V Ráječku by měla stát solární elektrárna

Přidáno na server: 2009-08-26 17:33:32, počet zobrazení: 3213, zdroj: http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/v-rajecku-by-mela-stat-solarni-elektrarna20090826.html. Další novinky zde.

Ráječko  - O stavbě fotovoltaické elektrárny v těchto dnech jednají zástupci Ráječka s firmou Papeno. Stát by měla na severním konci obce směrem na Rájec.

Ráječko  - O stavbě fotovoltaické elektrárny v těchto dnech jednají zástupci Ráječka s firmou Papeno. Stát by měla na severním konci obce směrem na Rájec.

„V současnosti firma vyjednává s majiteli pozemků, na kterých chtějí elektrárnu postavit,“ informoval rájecký starosta Vít Rajtšlégr. Těch je zhruba padesát. Podle starosty by přesto firma s vykoupením pozemků nemusela mít potíže.

„Většina Ráječkovských se na projekt dívá kladně. Papeno jim za pozemky nabídlo slušné peníze. Navíc zhruba za dvacet až třicet let elektrárnu zboří a pozemky původním majitelům zase nabídnout zpět k prodeji za jednu korunu,“ řekl Rajtšlégr.

Solární elektrárnu by uvítali také ráječtí zastupitelé. Firma by totiž měla pravidelně přispívat do obecního rozpočtu. „Elektrárnu jsme schválili. Je to pro nás výhodné, navíc by Papeno koupilo i nějaké obecní pozemky, což v době krize určitě uvítáme,“ prohlásil starosta Ráječka.

Podle jednatele firmy Pavla Nováka ale stavba fotovoltaické elektrárny není v Ráječku zatím jistá. Obec ji totiž nejdřív musí zařadit do svého územního plánu. „Samozřejmě bychom byli rádi, aby to všechno vyšlo. S jistotou to ale budeme vědět až na konci roku,“ doplnil Novák.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019