Topení solární elektrárnou je nesmysl

Zveřejněno: 2020-10-05 07:23:47, počet zobrazení: 156, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Když jsme v roce 2008 začínali montovat FVE,  spousta klientů kladla otázku strany efektivity fotovoltaických elektráren a nákladů na topení. Tenkrát byla jiná doba - doba zelených bonusů. Jak je to ale teď na prahu roku 2021?  Titulek sice napověděl, podrobnosti v článku dále.

Zelený bonus byl super nápad

Většina FVE z doby fotovoltaického boomu stále čerpá státní podporu. Kdyby se v začátku celý systém omezil například na výkon 20 kWp, mohl by dodnes být motivací pro malé investory. Dalo se to tenkrát naladit tak, že přes léto se našetřilo na nákup energie v zimě.

Mikrozdroj není žádná hitparáda

Omezení výkonu na 10 kWp a případný prodej přebytků, tak jak se objevuje u některých instalačních firem, je v podstatě absolutně neekonomická záležitost, tedy v porovnání se zeleným bonusem.

Mikrozdroj je primárně určen pro úspory. Prakticky to znamená, že energii vyrobenou hned spotřebujeme. Musejí se tedy potkat v jeden okamžik potřeba a disponibilní energie, čemuž pomáhá akumulace. Akumulace je aktuálně dostupná pouze v krátkodobém horizontu. Nelze přes léto naakumulovat na zimu.

Proč potřebujeme topit?

Ze stejného důvodu jako svítit, tedy v době, kdy je málo slunečního svitu. A když slunce málo svítí, čekáte, že z fotovoltaiky něco zajímavého získáte? Tak nečekejte. A je pak úplně jedno jestli máte třeba tepelné čerpadlo nebo rekuperaci.Četli jste? Uvažuji o FVE. Jak začít?

Zveřejněno: 2020-03-23 08:12:15

V článku Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu jsme se otřeli o téma spotřeby odběrného místa ještě před instalací sluneční elektrárny a vlastně ještě dlouho před tím, než nějaký systém poptáte. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Více zde.  
 

Baterie pro hybrydní fotovoltaiku, jakou vybrat?

Zveřejněno: 2020-05-11 08:19:22

Na bateriích stojí a padá veškerá sranda s fotovoltaickými systémy dotovanými programem Nová zelená úsporám. Co máme na výběr a co vlastně požadovat po dodavateli hybridní fotovoltaické elektrárny, aby nový projekt měl svou finanční hlavu a patu? Máme tu pár tipů a možná někomu pomůžeme.

Více zde.  
 

Co je chytrá domácí elektrárna?

Zveřejněno: 2020-09-07 05:45:37

Každá :) Být chytrý je moderní, být za hlupáka už není in, nebo někdy bylo? Chytrá domácí elektrárna je součástí chytrého domu a může napájet i chytré telefony a auta. A co si pod tím představit?

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2020