Cena OTE: 3.23Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Snížení ceny FVE na podzim 2023

Zveřejněno: 2023-10-17 21:03:54, počet zobrazení: 3906, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Jak je možné, že všichni dodavatelé fotovoltaických elektráren inzerují najednou slevy? Proč garantují dotaci? Proč to teď postavit? A na kolik to vyjde? Hlavně zas někomu nenaletět. Energo šmejdi už si brousí zuby (noví povstanou).

Důležité v tuto chvíli je nevěřit inzerci typu "Nabízíme nejlevnější FVE" nebo "čistíme sklady" nebo "dáme slevu 100 tisíc" nebo "elektrárna bude vydělávat i v noci". Každý stavitel má cenu, pod kterou nepůjde a jestli si napřed 100 tisíc nebo 10% přidá, aby mohl slevit,  tak pro oko to může vypadat pěkně,  ale peněženka oči nemá...

Snížení ceny FVE na podzim 2023

Všem aktuálním zájemcům hraje do karet několik faktorů, které se hned tak nesejdou. Celé léto bylo relativně levné Euro. Pozastavený příjem žádostí o dotaci NZÚ přes prázdniny téměř finančně vykrvácel velkoobchody a tak montážní firmy mohly nakoupit měniče s bateriemi za velmi příznivé ceny a v neposlední řadě do komerční produkce přichází technologie TOPCon a standardní panely typu PERC jsou levnější, mnohdy až o 40% v nákupu při porovnání s obdobím v lednu 2023. Tato situace ale dlouho nevydrží, Euro už zase letí nahoru (Koruna slábne).

Nezávazná online poptávka »

Kolik reálně stojí FVE 10 kWp + 11,6 kWh baterie?

Bez DPH se snížení cen komponentů ve velkoobchodu u hybridní elektrárny 10 kWp s bateriemi 11,6 kWh pohybuje kolem 85 tisíc Kč. Z lednového ceníku většiny stabilních montážních firem si všichni pamatují cenu 500 až 570 tisíc.  Teď by tedy měla celá akce na klíč vyjít na 400 až 470 tisíc Kč.

Co slevňuje instalaci u mě doma?

Je to individuální, podstatné jsou ale faktory, které ovlivnit stojí peníze:

  • stav elektroměrového rozvaděče - ne vždy je úprava možná,  pak je na řadě výměna 
  • stav hlavního domácího rozvaděče - místo na rozšíření,  stav výstroje a označení vodičů,  vhodnost úprav pro provedení zálohovaných okruhů.
  • stav střechy, a to jak nosné konstrukce, tak krytiny 
  • trasy pro nové kabeláže 
  • výška budovy, nutnost použít plošinu... atd.

Zkušený technik (ne nějaký z firmy založené v roce 2022) si místo instalace projde ještě před nabídkou ceny, zjištěné nedostatky mohou být kvalitním dodavatelem fotovoltaiky za úplatu napraveny. Spousta firem je ze základu firmou elektrikářů, je možné tedy opravit i to, co vás léta trápilo a nebyl na to čas. 

A rada na závěr?

Vždy porovnávejte nabídky od minimálně 2 lokálních firem.  Celorepublikově působící si stejně tu lokální najmou. Už není moderní chtít jakoukoli zálohu splatnou dřív než v den montáže, a především pak doplatek musí být až v den připojení FVE distribuční společností, abyste nemuseli někoho nahánět kvůli nedodělkům.

Šmejdů pořád ještě běhá kolem dost. 

Jsme Nemakej.cz

Stavbě a servisu fotovoltaických elektráren se věnujeme už od roku 2008. Jako jedni z mála hrajeme od samého začátku fér: veškerou dokumentaci připravíme před realizací zdarma, první zálohu chceme až v den montáže, protože máme vše skladem, doplatek je požadován až po připojení distributorem. Stavíme elektrárny v dojezdové vzdálenosti tak, aby v rámci montáže či servisu klient zbytečně nečekal, a přitom dostal tu nejlepší péči.

Poptejte nás, nabízíme kompletní řešení. Dorazíme na obhlídku a ukážeme vám, jak efektivně a bezproblémově může probíhat montáž vaší nové fotovoltaické elektrárny.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

5 rad jak nenaletět elektro šmejdům

Zveřejněno: 2023-04-22 14:55:52

Nelze přehlédnout, že  přibývá firem,  které se chvástají a pak se zjistí, že na to nemají. Na jednu už pomalu jde trestní oznámení a další už se dere. Nenechejte ze sebe dělat blbce, na blbcích jsou takové firmy založené.

Více zde »  
 

Elektroměrový rozvaděč pro FVE

Zveřejněno: 2022-09-28 23:15:11

Od 1.7.2022 EG.D sjednotilo připojovací podmínky s ČEZ Distribuce - požadavky na vybavení a provedení elektroměrového rozvaděče pro FVE. Spousta firem je v oboru nových a setkáváme se i s dotazy zavedených konkurentů na správné provedení. a protože jsme dobří a netajíme se s tím, tak informace sdílíme. Ne, že bychom se tím chtěli chlubit, to je prostě fakt.

Více zde »  
 

Fotovoltaika v roce 2023 bude hustá!

Zveřejněno: 2022-12-17 11:52:05

50 tisíc instalací malých fotovoltaik (ne všechny jsme instalovali my) v roce 2022 je začátek. Přichází doba prodeje přebytků, sdílené energetiky a střech pokrytých panely do posledního místa. Velký prostor vidíme i na stěnách budov.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »