Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Přihlášení dotace NZÚ pro RD na mobilu

Zveřejněno: 2023-09-30 22:16:42, počet zobrazení: 1768, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Od 26.9.2023 odstartovala nová vlna příjmu žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Nékdo si troufne podat žádost sám,  jiný to nechá na dodavatele systému fotovoltaické elektrárny. Ať tak či onak,  prvotní přihlášení musí udělat každý sám,  stejně jako když máme hlad, jíme sami - to za nás taky nikdo neudělá. Hlad po dotacích na FVE tu je, tak máme návod,  jak se přihlásit.

Na mobilu je každý a pokud přenechá samotné podání žádosti na kvalitní lokální firmě,  nebude ani muset na běžný počítač jít. Vše se už dnes dá na mobilu zvládnout, včetně skenování dokumentů.

Stránky Fondu životního prostředí jsou startovací čára

Začít můžeme na stránce Nová zelená úsporám, kde pomocí tlačítka "PODAT ŽÁDOST" přejdete na výběr možností pro přihlášení. Můžete jít také napřímo z odkazu https://zadosti.sfzp.cz

Kde je na mobilu tlačítko?

Tlačítko PODAT ŽÁDOST se na zařízeních s menším displejem, jako třeba na mobilu navýšku, schovává v menu na obrazovce naznačeném třemi pruhy v pravém horním rohu displeje. Nenechejte se zmást jinými nápisy, například MÁM ZÁJEM.

Identita občana nebo ta bankovní?

Po vstupu na stránku registrace nebo přihlášení se nám ukáží 2 možnosti - buď se budeme přihlašovat Identitou občana nebo bankovní identitou. Identita občana se hodí i na jiné aktivity směrem ke státní správě, například řidiči si mohou snadno zjist seznam svých přestupků zanesený v bodovém systému na kartě řidiče :) Video u článku se zřízení Identity občana věnuje, jedna možností je i přerodem z bankovní identity.

Přihlášení identitou občana

Jde to různými způsoby, ale přes aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu nainstalovanou v mobilu to je asi nejjednodušší. Aplikace se hodí i v jiných situacích, například se s ní můžeme přihlásit do datových schránek nebo do katastru nemovitostí. Kdo jednou nainstaluje, otevře si vrátka ke všem nástrojům, co moderní státní instituce nabízí, za nás prostě jasná volba.

Přihlášení přes aplikaci v mobilu

Mobilní klíč eGovernmentu snímá na obrazovce nabídnutý QR kód a po autorizaci požadavku (například rozpoznáním obličeje nebo otisku prstu majitele mobilu / přihlašovaného) propojí uživatele se státním prostředím, prostě ho pustí dál, otevře mu dveře k potřebným službám.

Každý QR kód má svou životnost, ten v obrázku u tohoto odstavce je navíc znehodnocený vkreslenými ovály černé a červené barvy.

Úspěšné přihlášení do prostředí podávání žádostí

Autorizace přes Mobilní klíč eGovernmentu proběhla úspěšně, tedy jsme v Dashboardu, tedy místě, kde vidíme úkoly, co nás čekají nebo můžeme zadat, my nástěnkáři tomuto místu říkáme hezky česky nástěnka :)

Neplést s Nastěnkou, to už ale jinde jsme, to je jiná vesnice!

Takže rozhlížíme se, co teď? Klik na menu.

Uživatelé

Člověk by si řekl, že se zrovna přihlásil, tak jací uživatelé? Jednoduše - nově přihlášený uživatel uvidí jen sebe, ale třeba ten, na koho delegujete podání žádosti, uvidí kromě sebe i vás. Takže teď půjdeme k úkonu delegování (přenesení úkolu) na nějakou jinou osobu. Klikněte tedy v menu na uživatele

Seznam uživatelů

Řekli jsme si, že při první návštěvě budeme na tomto seznamu sami, a taky že jo! Tedy další krok k delegování úkolu pro vyřízení dotace nemusí dlouho čekat.

Detail uživatele

Tady už jsem to nevydržel (a musím se jako autor článku a současně jednatel VR OZE systems s.r.o. přiznat naštvaně) a otočil jsem mobil na ležato, protože asi nastojato se na to člověk dívat nesmí, nebo aspoň člověk tak slepý, jak já. Tady už jde prostě do tuhého a musíme najít tlačítko Chci vygenerovat kód.

Po jeho stisku je všemu trápení konec. :)

Kód je vygenerován a v mejlu

Jo, jo, přesně tak. Kód pošlete dodavateli, který za Vás žádost o dotaci rád podá. Jednak stejně bude muset pro Vás vygenerovat dokument "Výpočtový nástroj _C3_FVE_Rodinny_dum_v1.0.pdf" a druhak je v podávání žádostí zběhlý a neudělá chybu. Aby kvalitní dodavatel mohl podat žádost o dotaci, bude ale potřebovat minimálně:

  • Potvrzení o existenci bankovního účtu ve vlastnictví majitele nemovitosti, na které FVE bude, na tento účet pak bude dotace vyplacena.
  • Pokud je více majitelů nemovitosti, pak souhlas ostatních majitelů, že se záměrem žadatele souhlasí - není nutno ověřovat pravost podpisu.

 

Spousta lidí ale chce podání žádosti o dotaci na FVE zkusit sama a pomocí našeho návodu to lehce zvládne. Na návodu aktuálně pracujeme.

Přihlášení bankovní identitou

Je vidět, že autoři webu pro dotace se s tímto relativně novým nástrojem pro mobily moc nevyhráli a tak se k bance, kterou máme, budeme muset prolistovat. Aktuálně je na výber z 8 bank, což zřejmě pokrývá 80-90% české dospělé populace. Ty největší tam jsou a tak to zkusme přes tu, kterou máme nejraději, protože tam máme nejvíc peněz :)

Kroky k ověření identity

Než to ale zkusíme s konkrétní bankou, mrkneme, co se vlastně bude dít. V předchozím kroku jsme klikli na otazník a hle, postup je na světě a vypadá jednoduše.

Vyzkoušeno a nezbývá než říct, že ten, kdo má jednu z 8 bank, má vyhráno. Je to daleko jednodužší cesta do portálu podávání žádostí. Tedy směle do toho, dotace čekají!

Video:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Etalon Solární asociace pro montážní firmy FVE

Zveřejněno: 2023-01-29 23:23:41

Kvalita na prvním místě, žádné dlouhé čekání na nabídku a záloha až před realizací FVE. Solární asociace má jasno a my taky. Loni jsme namontovali více než 250 FVE jak na RD, tak na firmy, nejsme žádní amatéři.

Více zde »  
 

Lze věřit PV-GIS? Porovnali jsme s reálem.

Zveřejněno: 2020-06-08 08:11:39

PV-GIS je databáze slunečního záření a dlouhá léta je používána k predikci produkce solárních elektráren. Kdo je alespoň trochu v oboru znalý, ten ví, o čem je řeč. Hledali jsme na internetu nějaký článek, který by osvětlil, jestli se ale údajům z tohoto zdroje dá věřit, vždyť i Státní energetická inspekce při svých kontrolách na PV-GIS odkazuje. Pojďme se tedy podívat na naše zjištění.

Více zde »  
 

Dotace na fotovoltaiku bez licence na 10 kWp je lepší než na 5 kWp, zvýší se úspora

Zveřejněno: 2021-12-16 21:48:12

Změna dotačního programu Nová zelená úsporám je tu několik měsíců a stále se některá fakta pletou. Z nových podmínek vypadlo například dokazování vlastní spotřeby a dotace nekončí 31.12.2021, ale budeme s ní žít minimálně ještě v roce 2025.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »