Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Známe nová pravidla NZÚ od září 2023

Zveřejněno: 2023-06-04 20:28:11, počet zobrazení: 3442, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Útočí na Vás otravné reklamy firem s výhrůžkami, že dotace 30.6.2023 končí a Vy to musíte s nimi stihnout? Tak těm se obloukem vyhněte! Jednak porušují etické kodexy odborných uskupení (např. CAFTu a Solární asociace) a druhak už víme, že lžou. Tak pojďme si to v článku probrat.

Víme, že není z pohledu stavby FVE nad čím spekulovat, že Ministerstvo životního prostředí 2.6.2023 zveřejnilo nové podmínky programu Nová zelená úsporám, zde si je můžete stáhnout. Dochází k drobnému vylepšení u FVE a omezení u ekomobility.

Projekt FVE až po realizaci

Prvním pozitivem je možnost požádat o dotaci před realizací bez projektu. Stačit bude jen doklad o vlastnictví účtu pro výplatu dotace a souhlas spoluvlastníků objektu, pokud takoví jsou v katastru zapsáni.

Projekt bude vyžadován až při doložení realizace, tedy v době, kdy bude jasné, že odpovídá skutečnému provedení podpořeného projektu. Stávalo se tedy, že až při realizaci si investor uvědomil, že se mu panely na domě víc líbí jinak, než myslel dříve :) ... a muselo se vše překreslit a doložit znovu - úředník 2x kontroloval 1 věc zbytečně a to se státu prodražilo ... a investora zdrželo.

Je jedno jestli baterky budou nebo ne

A je taky jedno, jestli se použije střídač nebo hybridní měnič. Podpořen bude projekt s minimálním výkonem 2 kWp, kde dotace bude 60 tisíc korun, dalších 10 tisíc pak za každý kWp, max. však 10 kWp, tedy 60 + 80 = 140 tisíc. Naše kalkulačka dotací bude od začátku prázdnin vše správně počítat.

Podpora baterek startuje stejně, jako dříve, na 2 kWh (minimum je počet kWh = počet kWp) a končí max. na dvojnásobku výkonu. 10 tisíc za kWh je také stejné... limity 200 tisíc za hybridní FVE a max 50% z investice jsou pevné, jako skála.

Podpora elektromobily půjde jen fandům

A to je fér. Proč nabízet v inzerátech super cenu za FVE, když pak pod čarou vidíte, že součástí dodávky jsou 2 wallboxy, které stejně nikdo nechce? Takto si o wallbox požádá jen ten, kdo o elektro voze skutečně uvažuje, protože je nadmíru jasné, že spojení FVE a EV je ekologické a ekonomické.

Prázdniny nebudou

Letošní zájem o FVE sice poškozuje negativní reklama a mediální masáž ohledně nepoctivých firem v oboru stavby FVE, ale poctiví se nebojí. Poctiví a stabilní dodavatelé totiž těží z referencí spokojených zákazníků, protože ve finále osobní doporučení je nad zlato. Proto ptejte se a pak nás poptejte :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Získání dotace garantujeme a dáme vám polovinu panelů zadarmo

Zveřejněno: 2020-10-26 05:15:21

Také vás neustále prudí reklamní hesla vyskakující ze všech stran, sotva se začnete o fotovoltaiku alespoň trochu zajímat? Jak to vlastně je s tou garancí získání dotace? A jak si jedna velká firma může dovolit dát polovinu panelů zadarmo? Pojďme si to rozebrat.

Více zde »  
 

Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde »  
 

5 nejdůležitějších bodů pro výpočet návratnosti sluneční elektrárny bez baterek

Zveřejněno: 2020-03-30 11:48:58

Návratnost sluneční elektrárny je věc velmi zapeklitá a má svá temná místa. Pojďme se podívat na pět základních faktorů, které ovlivňují návratnost fotovoltaické elektrárny bez baterie. Uvedená fakta by Vám měla pomoci při úvahách jakou elektrárnu si pořídit, aby na to Vaše kapsa stačila a zároveň aby to nebyly vyhozené peníze za předražený systém solární elektrárny, je tu jedno, jestli se bavíme o pořízení FVE s dotací, nebo bez ní.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »