Postavte FVE sami na rovné střeše

Zveřejněno: 2021-01-25 08:11:05, počet zobrazení: 12997, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Ten dělá to a ten zas tohle je název písně z filmu Pekařův císař. Tedy někdo staví sluneční elektrárny a jiný sjednává kupříkladu stavební spoření. Zlaté české ručičky ale má hodně lidí, těm patří tento článek. Ne všechno musí nutně udělat firma, na spoustě věcí se dá ušetřit, lidská síla je v době jejího nedostatku navíc k nezaplacení.

O montážním systému na šikmou taškovou střechu jsme psali už v roce 2009 v článku Postavte si fotovoltaickou elektrárnu sami. Na uvedeném systému uchycení FVE se nic zásadního nezměnilo, jen některé detaily dosáhly vylepšení, například střešní háky mohou být i výškově stavitelné nebo středové a krajní úchyty mohou být i v černém provedení.

Dnes se tedy podíváme na střechy víceméně rovné, respektive s libovolným mírným sklonem. V textu bude použit výraz "balast" - jedná se o zatížení, pokud se něco nedá přišroubovat, zatíží se pískem, štěrkem, betonem ve formě dlaždic, obrubníků a pod.

Plastové vany

Není nic jednoduššího. Rozložíte plastové konzoly po střeše, zatížíte balastem a přiklopíte panely. Jednotlivé řady můžete postavit na hliníkové profily, čímž se hmotnost rozloží do větší plochy. Propojení panelů a připojení na střídač či měnič je práce pro odbornou firmu, o tom nikdo pochybovat nemusí.

Předpřipravený systém

Video pod článkem ukazuje, že se též nejedná o nic složitého. Kdo už někdy skládal nábytek třeba z IKEA, ten se v návodu také lehce zorientuje a složí vše na první dobrou. Panely se skládají jedna báseň a práce na fotovoltaické elektrárně jdou rychle.

Vlastní konstrukce solární elektrárny

Nikdo nikomu nemůže zakázat být kreativní a kupříkladu na ne zcela rovné střeše vystavět vlastní konstrukci. Pokud je známá struktura střechy, lze FVE uchytit přímo do ní a to znamená, že nebude potřeba balastu. Je také možné z balastu vytvořit podstavce a na nich nechat solární elektrárnu vyrůst. Mrkněte pro inspiraci do našich referencí z let 2008-2013.

Odbornost především

Správně provedená konstrukce na střeše je základem pro dlouhý a spolehlivý provoz solárního systému. Vše by mělo být před realizací důkladně spočteno, aby první větší vítr FVE neodfouknul. Typizovaná řešení sice nejsou vždy ideálním řešením a hlavně nejlevnějším, nicméně návrhové systémy jejich výrobců poskytují veškeré výstupy pro správné provedení včetně zatížení balastem. Rozhodně doporučujeme si za typizované řešení připlatit.

Další foto:

Video:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

5 nejdůležitějších bodů pro výpočet návratnosti sluneční elektrárny bez baterek

Zveřejněno: 2020-03-30 11:48:58

Návratnost sluneční elektrárny je věc velmi zapeklitá a má svá temná místa. Pojďme se podívat na pět základních faktorů, které ovlivňují návratnost fotovoltaické elektrárny bez baterie. Uvedená fakta by Vám měla pomoci při úvahách jakou elektrárnu si pořídit, aby na to Vaše kapsa stačila a zároveň aby to nebyly vyhozené peníze za předražený systém solární elektrárny, je tu jedno, jestli se bavíme o pořízení FVE s dotací, nebo bez ní.

Více zde »  
 

Co je Wattrouter? A proč ho použít?

Zveřejněno: 2021-02-08 08:11:36

Pojďme se podívat na přístroj pro přesměrování přebytků ze solární elektrárny do boileru, akumulační nádrže nebo třeba pro provoz čerpadla. Návratnost investice se dokonce někdy nedá počítat ani na roky, mohou to být i měsíce.

Více zde »  
 

Fotovoltaika svépomocí, problém zvaný Grid-Free

Zveřejněno: 2021-02-22 07:15:26

Grid Free fotovoltaické elektrárny je marketingový tah na lidi, kteří fandí fotovoltaice, rádi by si ji pořídili a po přečtení článků na internetu nabydou dojmu, že vše zvládnou sami. Pojďme si dát plusy a mínusy pěkně na jednu hromádku. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bu, bu, bu!

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022