Cena OTE: 2.49Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.
K problematice fotovoltaických elektráren publikujeme tento odborný blog. Naleznete zde nepřeberné množství článků na různá témata, která jsou spojená s výstavbou a provozem fotovoltaických elektráren, výkupem přebytků a FVE technologií obecně.

Sluneční elektrárny - novinky, akce, články

Naše firma žije fotovoltaikou, ale už nemontujeme fotovoltaické elektrárny na klíč v takovém rozsahu jako dříve (viz. naše reference), zaměřujeme se pouze na projekty, které jsou pro investora ekonomicky zajímavé a také sledujeme, co se kde šustne a občas se také rádi podělíme o vlastní zkušenosti.

Česko je šestá největší solární velmoc

Zveřejněno: 2010-05-25 21:08:17

Před deseti lety by tomu věřil málokdo. Česko se zařadilo mezi solární velmoci. Co se týče instalované kapacity, dostane se letos podle žebříčku německého listu Frankfurter Algemeine Zeitung na šesté místo na světě. Češi několikanásobně trumfnou i Austrálii nebo Jižní Koreu. Při pohledu na mapu ukazuje "solární top ten" ještě jednu zajímavost. Drtivá většina zemí leží v chladných pásmech s malou intenzitou slunečního svitu.

Více zde »  
 

Zpátky na střechy

Zveřejněno: 2010-05-23 20:08:32

Pokud by byly na všechny vhodně orientované střechy a fasády nainstalovány fotovoltaické elektrárny, dokázaly by v ČR a v Německu pokrýt 30 procent výroby elektrické energie, konstatuje studie Evropské fotovoltaické průmyslové asociace.

Více zde »  
 

Fotovoltaická elektrárna u Rožmberka nebude

Zveřejněno: 2010-05-19 20:13:06

Fotovoltaická elektrárna u Rožmberka nad Vltavou na Českokrumlovsku stát nebude. Rozhodli o tom zastupitelé obce i přesto, že jim investor sliboval roční přínos pro obec ve výši skoro dva miliony korun.

Více zde »  
 

V Blatné vzniká fotovoltaická elektrárna

Zveřejněno: 2010-05-18 19:07:24

Blatná - Solární park v Blatné se připojí a bude dodávat do sítě energii v druhé polovině letošního roku

Více zde »  
 

Obyvatelé Myslkovic na Táborsku rozhodnou v referendu o sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2010-05-14 19:22:44

Referendum, které se uskuteční 22. května v Myslkovicích na Táborsku, rozhodne, zda se v obci bude stavět fotovoltaická elektrárna. Starosta Jiří Vrhel (NK) pro agenturu Mediafax v pátek uvedl, že proti stavbě se vyjádřilo už na 120 obyvatel na petičních arších a nyní záleží na všelidovém hlasování.

Více zde »  
 

Fotovoltaické žně končí

Zveřejněno: 2010-05-13 19:43:23

Fotovoltaický blázinec, boom sluneční energie, enormní nárůst počtu solárních provozoven, těmito slovy odborníci prorokovali vývoj fotovoltaiky v roce 2010. Byly jejich prognózy mylné? Začátek roku byl pro investice do výroby solární energie skutečně velmi výhodný. Ceny komponentů se rapidně snížily a výrazně se zkrátila doba návratnosti investic. Solární žně však netrvaly dlouho. V únoru je zmařily distribuční společnosti, které přestaly udělovat kladná stanoviska k žádostem o připojení nových solárních elektráren. Zkušení hráči na fotovoltaickém trhu toto opatření vnímají jako boj, ve kterém přežijí jen ti nejlepší. Spekulanti a firmy, kteří se na solárním boomu chtěli rychle přiživit, pravděpodobně skončí.

Více zde »  
 

Rozhovor s Michaelem Fehnem

Zveřejněno: 2010-05-12 19:13:33

V České republice pracuje Michael Fehn pro německý energetický gigant E.ON od konce 90. let. Za tu dobu dobře poznal české prostředí, domluví se česky. Pod jeho vedením se český E.ON stal dvojkou tuzemského trhu. 

Více zde »  
 

Výkupní ceny za elektřinu ze solárních panelů se mohou snižovat

Zveřejněno: 2010-05-10 18:55:34

PRAHA (MEDIAFAX) - Výkupní ceny za elektřinu ze solárních panelů se mohou snižovat. Prezident Václav Klaus v pondělí podepsal novelu zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, která umožňuje snížení výkupní ceny elektřiny ze solárních panelů, aby nebyla zvýhodněna proti jiným obnovitelným zdrojům.

Více zde »  
 

Obyvatelé Bžan a okolí protestují proti elektrárně

Zveřejněno: 2010-05-07 20:17:41

Bžany – Lidé z Lbína, Hradiště a Pytlíkova na Teplicku se bouří proti solární elektrárně, která má stát na území jejich obcí. Zastupitelstvo Bžan, pod nějž vesnice spadají, vyslovilo se stavbou předběžný souhlas. Podle odpůrců je prý škoda zasazovat do malebné a krásné přírody velká černá a nevzhledná zrcadla.

Více zde »  
 

Česko je v podpoře zelené elektřiny třetí. Ale od konce

Zveřejněno: 2010-05-06 20:28:08

Praha - Nebývale rychlý rozvoj slunečních a větrných elektráren přiměl úřady k tomu, že pozastavily připojování nových zdrojů do sítě. Od příštího roku se navíc dramaticky sníží výkupní cena energie z fotovoltaických panelů.

Více zde »  
 

Odborníci rozcupovali nesmyslný návrh vyhlášky ministerstva průmyslu

Zveřejněno: 2010-05-05 18:58:56

Ministerstvo průmyslu a obchodu tvrdě narazilo na odpor odborníků s vyhláškou o stanovení minimální účinnosti užití energie při výrobě elektřiny a tepla. Ta je podle vědců a předních českých odborníků na solární energii od začátku do konce nesmyslná a nepotřebná. Někteří odborníci dokonce hovoří o účelovosti vyhlášky s cílem poškodit majitele slunečních elektráren. Ti ihned začali zvažovat případné právní kroky, pokud by tato vyhláška vstoupila v platnost.

Více zde »  
 

Kde všude může vyrůst solární elektrárna

Zveřejněno: 2010-04-30 17:57:09

Praha - Zásobovat svůj dům solární energií zní jako skvělý nápad, zvlášť když máte pro umístění fotovoltaických panelů dostatek prostoru a spočítali jste si, že by se vám investice do tohoto stále populárnějšího zařízení mohla za několik let vrátit tak, že ušetříte na odběru energie nebo budete energii prodávat majiteli distribuční sítě, případně budete prodávat její přebytky. Jako na ostatní stavby i na solární panely je ale potřeba povolení úřadů a postavit je není možné zdaleka všude. Co byste tedy měly před stavbou byť třeba maličké solární elektrárny vědět?

Více zde »  
 

Výkupní ceny elektřiny klesnou na 8 až 9 Kč za 1 kWh

Zveřejněno: 2010-04-27 19:57:40

Výkupní ceny elektřiny z fotovoltaiky v roce 2011 pravděpodobně výrazně klesnou. Umožní to novela zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, která v březnu prošla Poslaneckou sněmovnou. Snížení výkupních cen elektřiny by mělo přispět k poklesu zájmu o výstavbu fotovoltaických elektráren. Rezervovaný výkon solárních elektráren díky výhodným výkupním cenám v posledních měsících enormně narostl a byl důvodem pro stop-stav novým solárním a větrným zdrojům.

Více zde »  
 

Solární elektrárna u Tábora v plamenech. Škoda je 15 milionů

Zveřejněno: 2010-04-24 19:31:10

Páteční požár fotovoltaické elektrárny v Čeňkově na Táborsku způsobil škodu za 15 milionů korun.

Více zde »  
 

Boom slunečních elektráren v Česku zřejmě skončí

Zveřejněno: 2010-04-21 19:09:37

Senátoři podpořili snížení výkupní ceny solární energie. Tu by podle vládního návrhu mohl Energetický regulační úřad meziročně snížit o víc než dosud možných pět procent. Změna by se týkala slunečných elektráren, které by byly připojeny po roce 2011 a u kterých by byla návratnost investic kratší než jedenáct let.

Více zde »  
 

České tažení proti solární energii se Evropě nelíbí

Zveřejněno: 2010-04-20 22:03:50

ČR - Postup českých úřadů proti provozovatelům tuzemských slunečních elektráren vyvolal rozruch v zahraničí.

Více zde »  
 

Podvodníci si kvůli dotacím pomáhali agregáty

Zveřejněno: 2010-04-18 21:54:02

MADRID -  Španělé vynalezli způsob jak provozovat solární elektrárny na plný výkon i v noci. Inspektoři ministerstva průmyslu však zjistili, že nejde o geniální objev, ale o obyčejný vychytralý podvod.

Více zde »  
 

Poslanec ODS prosazoval zákon výhodný pro jeho firmu

Zveřejněno: 2010-04-16 19:17:54

Praha - Jihočeský poslanec Jan Špika z ODS při březnovém projednávání novely zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie s největší pravděpodobností porušil zákon o střetu zájmů.

Více zde »  
 

Podpora fotovoltaiky

Zveřejněno: 2010-04-15 20:26:17

Podpora solární energii v České republice musí mít reálný základ.

Více zde »  
 

Fotovoltaičtí podnikatelé znervózněli

Zveřejněno: 2010-04-14 19:29:06

PRAHA - Spekulanti ve fotovoltaickém oboru, kteří blokují velkou část připojení do elektrizační soustavy, se kvůli nově nastavené legislativě snaží prodávat své rezervace.

Více zde »  
 

Hon na sluneční peníze vrcholí

Zveřejněno: 2010-04-13 19:42:49

PRAHA - Spekulanti urychleně hledají investory pro již rezervované projekty na výstavbu slunečních elektráren. Bojí se dramatického poklesu výkupních cen v příštím roce.

Více zde »  
 

Piloti nechtějí solární elektrárnu v Milovicích

Zveřejněno: 2010-04-12 20:21:37

Solární elektrárny začínají být novým důvodem, kvůli němuž lidé vyrážejí do ulic s protestními transparenty. Ráno se před středočeským krajským úřadem sešli piloti Air klubu Lysá nad Labem, aby řekli ne chystané sluneční elektrárně v Milovicích. Elektrárna podle nich regionu nic dobrého nepřinese.

Více zde »  
 

Fotovoltaický boom se mění v soumrak. Jak připojit do sítě panel na střeše domu

Zveřejněno: 2010-04-10 16:02:38

Během posledních let počet solárních zdrojů elektřiny v České republice každoročně rostl v násobcích a investice do fotovoltaiky patřila k nejvýhodnějším. To se ale v posledních týdnech radikálně změnilo.

Více zde »  
 

Toyota instaluje tenkovrstvé fotovoltaické články

Zveřejněno: 2010-04-05 20:35:01

Tadashi Arashima, prezident Toyota Motor Europe, společně s vlámským ministrem energetiky Freyem van der Bosschem v Belgii oficiálně otevřeli novou solární elektrárnu. Ta se nachází na střeše TPCE, obrovského skladu náhradních dílů.

Více zde »  
 

Boj se spekulanty s proudem

Zveřejněno: 2010-04-02 19:01:56

Od dubna platí nová pravidla o připojování slunečních elektráren a dalších obnovitelných zdrojů do sítě.
Smyslem novely vyhlášky Energetického regulačního úřadu je přitom vytlačit spekulanty se zeleným proudem, kteří mají značnou zásluhu na tom, že úřady v únoru pozastavily připojování nových solárních elektráren. Spekulanti totiž blokují značnou část sítě a svou rezervaci pak prodávají skutečným fotovoltaickým podnikatelům.

Více zde »  
 

První vlaštovka - v Praze už se pojede dle zákona

Zveřejněno: 2010-04-01 12:34:39

Ledy se hnuly a Pražská energetika se vrátila do zákonných mantinelů a opět bude jednotlivé projekty posuzovat individuálně.

Více zde »  
 

Je zákaz slunečních elektráren nezákonný, řeší ÚOHS

Zveřejněno: 2010-03-29 18:50:05

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se začal zabývat rozhodnutím správce přenosové soustavy ČEPS nepřipojovat do sítě žádné nové sluneční elektrárny.

Více zde »  
 

Konec elektřiny ze slunce Úřad si plete Česko s pouští

Zveřejněno: 2010-03-28 20:23:44

Praha - Poté, co úřady v únoru zavedly dočasný stop-stav pro nové sluneční elektrárny, chystá se další zásadní omezení fotovoltaických panelů.
Ministerstvo průmyslu připravuje novou vyhlášku o minimální účinnosti při výrobě elektrické energie, která nově počítá s tím, že solární elektrárny o výkonu nad 20 kilowatt musí mít minimální laboratorní účinnost 22 procent.

Více zde »  
 

Výkupní cena solární energie má být nižší

Zveřejněno: 2010-03-25 16:37:26

Výkupní cena energie ze slunečních elektráren by mohla být nižší. Sněmovna definitivně podpořila vládní návrh zákona, který umožní Energetickému regulačnímu úřadu snižovat výkupní ceny z fotovoltaických zdrojů podle návrtranosti investic do projektu. Novela nyní zamíří do Senátu.

Více zde »  
 

Města a obce poměřily síly v celorepublikové Solární lize

Zveřejněno: 2010-03-24 18:29:53

Pelhřimovsko – Liga ekologických alternativ České republiky vyhlásila výsledky šestého ročníku Solární ligy. V klání bojovala také města a obce z Pelhřimovska.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »