FVE na dluh potěší nejen banku

Zveřejněno: 2021-01-18 07:32:25, počet zobrazení: 880, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Návratnost solární elektrárny je téma nejen vášnivých matematiků s excelovskou tabulkou. Stále více zájemců o FVE se rekrutuje i z řad běžných spotřebitelů s úvahami nad úsporami. Dělají dobře a ještě lépe ti, kteří uvažují i o půjčce na fotovoltaický  systém, minimálně nad částí, kterou pak pokryje dotace.

My, Češi, jsme národ spořivý a dost konzervativní, co se půjček týče. Už se ale pomalu zlepšujeme, což je vidět například na ochotě zadlužit se kvůli bydlení, objemy hypoték v posledních letech bez ustání rostou. Napomáhá tomu, mimo jiné, i nízká úroková sazba. Ta je totiž velkým motivátorem.

Inflace, ztráty z vkladů

Inflace, tedy znehodnocování peněz, začíná růst a tedy je lepší si půjčit, než syslit peníze na účtě s nízkým či nulovým úrokem. Aktuálně totiž reálně naše úspory ztrácí na hodnotě kolem 3 tisíc z každých 100 tisíc vkladu.

A teď do tohoto stavu přidejte fakt, že na solární elektrárnu v hodnotě do 350 tisíc Vám chybí například polovina, kterou stejně skoro celou dostanete z dotace... To už by mohlo být zajímavé si i půjčit.

Dotace z programu Nová zelená úsporám je totiž většinou do 3 měsíců vyplacena a tak případný úrok, klidně 6 nebo 8 % ročně ani nebude problém, 2 či 3 tisíce Kč už u dlouhodobé investice typu solární elektrárny nehraje roli.

Levné peníze na fotovoltaiku

Výpočty v excelovských tabulkách vášnivých matematiků ukazují ještě jeden zajímavý fakt. Díky opravdu levným penězům je dokonce výhodné si aktuálně půjčit i na tu část, kterou dotace nepokryje. Vychází to ale za předpokladu, že nemáte nasysleno. Spořit v dnešní době je velký luxus a rozumní raději investují, aktuální stav ekonomiky tomu přeje. Tak jako je lepší platit hypotéku a bydlet ve svém než platit nájem, je výhodnější si půjčit a daleko víc ušetřit na energiích než zaplatit úroků.

Na závěr ještě jeden tip - pokud už víte, kolik bude instalace solární elektrárny stát, nechte si spočítat úvěr u vícero bank, nebo se rovnou svěřte do rukou kvalitního úvěrového specialisty, který trh půjček zná a přesně ví, co je pro vás vhodné. Jednoho takového můžeme také konkrétně doporučit, najdete jej v našich kontaktech.Četli jste? Uvažuji o FVE. Jak začít?

Zveřejněno: 2020-03-23 08:12:15

V článku Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu jsme se otřeli o téma spotřeby odběrného místa ještě před instalací sluneční elektrárny a vlastně ještě dlouho před tím, než nějaký systém poptáte. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Více zde.  
 

Solární systém s baterií - otevřeme téma

Zveřejněno: 2019-11-02 11:45:14

Nová zelená úsporám s akumulací do baterií aktuálně hýbe reklamním prostorem. Kdo z montážních firem přežil svou smrt, snaží se teď vzkřísit svůj byznys za každou cenu a distributoři energie nebo dokonce největší český e-shop se přidávají. Máme pocit, že je nejvyšší čas se postavit a křičet do světa: POZOR!!!

Více zde.  
 

Ušetřete až 36841 Kč díky solární elektrárně

Zveřejněno: 2021-04-12 08:11:02

Cože, kolik? A to jako fakt? A jak to ví ten inzerent tak přesně a proč se ta čísla od každého liší? To je spousta otázek ale odpověď ani jedna. Je to jen lákadlo, aby se klikalo na reklamu. Pojďme se ale na reálnou úsporu podívat prakticky.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021