Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu

Zveřejněno: 2021-11-13 20:51:08, počet zobrazení: 19915, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Solární boom odstartoval, vlak je v nádraží, přistupte. Podat žádost o dotaci na fotovoltaiku je opravdu snadné, popíšeme si postup krok za krokem. Potřebovat budete jen 3 věci. 

Informací o nové dotaci z Fondu životního prostředí je všude spoustu, občas někdo "prozradí" nějaký detail, ale skutečný obrázek o konkrétních krocích, a ještě přímo vztažených k HFVE, nikde.

Návod na vyplnění

Než začneme, je nutná registrace. Oproti předchozí vlně fotovoltaické privatizace státních prostředků se situace poněkud změnila. Teď už každý žadatel musí být v systému vyplácení dotací zaregistrován sám, což udělá například pomocí bankovní identity. Možností je více a začíná se na stránce PODAT ŽÁDOST, kde pomocí tlačítka "Přihlásit se / Založit účet v AIS" přejdete na výběr možností pro přihlášení.

Registrací se někdo prokouše snáze, jinému to chvíli trvá, občas někdo zakleje, nakonec se do systému podávání žádostí dostanou všichni. Každý si ale netroufne podat žádost sám, například podle našeho návodu, a tak pošle svému dodavateli kód pro zpřístupnění svého účtu (v sekci "Žadatelé" v detailu žadatele v pravé horní části klikne na "Chci vygenerovat kód" a ten pak přijde mejlem).

Začínáme výběrem žadatele

Popisujeme variantu předpokládající fakt, že to zvládneme :) Klikneme na "Podat žádost" a ukáže se nám možnost zvolit si za kterého uživatele žádost podáváme. Protože jsme tam sami, takl moc na výběr není ... vždy klikem na tlačítko "Pokračovat" (vpravo dole) se dostaneme na další krok.

Výběr výzvy

Mohlo by se zdát, že stavíme novou fotovoltaickou elektrárnu a, ejhle, ne! My budeme rekonstruovat dům. Je to trochu nečekané zjištění, ale už to víte, tak nad tím nemusíte bádat.

Informace o žadateli - první potřebný dokument

Stránku proletíme očima, abychom se ujistili, že jsou údaje o nás v systému správně a že opravdu nejednáme jménem souseda. Rozhodně to ale neděláme zbytečně, tady je skrytý první zásek, na který se lehce připravíme. Bude potřeba vepsat číslo účtu, na který pak má přijít dotace. Z tohoto účtu pak také bude nutné zaplatit za stavbu FVE. Tento účet musí být žadatele a navíc jeho vlastnictví musíme doložit. Doložení je snadné - ve Vašem internetovém bankovnictví si nechejte vygenerovat potvrzení na libovolnou transakci, třeba na platbu kartou za kafe z automatu. Podstatné je, aby na potvrzení o transakci bylo jméno a číslo (bot) majitele účtu.

Aktivity projektu

Tady už jde do tuhého, je nezbytně nutné, abyste si dali pozor a vybrali obě aktivity, ať se nepřipravíte o nějaký peníz. Vybíráme C3 - Fotovoltaické systémy pro výrobu elektrické energie a E - odborný posudek pro oblast C.

Doplněk 17.1.2022: Pokud uvažujete i o wallboxu, nezapomeňte si vložit jako druhou aktivitu D4 ekomobilita! Pak tam budou aktivity tři ...

 

 

Identifikace projektu

Můžeme podat projektů, kolik chceme, ale každý by se měl nějak jmenovat a bude v konkrétním termínu a na konkrétním místě, je nejvyšší čas to zapsat.

Parametry a indikátory projektu

V pořadí šestým schůdkem k vítězství je stránka s dvěma oddíly, u fotovoltaiky nás zajímá pouze jeden z nich, a tím je "Parametry projektu".

Parametry projektu

Doposud jsme si vystačili jako žadatelé úplně sami, ale tady padá kosa na kámen. Zde už je třeba mít k ruce informace z výpočtového modelu, který bude potřeba sice až dále, ale stejně musí být podepsán zhotovitelem díla. Vesměs vše si odvodíte z nabídky, ale hodnota "Celkový využitelný zisk" musí být vypočtena. Nezvykle se dialog potvrzuje / ukládá vpravo nahoře.

Jedna poznámka, kde se při zadávání tápe: Celkový využitelný zisk FVE [kWh/rok] === Vyrobená energie za rok.

Financování

Logickým pokračováním je stanovení, kdy asi nějaké peníze investor utratí a kolik nakonec je v plánu z vlastních zdrojů.

Přílohy

Pokud jste v bodu "Parametry projektu" s hodnotami "vařili z vody", tady už to nepůjde a je nezbytně nutné mít svého dodavatele fotovoltaické elektrárny. Bude totiž třeba vložit "Odborný posudek" - v našem případě je to projekt mající náležitosti a obsah daný podmínkami programu a zpracován by měl být technikem s potřebným vžděláním. Posledním, tedy třetím vkládaným dokumentem (po opisu transakce a projektu) je pak projektantem podepsaný dokument "Výpočtový nástroj pro C.3 - FVE_RD".

Doplnění 10.2.2022: Pokud objekt nevlastníte sami, je třeba také doplnit souhlas dalších spolumajitelů, formulář je zde: Souhlas spolumajitelů RD.

Konec dobrý, všechno dobré

Po odkliknutí příloh je už jen rekapitulace, která se dá vytisknout a odeslat spřízněné duši na kontrolu. Kdo se dostal až k rekapitulaci, už nemá na čem klopýtnout. Nezbývá než popřát všem šťastné konce. A nezapomeňte: Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Tak, neváhejte.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Produkce v listopadu 2020 + srovnání

Zveřejněno: 2020-12-07 06:32:31

Ohlédnutí za předposledním měsícem roku většinou z pohledu produkce FVE nebývá nijak veselé. Máme pro ukázku údaje jak z on-grid FVE fungující již 10 let, tak z nové hybridní FVE, pojďme se podívat na data a můžeme i porovnat stárnoucí a novou solární elektrárnu.

Více zde »  
 

Online kalkulačka dotace NZÚ na FVE od září 2023

Zveřejněno: 2023-07-30 22:43:41

Od září 2023 pokračuje dotační program Nová zelená úsporám po prázdninové pauze s mírně upravenými podmínkami. To nemusíte být žádný Einstein,  abyste si na internetu našli přesné podmínky,  ale takhle,  když si u nás na webu skonzumujete čísla námi donesená na zlatém podnosu až k Vaším zrakům,  bude to pohodlnější. 

Více zde »  
 

Jaký směr panelů pro hybridní fotovoltaiku?

Zveřejněno: 2020-06-22 11:02:41

Zavedeným standardem pro umísťování fotovoltaických panelů je jižní směr střechy, či přímo jižní orientace panelů, umístěných na pomocné konstrukci nebo plastových vanách na rovné střeše. Je to tak i v případě hybridní fotovoltaické elektrárny?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »