2009-07-20 15:11:48

Obce na Břeclavsku zatím solární elektrárny stavět nemohou, prý by to pohledově znehodnotilo krajinný ráz.Jedná se ale dál.

Více zde »  
 

Fotovoltaické panely jsou investicí, jakou nenabídne žádná banka

Zveřejněno: 2009-07-17 16:55:29

Komu leží peníze na účtu ladem, měl by zvažovat investici do takzvané fotovoltaické elektrárny. Zaplatí se po osmi až deseti letech, potom dalších deset už jenom vydělává. A v některých obcích je možné požádat i o dotaci.

Více zde »  
 

Produkce elektřiny ze slunce násobně roste. Díky státní podpoře

Zveřejněno: 2009-07-16 16:59:00

Zatímco březnová spotřeba elektřiny v České republice meziročně vzrostla o 2,5 procenta, její tuzemská výroba poklesla o půl procenta. Násobně vzrostla produkce ze slunce a větru. Zejména u sluneční energie jsou znát vysoké výkupní ceny.

Více zde »  
 

Postavte si fotovoltaickou elektrárnu sami

Zveřejněno: 2009-07-15 08:13:33

Fotovoltaická elektrárna pro kutily znamená zajímavou úsporu v počátečních nákladech. Máte "zlaté ručičky"? Pojďme se podívat na instalaci na klasickou taškovou střechu. Uvidíte, že to je snadné ...

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »