Cena OTE: 2.39Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

FVE na ČOV, sámošku, benzínku i firmu

Zveřejněno: 2021-03-01 07:44:11, počet zobrazení: 2988, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Mikrozdroj na střeše je velmi užitečná věc. Mrkneme na on-grid FVE bez akumulace a dotace se zaměřením na ty, co mají spotřebu energie přes den alespoň 7 kWh za hodinu.

Velikost spotřeby energie za hodinu je v podstatě ukazatel orientační, daleko lepší je vědět, že mám konstantní odběr třeba 7 kW. Pro ty, kdo nevidí rozdíl, je tu lekce fyziky: práce udávaná v jednotkách kWh je přímo úměrná výkonu (kW) a času (h), po který je výkon použit. Nehodí se nám do výpočtů průměrná hodnota, je lepší minimální.

A proč nás ta minimální hladina výkonu pro on-grid FVE tak zajímá? Protože chceme maximální možný výkon pokrýt energii ze solární elektrárny. To totiž při současných cenách instalací solárních elektráren a cenách energie umožňuje velmi zajímavou návratnost.

Mikrozdroj je papírově to nejjednodušší, co jde pořídit. FVE s výkonem do 10 kWp na panelech totiž nepodléhá licenčním podmínkám, tedy zdarma se požádá distribuce o připojení a pokud nejsou nutné úpravy například elektroměrového rozvaděče, nejsou třeba ani další náklady nad cenu samotné FVE.

Reálná návratnost on-grid FVE 10kWp

U firem se většinou jedná o plátce DPH, tedy zůstaneme při počítání "přes palec" v této rovině. Mějme stálou spotřebu energie i přes víkend, což u ČOV nebo benzínky není problém, u prodejny s chlaďáky nebo klimatizací to je v pohodě též. Ostatní provozy zatím pomiňme.

Produkci FVE počítejme (stačí na hrubo): 1 kWp FV panelů vyrobí 1 MWh za rok. Cena je zasmluvněna na 3,50 Kč / kWh, tak roční přínos solární elektrárny je 35 tisíc Kč. Při ceně 240 tisíc za instalaci FVE na klíč, se dostáváme s návratností na úroveň 7 let. Záruka na střídač v délce 10 let je běžná, životnost 20 let reálná. Za 20 let úspora minimálně 700 tisíc, zhodnocení investice je nepopíratelné, ale zároveň je nesmysl mávat "hurá" procenty, jak to dělají jinde.

Je třeba si uvědomit, že elektrárnu je třeba pojistit a cena nákupu energie může jít i dolů. Proti blackoutu Vás sice on-grid FVE nechrání, ale úspory energie budou zaručeny.

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Reálná statistika FVE za prvních 7 měsíců roku 2020

Zveřejněno: 2020-08-04 07:06:15

Jednou jsi dole, jindy jsi nahoře, tak by se dalo definovat období od ledna do července 2020. To dole byl červen, to nahoře duben. Historický vzato zajímavé anomálie, příroda je mocná čarodějka a na produkci slunečních elektráren je to krásně vidět.

Více zde »  
 

Fotovoltaika jsou především úspory

Zveřejněno: 2021-01-11 07:02:28

Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem. 

Více zde »  
 

NZU C3.9 je tu od 15. května 2020

Zveřejněno: 2020-11-09 09:22:17

No a co? Tomu nerozumím. Chytrému napověz, hloupého... Ok, v uvedeném termínu přibyla zajímavá podoblast dotace na FVE. Když napíšeme zajímavá, tak to bude nutné trochu popsat, pojďme na to.

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »