Cena OTE: 2.64Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.
K problematice fotovoltaických elektráren publikujeme tento odborný blog. Naleznete zde nepřeberné množství článků na různá témata, která jsou spojená s výstavbou a provozem fotovoltaických elektráren, výkupem přebytků a FVE technologií obecně.

Sluneční elektrárny - novinky, akce, články

Naše firma žije fotovoltaikou, ale už nemontujeme fotovoltaické elektrárny na klíč v takovém rozsahu jako dříve (viz. naše reference), zaměřujeme se pouze na projekty, které jsou pro investora ekonomicky zajímavé a také sledujeme, co se kde šustne a občas se také rádi podělíme o vlastní zkušenosti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Solární podnikatelé počítají ztráty. Daň jim sráží zisky

Zveřejněno: 2011-08-15 22:43:57

PRAHA - Loni bohaté výdělky, letos jen hubené zisky, nebo dokonce ztráta. Tak vypadají výsledky společností, jež v minulých letech investovaly do solárních elektráren. Rozdíl způsobila jediná změna - zavedení odvodu za elektřinu vyrobenou ze slunečního záření, tedy takzvané solární daně.

Více zde »  
 

Musíme zabránit tomu, aby se z biopaliv stala druhá fotovoltaika, říká nová šéfka ERÚ

Zveřejněno: 2011-08-10 22:28:37

Účet pro poplatníky za solární boom bude 200 miliard, odhaduje nová předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. HN poskytla vůbec první rozhovor po nástupu do funkce.

Více zde »  
 

Slovensko láká české krachující solární podnikatele

Zveřejněno: 2011-08-08 19:35:44

Firmy, které doplatily na nezvládnutou podporu fotovoltaiky ze strany českých úřadů, našly recept, jak se vyhnout krachu. Tamní vláda totiž politiku výhodných výkupních cen solárního proudu vedla až do června. Mnoho podnikatelů tak rozmontovalo své sluneční elektrárny a převezlo je o pár set kilometrů na východ. Informaci přinesl portál Aktuálně.cz

Více zde »  
 

Solární podnikatelé odvrátili krach útěkem na Slovensko

Zveřejněno: 2011-07-31 20:34:05

Hradec Králové - Pro desítky českých solárních podnikatelů se stalo Slovensko zemí, která je zachránila před krachem a milionovými dluhy.
Když česká vláda a úřady nezvládly rozvoj fotovoltaiky, rozhodly se radikálně snížit výhodné výkupní ceny solárního proudu a zastavit připojování nových panelů. Tím dostaly spoustu firem do pasti.
Měly sice postavené solární parky, ale i kdyby začaly vyrobený proud prodávat, investice by se jim nikdy nevrátila.
Na Slovensku ovšem podpora trvala až do června, a tak se mnozí solární podnikatelé upnuli k jedinému cíli: rozmontovat sluneční elektrárny a přestěhovat o stovky kilometrů dál na východ.
 

Více zde »  
 

Energii v podobě pohonných hmot přeplácíme více, než tu z obnovitelných zdrojů

Zveřejněno: 2011-07-30 22:36:11

Investoři do solárních zdrojů dosáhli v pondělí prvního právního úspěchu. Městský soud v Praze posoudil 26procentní daň uvalenou na výnosy elektráren je protiústavní. Definitivní slovo bude mít Ústavní soud. Na dotazy čtenářů odpovídal advokát Petr Petržílek.

Více zde »  
 

ČEZ mohl na solární elektrárně ušetřit miliardu

Zveřejněno: 2011-07-28 20:45:05

Německá firma připravovala velký projekt solární elektrárny v Ralsku výrazně levněji než dodavatel ČEZ.

Více zde »  
 

Solární daň je likvidační, přesvědčují podnikatelé v dopise ústavní soudce

Zveřejněno: 2011-07-26 22:10:59

Podnikání v tomto oboru takřka ztratilo smysl, tvrdí investoři do solárních elektráren. 26procentní daň z výnosů, kterou narychlo zavedla vláda, označil již za protiústavní Městský soud v Praze.

Více zde »  
 

Státu hrozí arbitráže za čtyřicet miliard, hájit ho budou cizinci

Zveřejněno: 2011-07-22 21:49:43

Česku hrozí přes osmdesát arbitráží. Zahraniční vlastníci solárních elektráren se totiž bouří, že zavedením srážkové daně na příjmy z prodeje této energie stát neochránil jejich investice. A už začínají posílat žaloby. Česko chystá tým expertů, kteří jej mají zastupovat - bez výběrového řízení.

Více zde »  
 

Gemasolar je první solární elektrárna s 24hodinovým provozem

Zveřejněno: 2011-07-21 23:26:08

Nejrůznějších solárních elektráren je nejen ve světě ale i u nás řada. Ale jen tahle je schopná „chrlit“ elektřinu 24 hodin denně po 365 dní v roce.

Více zde »  
 

Ministerstvo chce solárníky zastrašit právním týmem snů

Zveřejněno: 2011-07-18 22:51:07

SOLÁRNÍ DAŇ. Argumenty státu pro solární daň a argumenty investorů proti ní jsou srovnatelné, říká Martin Hrodek. Důležitý tak podle něj bude výsledek prvního sporu, který může hrát roli budoucího precendentu a skýtá také potenciál pro spolupráci jednotlivých investorů proti Česku.

Více zde »  
 

Stát podrazil lidi se solární elektrárnou na střeše

Zveřejněno: 2011-07-17 23:55:25

V poslední době jsme svědky obrovské nevole vůči všemu, co jakkoliv souvisí s problematikou solárních elektráren. I v tomto odvětví však existují lidé, kteří skrze instalování několika solárních panelů na střechu svého domu chtěli ukázat, že to s naším životním prostředím myslí vážně. Na rozdíl od jiných se však stát vůči těmto zachoval zcela macešsky, když veškeré sliby a státní garance vzaly ze dne na den za své.

Více zde »  
 

Slovensko se od Česka nepoučilo. Musí omezit rozvoj solárních elektráren

Zveřejněno: 2011-07-11 21:20:45

Slovensko od letošního července omezilo podporu výrobců elektřiny z obnovitelných zdrojů. Výkon slunečních elektráren ke konci června činil 480 MW. Proti skokovému zdražení elektřiny v důsledku dotování proudu ze solárních elektráren zasáhlo také Česko.

Více zde »  
 

Fotovoltaici odmítají vliv na zdržení elektřiny v příštím roce

Zveřejněno: 2011-07-07 23:03:50

PRAHA (MEDIAFAX) - Česká fotovoltaická průmyslová asociace odmítá spekulace o tom, že kvůli podpoře solárních elektráren dojde v příštím roce k dalšímu skokovému zdražení elektřiny. V úterý o tom informoval mluvčí asociace Jan Hlaváč.

Více zde »  
 

Hrozí stop fotovoltaice do roku 2020

Zveřejněno: 2011-07-06 22:00:59

Prodloužení stop-stavu fotovoltaickým elektrárnám, posvěcení 26% solární daně, konec zelených bonusů pro ostrovní systémy a dotace pro elektrárny, které kromě biomasy spalují i uhlí. Nejen to přináší nový zákon o podpoře obnovitelných zdrojů, na který se snesla vlna kritiky. Co zelené zdroje čeká a nemine?

Více zde »  
 

Německá stopka pro jádro je zelenou pro obnovitelné energie včetně té solární

Zveřejněno: 2011-06-30 20:18:20

Německo se bude muset nejpozději do roku 2022 obejít bez jaderných elektráren, bude to znamenat výpadek 22 procent dosavadní produkce elektřiny největší ekonomiky Evropy, tedy asi 143 terawatthodin, spočetli analytici francouzské banky Société Générale. Profitovat ze situace podle odborníků mají především výrobci technologií pro produkci elektřiny z obnovitelných zdrojů. Zlepšit by se měl i vztah politiků k dalšímu rozvoji solárních elektráren. Société Générale odhaduje, že pro pokrytí postupně opouštěné produkce jaderných elektráren bude v následujících deseti letech nutné navýšit produkční kapacitu z obnovitelných zdrojů o 30 TWh (asi o pětinu celkového výpadku). Pokud by veškerý nárůst produkce měly pokrýt solární elektrárny, musel by se v následující dekádě jejich výkon asi zdvojnásobit.

Více zde »  
 

Spotřeba elektřiny do dubna mírně klesla na 21 terawatthodin

Zveřejněno: 2011-06-29 22:36:02

Tuzemská spotřeba elektřiny se během prvních letošních měsíců mírně snížila. Od ledna do konce dubna čistá spotřeba elektřiny meziročně klesla o jedno procento na 21 terawatthodin. Hrubá výroba elektřiny se snížila o 1,5 procenta na 30,75 TWh. Na rekordní výši se však pohybuje výroba ze solárních elektráren. Vyplývá to z údajů Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Solární elektrárny za první čtyři měsíce vyrobily 600 gigawatthodin elektřiny, což představuje dvě procenta celkové výroby. Loni za stejné období činila jejich produkce 124 GWh. Souvisí to s rapidním nárůstem v počtu solárních elektráren ve druhé polovině loňského roku. Letos investory odlákala nižší finanční podpora slunečních zdrojů. U velkoodběratelů, zejména velkých průmyslových podniků, vzrostla letos spotřeba elektřiny o tři procenta na téměř 12 TWh. U domácností naopak spotřeba klesla o sedm procent na 5,4 TWh.

Více zde »  
 

Fotovoltaici děsí Kalouska. Bude to hodně drahé a vy jste to věděl

Zveřejněno: 2011-06-28 22:14:58

Praha - Investoři v oblasti solárních elektráren můžou hromadně dobývat Českou republiku. Vláda se proto musí připravit na jejich masivní útoky, sdělil ministr financí Miroslav Kalousek. Pro Parlamentní Listy uvedl, že ve hře jsou stovky miliard korun na možné mezinárodní arbitráže, které by mohly ohrozit ekonomiku v zemi. Vláda tak minulý týden v tichosti a bez výběrového řízení schválila experty, kteří by měli republiku v této oblasti zastupovat. Ovšem podle Asociace fotovoltaických elektráren je zde veliké podezření, že se může jednat o korupci. O problému se ví už půl roku, a tak na výběrové řízení bylo času dost.
 

Více zde »  
 

ČEZ možná za solární elektrárny utratil zbytečnou miliardu

Zveřejněno: 2011-06-22 21:45:57

Praha – Stát vyšetřuje financování největších solárních elektráren pro ČEZ. Podezřelé jsou toky peněz, které na dodávkách technologií pro ČEZ vydělal prostředník celého obchodu - firma Amun.Re. Společnost s neznámým majitelem a bez zkušeností v oboru se stala hlavním dodavatelem ČEZu. Energetický gigant ji zadal pětimiliardovou zakázku na stavbu obřích fotovoltaických elektráren v Ralsku a Mimoni. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

Více zde »  
 

Stát vyšetřuje drahou stavbu solárních elektráren pro ČEZ

Zveřejněno: 2011-06-14 20:03:52

Ministerstvo financí prověřuje miliardy, které zaplatila společnost ČEZ za největší solární elektrárny v Česku. Nestandardně velké jsou hlavně peníze, jež na dodávkách pro ČEZ vydělala firma s neznámým majitelem Amun.Re.   Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/stat-vysetruje-drahou-stavbu-solarnich-elektraren-pro-cez-poz-/ekonomika.aspx?c=A110607_103138_ekonomika_spi
Ministerstvo financí prověřuje miliardy, které zaplatila společnost ČEZ za největší solární elektrárny v Česku. Nestandardně velké jsou hlavně peníze, jež na dodávkách pro ČEZ vydělala firma s neznámým majitelem Amun.Re.  

Více zde »  
 

ČEZ jednal s podnikatelem Shenarem už v době, kdy žádné solární elektrárny neměl

Zveřejněno: 2011-06-12 23:09:56

Příběh největšího českého solárního komplexu, jehož realizaci pro polostátní elektrárenskou společnost ČEZ za 5 miliard korun provedla tajemná firma Amun.Re, má nečekané pokračování kvůli podezření z praní peněz. Celou transakci zkoumá Finančně analytický útvar ministerstva financí.

Více zde »  
 

Vláda se hrozí arbitráží kvůli solární dani, rozhodne jak jim čelit

Zveřejněno: 2011-06-11 23:52:37

Jak se bude Česko bránit možným arbitrážím kvůli zdanění fotovoltaiky, to dnes projedná vláda. Ministři dostali k dispozici materiál mapující kroky zahraničních investorů, kteří se cítí poškození speciální 26procentní daní pro solární elektrárny.

Více zde »  
 

Čeští investoři se masivně zapojují do boje se solárním odvodem

Zveřejněno: 2011-06-09 22:22:31

Advokátní kancelář Glatzová & Co. tento týden doručila Ministerstvu financí 70 iniciačních dopisů, kterými zahájila vnitrostátní spory s Českou republikou o náhradu škody způsobené solárním odvodem. Kanceláří zastoupení investoři vlastní fotovoltaické elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 122 MWp.

Více zde »  
 

Solární investoři se hromadně začínají připomínat státu

Zveřejněno: 2011-06-04 23:16:48

Praha – Na ministerstvo financí se začínají postupně obracet s žádostí o náhradu škody investoři do české solární energetiky. Finanční újmy jim údajně vznikly v souvislosti se zdaněním fotovoltaických elektráren. Prostřednictvím advokátní kanceláře Glatzová & Co. v tomto týdnu doručili ministerstvu 70 takzvaných iniciačních dopisů, které mají zahájit spor s Českou republikou. Jde o skupinu investorů, kteří vlastní fotovoltaické elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 122 MWp.

Více zde »  
 

Z obra trpaslíkem. Česko výrazně tlumí výstavbu solárních panelů

Zveřejněno: 2011-05-29 21:37:18

Dnes evropská solární mocnost, za pár let stát druhé kategorie. Tento obrázek se před Českou republikou rýsuje v oblasti solárních elektráren. Po zkušenostech z boomu posledních let chce vláda omezit podporu těchto obnovitelných zdrojů až do roku 2020.

Více zde »  
 

V průběhu solární hry by se pravidla měnit neměla.

Zveřejněno: 2011-05-28 18:51:21

Dle více než 60 procent právníků oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE mohou zahraniční solárníci v arbitráži proti ČR zvítězit.

Více zde »  
 

Ústavní soud potěšil také solární lobby. Ta chce vrátit miliardy

Zveřejněno: 2011-05-27 19:20:52

Naše situace je stejná jako u stavebního spoření, tvrdí právníci fotovoltaického byznysu. Provozovatelé solárních elektráren doufají, že by kvůli verdiktu Ústavního soudu mohli získat peníze zpět. Nečasova vláda jim totiž na konci roku zdanila příjmy z tržeb.

Více zde »  
 

Policisté odhalili gang kradoucí solární panely

Zveřejněno: 2011-05-25 18:47:32

Pětici zlodějů už obvinili krajští kriminalisté z krádeží panelů ze solárních elektráren v Ústeckém kraji. Zatím jim byly prokázány krádeže ve 13 elektrárnách, škoda se vyšplhala na téměř 3,3 miliónu korun. Tři z pětice mužů ve věku 20 až 36 let jsou ve vazbě, hrozí jim až osmileté vězení.

Více zde »  
 

Solární elektrárny čelí nájezdům gangů, panely končí i za hranicemi

Zveřejněno: 2011-05-19 23:21:34

Pro solární panely si zřejmě na jižní Moravu jezdí organizované mafie. Části elektráren podle odborníků končí za hranicemi. Řáděním "solárních" gangů už se zabývá policie. Aktuálně pátrá po bandě, která rozkradla solární elektrárnu u Horních Věstonic na Břeclavsku.

Více zde »  
 

Konec solárních panelů na domech. Stát nedá ani korunu

Zveřejněno: 2011-05-16 20:23:46

Praha - Vláda se chystá udělat další krok proti solárním elektrárnám. Chystá se zrušit podporu i pro nové fotovoltaické systémy na střechách domů.

Více zde »  
 

Zmizely solární panely za milion

Zveřejněno: 2011-05-10 20:54:12

Horní Věstonice – Ukradený pluh, kanalizační poklop. V Dolních Věstonicích se zatím neztratilo nic tak cenného. Jenže naráz je po příznivé statistice. Narušila ji krádež solárních panelů v elektrárně, která vyrůstá za vesnicí.

Více zde »  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »