Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

FVE na ČOV, sámošku, benzínku i firmu

Zveřejněno: 2021-03-01 07:44:11, počet zobrazení: 3785, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Mikrozdroj na střeše je velmi užitečná věc. Mrkneme na on-grid FVE bez akumulace a dotace se zaměřením na ty, co mají spotřebu energie přes den alespoň 7 kWh za hodinu.

Velikost spotřeby energie za hodinu je v podstatě ukazatel orientační, daleko lepší je vědět, že mám konstantní odběr třeba 7 kW. Pro ty, kdo nevidí rozdíl, je tu lekce fyziky: práce udávaná v jednotkách kWh je přímo úměrná výkonu (kW) a času (h), po který je výkon použit. Nehodí se nám do výpočtů průměrná hodnota, je lepší minimální.

A proč nás ta minimální hladina výkonu pro on-grid FVE tak zajímá? Protože chceme maximální možný výkon pokrýt energii ze solární elektrárny. To totiž při současných cenách instalací solárních elektráren a cenách energie umožňuje velmi zajímavou návratnost.

Mikrozdroj je papírově to nejjednodušší, co jde pořídit. FVE s výkonem do 10 kWp na panelech totiž nepodléhá licenčním podmínkám, tedy zdarma se požádá distribuce o připojení a pokud nejsou nutné úpravy například elektroměrového rozvaděče, nejsou třeba ani další náklady nad cenu samotné FVE.

Reálná návratnost on-grid FVE 10kWp

U firem se většinou jedná o plátce DPH, tedy zůstaneme při počítání "přes palec" v této rovině. Mějme stálou spotřebu energie i přes víkend, což u ČOV nebo benzínky není problém, u prodejny s chlaďáky nebo klimatizací to je v pohodě též. Ostatní provozy zatím pomiňme.

Produkci FVE počítejme (stačí na hrubo): 1 kWp FV panelů vyrobí 1 MWh za rok. Cena je zasmluvněna na 3,50 Kč / kWh, tak roční přínos solární elektrárny je 35 tisíc Kč. Při ceně 240 tisíc za instalaci FVE na klíč, se dostáváme s návratností na úroveň 7 let. Záruka na střídač v délce 10 let je běžná, životnost 20 let reálná. Za 20 let úspora minimálně 700 tisíc, zhodnocení investice je nepopíratelné, ale zároveň je nesmysl mávat "hurá" procenty, jak to dělají jinde.

Je třeba si uvědomit, že elektrárnu je třeba pojistit a cena nákupu energie může jít i dolů. Proti blackoutu Vás sice on-grid FVE nechrání, ale úspory energie budou zaručeny.

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

NZÚ light poctivě, pozor na energošmejdy

Zveřejněno: 2023-12-04 14:21:09

Už zase jsou důchodci na ráně - dostanou prachy z programu NZÚ light a nepoctivé firmy je oškubou jak slepice.  Pojďme se podívat,  jak se ohřev TUV pomocí FVE dělá poctivě a proč to tak musí být, co je fér.

Více zde »  
 

Zadarmo ani fotovoltaické kuře nehrabe

Zveřejněno: 2023-10-03 22:02:41

Viděli jsme odvážné tvrzení, že jedna nejmenovaná firma dodá fotovoltaickou elektrárnu zadarmo. Reklama snese hodně, ale je to vůbec prakticky možné? Obzvláště v okamžiku, kdy nekalé reklamní praktiky energo šmejdů připravily tisíce lidí v součtu o miliardy peněz?

Více zde »  
 

Jde spočítat nebo odhadnout jak velkou baterii?

Zveřejněno: 2020-06-15 04:55:05

Chystáte se koupit hybridní fotovoltaickou elektrárnu a chcete mít jistotu, že Vás nikdo "nenatáhne", tak se pídíte po informacích na internetu a některé věci se přesto nemůžete dovědět. Možná dnes napovíme či pomůžeme, alespoň se pokusíme. Vycházíme z reálných dat, tak to určitě nebude "out".

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »