Topení solární elektrárnou je nesmysl

Zveřejněno: 2020-10-05 07:23:47, počet zobrazení: 936, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Když jsme v roce 2008 začínali montovat FVE,  spousta klientů kladla otázku strany efektivity fotovoltaických elektráren a nákladů na topení. Tenkrát byla jiná doba - doba zelených bonusů. Jak je to ale teď na prahu roku 2021?  Titulek sice napověděl, podrobnosti v článku dále.

Zelený bonus byl super nápad

Většina FVE z doby fotovoltaického boomu stále čerpá státní podporu. Kdyby se v začátku celý systém omezil například na výkon 20 kWp, mohl by dodnes být motivací pro malé investory. Dalo se to tenkrát naladit tak, že přes léto se našetřilo na nákup energie v zimě.

Mikrozdroj není žádná hitparáda

Omezení výkonu na 10 kWp a případný prodej přebytků, tak jak se objevuje u některých instalačních firem, je v podstatě absolutně neekonomická záležitost, tedy v porovnání se zeleným bonusem.

Mikrozdroj je primárně určen pro úspory. Prakticky to znamená, že energii vyrobenou hned spotřebujeme. Musejí se tedy potkat v jeden okamžik potřeba a disponibilní energie, čemuž pomáhá akumulace. Akumulace je aktuálně dostupná pouze v krátkodobém horizontu. Nelze přes léto naakumulovat na zimu.

Proč potřebujeme topit?

Ze stejného důvodu jako svítit, tedy v době, kdy je málo slunečního svitu. A když slunce málo svítí, čekáte, že z fotovoltaiky něco zajímavého získáte? Tak nečekejte. A je pak úplně jedno jestli máte třeba tepelné čerpadlo nebo rekuperaci.Četli jste? Akumulace do baterií a přebytků do vody

Zveřejněno: 2020-09-14 08:23:57

Odborník je v ČR každý, ale setkáváme se s případy, že i experti na fotovoltaiku si nevědí rady jak naložit s přebytky energie, jak správně zapojit Wattrouter. Pojďme si probrat správné zapojení.

Více zde.  
 

FVE na dluh potěší nejen banku

Zveřejněno: 2021-01-18 07:32:25

Návratnost solární elektrárny je téma nejen vášnivých matematiků s excelovskou tabulkou. Stále více zájemců o FVE se rekrutuje i z řad běžných spotřebitelů s úvahami nad úsporami. Dělají dobře a ještě lépe ti, kteří uvažují i o půjčce na fotovoltaický  systém, minimálně nad částí, kterou pak pokryje dotace.

Více zde.  
 

Hasiči a fotovoltaika není dobrá kombinace

Zveřejněno: 2020-09-21 06:31:11

Oheň je stejně jako voda dobrý sluha, ale zlý pán. Opéci si špekáčky nebo steak je fajn, ale když zahoří vaše obydlí, tak už je zle. A s fotovoltaikou na střeše to může být ještě daleko horší. Pojďme se podívat na některá důležitá fakta o tomto problému. Nechceme strašit, nikomu nic zlého nepřejeme, ale informace by měl mít každý majitel solární elektrárny.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021