Cena OTE: 5.15Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

5 rad jak nenaletět elektro šmejdům

Zveřejněno: 2023-04-22 14:55:52, počet zobrazení: 1531, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Nelze přehlédnout, že  přibývá firem,  které se chvástají a pak se zjistí, že na to nemají. Na jednu už pomalu jde trestní oznámení a další už se dere. Nenechejte ze sebe dělat blbce, na blbcích jsou takové firmy založené.

Když budu chtít rychle zbohatnout, jak to udělám? Založím si firmu na stavbu FVE. Trocha marketingu a planých řečí, kýbl textů vygenerovaných umělou inteligencí a za pár šupů web krásný a svěží tak, jak to mají všichni rádi. Jednoduchý formulář na sběr kontaktů a v call centru anonymní hlas. Hele, funguje to! Miliónky na zálohách jsou doma, tak mám splněno a založím si jinou firmu.

Energo šmejdi vás stáhnou z kůže

Nebo alespoň zničí úspory, pokud ještě nezadluží. Nemít FVE dokončenou a funkční, ale za to dluh na poskytnutou zálohu, tak to je opravdu pech. Asi takový, jako když po Velikonocích vám zbytek tolik vajec, že je budete muset odbarvovat a vracet slepicím.

Tento článek vznikl jako edukační, neb opakování je matka moudrosti. Následující pravidla by měl znát každý investor do fotovoltaiky.

1. Oslovte lokální stavitele FVE

Budete jednat s konkrétními lidmi, kteří jsou s firmou spjati a ne s anonymními najatými techniky, co při případném servisu instalaci uvidí poprvé v životě. Dojezdová vzdálenost pro servis hraje zásadní roli. V Polsku krachlo spoustu velkých firem a kde teď jejich zákazníci vezmou servis? A že se FVE nekazí? Není pravdou - je to elektronika jako každá jiná.

2. Reference na webu a sociálních sítích jsou základ

Hledejte reference vytipované firmy / firem - podle komentářů u inzerce v sociálních sítích se také mnohé dovíte. Plivou na firmu už při její inzerci, tak na to sakra pozor! Na firemním webu si to ale každý může vychválit sám a klidně k tomu použije známé zaplacené tváře - to není dobrá reference...

3. Smlouva o připojení je základ

Vybrali jste dodavatele FVE? Nejdříve nechejte poptanou firmu vyřídit smlouvu o připojení k distribuční síti (DS), abyste věděli, jestli budete moci dodávat přetoky do DS. Firma by to měla ráda zařídit i bez tahání zálohy z Vaší kapsy, tímto krokem si totiž utužíte vztah.

4. Fyzická kontrola lokality před montáží

Slušná firma před podpisem smlouvy pošle technika - specialistu pro ověření místa instalace, nikdo přece nechce, aby vznikly nečekané vícenáklady. Ve smlouvě o dílo musí být pak cena konečná, reflekturjící skutečný stav Vaší připravenosti na stavbu FVE.

5. Záloha až v den montáže

Solární boom je za námi, energo šmejdi vytahali z lidí miliardy, instalační firmy mají plné sklady potřebných komponent. Neexistuje jediný rozumný důvod, proč platit zálohu na něco, co (možná) přijde za 2 měsíce (nebo nikdy!). Proto ve smlouvě o dílo vyžadujte platbu první zálohy až v den montáže a doplatek minimálně 50 tisíc Kč až po úspěšném připojení do DS. Jedině tak z Vás nikdo blbce neudělá. Nedejte šmejdům ani korunu předem!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Více zde »  
 

Aktuální trendy a informace o fotovoltaice v jednom videu

Zveřejněno: 2020-06-29 09:23:12

Jeden obrázek ukáže víc než tisíc slov a jedno video je víc než 1000 obrázků. O fotovoltaice je hodně napsáno, ale opravdu solidní video bez reklamy na konkrétní výrobky nebo systémy tu chybělo. Minulý čas je na místě. Pojďte se podívat.

Více zde »  
 

Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu

Zveřejněno: 2021-11-13 20:51:08

Solární boom odstartoval, vlak je v nádraží, přistupte. Podat žádost o dotaci na fotovoltaiku je opravdu snadné, popíšeme si postup krok za krokem. Potřebovat budete jen 3 věci. 

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »