Topení solární elektrárnou je nesmysl

Zveřejněno: 2020-10-05 07:23:47, počet zobrazení: 6467, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Když jsme v roce 2008 začínali montovat FVE,  spousta klientů kladla otázku strany efektivity fotovoltaických elektráren a nákladů na topení. Tenkrát byla jiná doba - doba zelených bonusů. Jak je to ale teď na prahu roku 2021?  Titulek sice napověděl, podrobnosti v článku dále.

Zelený bonus byl super nápad

Většina FVE z doby fotovoltaického boomu stále čerpá státní podporu. Kdyby se v začátku celý systém omezil například na výkon 20 kWp, mohl by dodnes být motivací pro malé investory. Dalo se to tenkrát naladit tak, že přes léto se našetřilo na nákup energie v zimě.

Mikrozdroj není žádná hitparáda

Omezení výkonu na 10 kWp a případný prodej přebytků, tak jak se objevuje u některých instalačních firem, je v podstatě absolutně neekonomická záležitost, tedy v porovnání se zeleným bonusem.

Mikrozdroj je primárně určen pro úspory. Prakticky to znamená, že energii vyrobenou hned spotřebujeme. Musejí se tedy potkat v jeden okamžik potřeba a disponibilní energie, čemuž pomáhá akumulace. Akumulace je aktuálně dostupná pouze v krátkodobém horizontu. Nelze přes léto naakumulovat na zimu.

Proč potřebujeme topit?

Ze stejného důvodu jako svítit, tedy v době, kdy je málo slunečního svitu. A když slunce málo svítí, čekáte, že z fotovoltaiky něco zajímavého získáte? Tak nečekejte. A je pak úplně jedno jestli máte třeba tepelné čerpadlo nebo rekuperaci.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Papíry k fotovoltaice krok za krokem v roce 2022

Zveřejněno: 2022-08-21 07:35:01

Instalace FVE je teď hit, málokdo si však uvědomí, nápor není jen na bedrech instalačních firem solárních elektráren, ale že napilno mají i úředníci distribučních společností (DS), Fondu životního prostředí a někde se zapotí i na stavebním úřadě či u památkářů. V tomto článku si projdeme celý proces realizace krok za krokem s výčtem názvů dokumentů (označíme červeně), které jsou v procesu potřeba, bavit se budeme o mikrozdroji pro RD s dotací z NZÚ.

Více zde »  
 

Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu

Zveřejněno: 2021-11-13 20:51:08

Solární boom odstartoval, vlak je v nádraží, přistupte. Podat žádost o dotaci na fotovoltaiku je opravdu snadné, popíšeme si postup krok za krokem. Potřebovat budete jen 3 věci. 

Více zde »  
 

Mám FVE se zeleným bonusem. Mohu vyměnit střídač a připojit baterie?

Zveřejněno: 2020-07-06 10:45:12

Životnost střídačů z let 2007-2013, kdy výrobci dostávali podporu formou Zelených bonusů či přímé dodávky, je mnohdy u konce. Mohu vadný střídač vyměnit za nový nebo kde seženu náhradu? Určitě je spousta provozovatelů s podobnou otázkou. A co když místo střídače připojím měnič a k němu baterie? Pojďme si to rozebrat i s praktickou zkušeností z provedené kontroly ze strany České energetické inspekce.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022