FVE na dluh potěší nejen banku

Zveřejněno: 2021-01-18 07:32:25, počet zobrazení: 4632, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Návratnost solární elektrárny je téma nejen vášnivých matematiků s excelovskou tabulkou. Stále více zájemců o FVE se rekrutuje i z řad běžných spotřebitelů s úvahami nad úsporami. Dělají dobře a ještě lépe ti, kteří uvažují i o půjčce na fotovoltaický  systém, minimálně nad částí, kterou pak pokryje dotace.

My, Češi, jsme národ spořivý a dost konzervativní, co se půjček týče. Už se ale pomalu zlepšujeme, což je vidět například na ochotě zadlužit se kvůli bydlení, objemy hypoték v posledních letech bez ustání rostou. Napomáhá tomu, mimo jiné, i nízká úroková sazba. Ta je totiž velkým motivátorem.

Inflace, ztráty z vkladů

Inflace, tedy znehodnocování peněz, začíná růst a tedy je lepší si půjčit, než syslit peníze na účtě s nízkým či nulovým úrokem. Aktuálně totiž reálně naše úspory ztrácí na hodnotě kolem 3 tisíc z každých 100 tisíc vkladu.

A teď do tohoto stavu přidejte fakt, že na solární elektrárnu v hodnotě do 350 tisíc Vám chybí například polovina, kterou stejně skoro celou dostanete z dotace... To už by mohlo být zajímavé si i půjčit.

Dotace z programu Nová zelená úsporám je totiž většinou do 3 měsíců vyplacena a tak případný úrok, klidně 6 nebo 8 % ročně ani nebude problém, 2 či 3 tisíce Kč už u dlouhodobé investice typu solární elektrárny nehraje roli.

Levné peníze na fotovoltaiku

Výpočty v excelovských tabulkách vášnivých matematiků ukazují ještě jeden zajímavý fakt. Díky opravdu levným penězům je dokonce výhodné si aktuálně půjčit i na tu část, kterou dotace nepokryje. Vychází to ale za předpokladu, že nemáte nasysleno. Spořit v dnešní době je velký luxus a rozumní raději investují, aktuální stav ekonomiky tomu přeje. Tak jako je lepší platit hypotéku a bydlet ve svém než platit nájem, je výhodnější si půjčit a daleko víc ušetřit na energiích než zaplatit úroků.

Na závěr ještě jeden tip - pokud už víte, kolik bude instalace solární elektrárny stát, nechte si spočítat úvěr u vícero bank, nebo se rovnou svěřte do rukou kvalitního úvěrového specialisty, který trh půjček zná a přesně ví, co je pro vás vhodné. Jednoho takového můžeme také konkrétně doporučit, najdete jej v našich kontaktech.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nová zelená úsporám 2022 - 2030

Zveřejněno: 2021-09-17 21:34:55

Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.

Více zde »  
 

Fotovoltaika v lese nebo ve stínu

Zveřejněno: 2019-11-18 11:11:37

Jdu vám takhle po lese a najednou na mne vykouknou panely. Nevěřím svým očím, musím blíž, je to zajímavé, to jsem ještě nikdy neviděl.

Více zde »  
 

Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022