FVE na dluh potěší nejen banku

Zveřejněno: 2021-01-18 07:32:25, počet zobrazení: 500, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Návratnost solární elektrárny je téma nejen vášnivých matematiků s excelovskou tabulkou. Stále více zájemců o FVE se rekrutuje i z řad běžných spotřebitelů s úvahami nad úsporami. Dělají dobře a ještě lépe ti, kteří uvažují i o půjčce na fotovoltaický  systém, minimálně nad částí, kterou pak pokryje dotace.

My, Češi, jsme národ spořivý a dost konzervativní, co se půjček týče. Už se ale pomalu zlepšujeme, což je vidět například na ochotě zadlužit se kvůli bydlení, objemy hypoték v posledních letech bez ustání rostou. Napomáhá tomu, mimo jiné, i nízká úroková sazba. Ta je totiž velkým motivátorem.

Inflace, ztráty z vkladů

Inflace, tedy znehodnocování peněz, začíná růst a tedy je lepší si půjčit, než syslit peníze na účtě s nízkým či nulovým úrokem. Aktuálně totiž reálně naše úspory ztrácí na hodnotě kolem 3 tisíc z každých 100 tisíc vkladu.

A teď do tohoto stavu přidejte fakt, že na solární elektrárnu v hodnotě do 350 tisíc Vám chybí například polovina, kterou stejně skoro celou dostanete z dotace... To už by mohlo být zajímavé si i půjčit.

Dotace z programu Nová zelená úsporám je totiž většinou do 3 měsíců vyplacena a tak případný úrok, klidně 6 nebo 8 % ročně ani nebude problém, 2 či 3 tisíce Kč už u dlouhodobé investice typu solární elektrárny nehraje roli.

Levné peníze na fotovoltaiku

Výpočty v excelovských tabulkách vášnivých matematiků ukazují ještě jeden zajímavý fakt. Díky opravdu levným penězům je dokonce výhodné si aktuálně půjčit i na tu část, kterou dotace nepokryje. Vychází to ale za předpokladu, že nemáte nasysleno. Spořit v dnešní době je velký luxus a rozumní raději investují, aktuální stav ekonomiky tomu přeje. Tak jako je lepší platit hypotéku a bydlet ve svém než platit nájem, je výhodnější si půjčit a daleko víc ušetřit na energiích než zaplatit úroků.

Na závěr ještě jeden tip - pokud už víte, kolik bude instalace solární elektrárny stát, nechte si spočítat úvěr u vícero bank, nebo se rovnou svěřte do rukou kvalitního úvěrového specialisty, který trh půjček zná a přesně ví, co je pro vás vhodné. Jednoho takového můžeme také konkrétně doporučit, najdete jej v našich kontaktech.Četli jste? Porovnání nabídek slunečních elektráren s baterií

Zveřejněno: 2020-11-16 07:15:03

Rozhodli jste se pro hybridní solární elektrárnu, nabídky se scházejí, ale každá má jiné parametry, navíc vůbec, ale vůbec nesouhlasí s inzerovanými od daných firem. A teď mi řekněte, co s tím?

Více zde.  
 

Topení solární elektrárnou je nesmysl

Zveřejněno: 2020-10-05 07:23:47

Když jsme v roce 2008 začínali montovat FVE,  spousta klientů kladla otázku strany efektivity fotovoltaických elektráren a nákladů na topení. Tenkrát byla jiná doba - doba zelených bonusů. Jak je to ale teď na prahu roku 2021?  Titulek sice napověděl, podrobnosti v článku dále.

Více zde.  
 

Jde spočítat nebo odhadnout jak velkou baterii?

Zveřejněno: 2020-06-15 04:55:05

Chystáte se koupit hybridní fotovoltaickou elektrárnu a chcete mít jistotu, že Vás nikdo "nenatáhne", tak se pídíte po informacích na internetu a některé věci se přesto nemůžete dovědět. Možná dnes napovíme či pomůžeme, alespoň se pokusíme. Vycházíme z reálných dat, tak to určitě nebude "out".

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021