Cena OTE: 2.49Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Postavte FVE sami na rovné střeše

Zveřejněno: 2021-01-25 08:11:05, počet zobrazení: 21238, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Ten dělá to a ten zas tohle je název písně z filmu Pekařův císař. Tedy někdo staví sluneční elektrárny a jiný sjednává kupříkladu stavební spoření. Zlaté české ručičky ale má hodně lidí, těm patří tento článek. Ne všechno musí nutně udělat firma, na spoustě věcí se dá ušetřit, lidská síla je v době jejího nedostatku navíc k nezaplacení.

O montážním systému na šikmou taškovou střechu jsme psali už v roce 2009 v článku Postavte si fotovoltaickou elektrárnu sami. Na uvedeném systému uchycení FVE se nic zásadního nezměnilo, jen některé detaily dosáhly vylepšení, například střešní háky mohou být i výškově stavitelné nebo středové a krajní úchyty mohou být i v černém provedení.

Dnes se tedy podíváme na střechy víceméně rovné, respektive s libovolným mírným sklonem. V textu bude použit výraz "balast" - jedná se o zatížení, pokud se něco nedá přišroubovat, zatíží se pískem, štěrkem, betonem ve formě dlaždic, obrubníků a pod.

Plastové vany

Není nic jednoduššího. Rozložíte plastové konzoly po střeše, zatížíte balastem a přiklopíte panely. Jednotlivé řady můžete postavit na hliníkové profily, čímž se hmotnost rozloží do větší plochy. Propojení panelů a připojení na střídač či měnič je práce pro odbornou firmu, o tom nikdo pochybovat nemusí.

Předpřipravený systém

Video pod článkem ukazuje, že se též nejedná o nic složitého. Kdo už někdy skládal nábytek třeba z IKEA, ten se v návodu také lehce zorientuje a složí vše na první dobrou. Panely se skládají jedna báseň a práce na fotovoltaické elektrárně jdou rychle.

Vlastní konstrukce solární elektrárny

Nikdo nikomu nemůže zakázat být kreativní a kupříkladu na ne zcela rovné střeše vystavět vlastní konstrukci. Pokud je známá struktura střechy, lze FVE uchytit přímo do ní a to znamená, že nebude potřeba balastu. Je také možné z balastu vytvořit podstavce a na nich nechat solární elektrárnu vyrůst. Mrkněte pro inspiraci do našich referencí z let 2008-2013.

Odbornost především

Správně provedená konstrukce na střeše je základem pro dlouhý a spolehlivý provoz solárního systému. Vše by mělo být před realizací důkladně spočteno, aby první větší vítr FVE neodfouknul. Typizovaná řešení sice nejsou vždy ideálním řešením a hlavně nejlevnějším, nicméně návrhové systémy jejich výrobců poskytují veškeré výstupy pro správné provedení včetně zatížení balastem. Rozhodně doporučujeme si za typizované řešení připlatit.

Další foto:

Video:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

FVE na dluh potěší nejen banku

Zveřejněno: 2021-01-18 07:32:25

Návratnost solární elektrárny je téma nejen vášnivých matematiků s excelovskou tabulkou. Stále více zájemců o FVE se rekrutuje i z řad běžných spotřebitelů s úvahami nad úsporami. Dělají dobře a ještě lépe ti, kteří uvažují i o půjčce na fotovoltaický  systém, minimálně nad částí, kterou pak pokryje dotace.

Více zde »  
 

Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde »  
 

Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »