V Blatné vzniká fotovoltaická elektrárna

Přidáno na server: 2010-05-18 19:07:24, počet zobrazení: 2591, zdroj: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/elektrarna20100507.html. Další novinky zde.

Blatná - Solární park v Blatné se připojí a bude dodávat do sítě energii v druhé polovině letošního roku

Jedna z prvních fotovoltaických elektráren na Strakonicku vzniká na okraji Blatné blízko průmyslové zóny města. Investorem je firma Energy 21 a.s., která si pronajala pozemky od města a na ploše zhruba 8 ha od loňského roku pracuje na jejím vybudování.

Podle místostarosty Blatné Bohuslava Navrátila jedná město s investorem již rok a půl. „Pozemek je v současné době oplocený. S firmou Energy 21 máme smlouvu, v které je zahrnuto i to, že kolem budoucí elektrárny, která leží jen kousek od silnice, vysadí porost keřů,“ uvedl.

Plánovaný výkon solárního parku v Blatné by měl mít 2,8 MW. „Termín připojení elektrárny je stanoven na druhou polovinu roku 2010,“ uvedla Eva Fischerová, manažerka akvizičního týmu firmy Energy 21, která je energetickou skupinou působící v oblasti alternativní energetiky. V současné době se zaměřuje na výstavbu a provoz solárních elektráren.

Nejbližší solární park leží v současné době v Dobevi na Písecku.

Vybudovat fotovoltaickou elektrárnu chtěla v minulosti například obec Tchořovice v části bývalého vojenského letiště. Myšlenka na solární park podle místostarosty Tchořovic Pavla Šedy stále přežívá. „O elektrárně uvažujeme už několik let, zájemci, kteří by ji chtěli vybudovat jsou. Záleží na změně územního plánu, který by se měl schválit někdy do konce září,“ uvedl.

Mezi obcemi, které naopak nabídky investorů zamítly, byl například Dřešín. Rovněž zamítavé stanovisko k vybudování fotovoltaické elektrárny v průmyslové zóně Jelenka měla strakonická radnice.

Kromě Blatné by se v budoucnu mohl solární park objevit také v Bělčicích a Záhrobí.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019