Cena OTE: 1.90Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Postavte FVE sami na rovné střeše

Zveřejněno: 2021-01-25 08:11:05, počet zobrazení: 15976, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Ten dělá to a ten zas tohle je název písně z filmu Pekařův císař. Tedy někdo staví sluneční elektrárny a jiný sjednává kupříkladu stavební spoření. Zlaté české ručičky ale má hodně lidí, těm patří tento článek. Ne všechno musí nutně udělat firma, na spoustě věcí se dá ušetřit, lidská síla je v době jejího nedostatku navíc k nezaplacení.

O montážním systému na šikmou taškovou střechu jsme psali už v roce 2009 v článku Postavte si fotovoltaickou elektrárnu sami. Na uvedeném systému uchycení FVE se nic zásadního nezměnilo, jen některé detaily dosáhly vylepšení, například střešní háky mohou být i výškově stavitelné nebo středové a krajní úchyty mohou být i v černém provedení.

Dnes se tedy podíváme na střechy víceméně rovné, respektive s libovolným mírným sklonem. V textu bude použit výraz "balast" - jedná se o zatížení, pokud se něco nedá přišroubovat, zatíží se pískem, štěrkem, betonem ve formě dlaždic, obrubníků a pod.

Plastové vany

Není nic jednoduššího. Rozložíte plastové konzoly po střeše, zatížíte balastem a přiklopíte panely. Jednotlivé řady můžete postavit na hliníkové profily, čímž se hmotnost rozloží do větší plochy. Propojení panelů a připojení na střídač či měnič je práce pro odbornou firmu, o tom nikdo pochybovat nemusí.

Předpřipravený systém

Video pod článkem ukazuje, že se též nejedná o nic složitého. Kdo už někdy skládal nábytek třeba z IKEA, ten se v návodu také lehce zorientuje a složí vše na první dobrou. Panely se skládají jedna báseň a práce na fotovoltaické elektrárně jdou rychle.

Vlastní konstrukce solární elektrárny

Nikdo nikomu nemůže zakázat být kreativní a kupříkladu na ne zcela rovné střeše vystavět vlastní konstrukci. Pokud je známá struktura střechy, lze FVE uchytit přímo do ní a to znamená, že nebude potřeba balastu. Je také možné z balastu vytvořit podstavce a na nich nechat solární elektrárnu vyrůst. Mrkněte pro inspiraci do našich referencí z let 2008-2013.

Odbornost především

Správně provedená konstrukce na střeše je základem pro dlouhý a spolehlivý provoz solárního systému. Vše by mělo být před realizací důkladně spočteno, aby první větší vítr FVE neodfouknul. Typizovaná řešení sice nejsou vždy ideálním řešením a hlavně nejlevnějším, nicméně návrhové systémy jejich výrobců poskytují veškeré výstupy pro správné provedení včetně zatížení balastem. Rozhodně doporučujeme si za typizované řešení připlatit.

Další foto:

Video:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jaký je rozdíl mezi střídačem a měničem?

Zveřejněno: 2021-06-07 21:04:02

Střídač, měnič, invertor a kdo ví co ještě. Některé pojmy dají zabrat, abyste se v tom vyznali, ukážeme si základní rozdíly ve funkci v tomto článku. Dnes to bude Malá škola fotovoltaiky.

Více zde »  
 

Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Více zde »  
 

Získání dotace garantujeme a dáme vám polovinu panelů zadarmo

Zveřejněno: 2020-10-26 05:15:21

Také vás neustále prudí reklamní hesla vyskakující ze všech stran, sotva se začnete o fotovoltaiku alespoň trochu zajímat? Jak to vlastně je s tou garancí získání dotace? A jak si jedna velká firma může dovolit dát polovinu panelů zadarmo? Pojďme si to rozebrat.

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »