Na střeše jedné z kutnohorských škol bude solární elektrárna

Zveřejněno: 2010-01-25 21:02:07, počet zobrazení: 2768, zdroj: http://www.novinky.cz/veda-skoly/190098-na-strese-jedne-z-kutnohorskych-skol-bude-solarni-elektrarna.html. Další novinky zde.

Na střeše Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře bude fotovoltaické zařízení na výrobu elektrické energie. Náklady na jeho vybudování jsou řádově deset milionů korun, které budou hrazeny z úvěru. Napřed se ale musí vyměnit střecha školy a zateplit fasáda, uvedl místostarosta Václav Zimmermann.

Na střeše Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře bude fotovoltaické zařízení na výrobu elektrické energie. Náklady na jeho vybudování jsou řádově deset milionů korun, které budou hrazeny z úvěru. Napřed se ale musí vyměnit střecha školy a zateplit fasáda, uvedl místostarosta Václav Zimmermann.

Náklady na zateplení školy vzejdou z výběrového řízení. Z nich pak podle místostarosty 28 procent pokryje dotace a zbytek město zaplatí z vlastních zdrojů.

Fotovoltaické zařízení má být na zhruba polovině z 5000 metrů čtverečních střechy. Úvěr na jeho pořízení se má podle plánu splácet osm až deset let. Elektrárna by si měla vydělat nejen na splátky úvěru. Počítá se, že zprvu do městského rozpočtu přinese zisk kolem 400.000 korun ročně. Po splacení úvěru by měla vydělávat až 1,8 milionu korun ročně.
Podle místostarosty by si tímto způsobem mohla škola přivydělat na svůj provoz. Jen za teplo dá ročně 2,5 milionu korun, což je pětkrát více než dají jiná školská zařízení ve městě. Připravované zateplení objektu by ale mělo přinést energetické úspory.

Podle starosty Iva Šalátka je Základní škola Jana Palacha jedním z mála a možná i jedním z posledních míst v Kutné Hoře, kde fotovoltaická elektrárna vznikne. Zájemců, kteří by ve městě a jeho okolí chtěli podobné zařízení vybudovat, je podle něj hodně, ale ČEZ už další stavby nepovoluje.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Výkup přebytků 2022 - mikrozdroj je fajn, mít licenci je lepší

Zveřejněno: 2022-04-15 21:10:12

Na téma výkupu přebytků z fotovoltaické elektrárny jdou po internetu téměř legendy. Už nejen anarchistické kroužky skloňují výrazy spotová cena, denní trh, výrobní EAN nebo cenový fix. Licence na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů by také neměla být zaklínadlem.

Více zde »  
 

Zelený bonus a baterie. Jde to k sobě?

Zveřejněno: 2020-04-17 04:12:48

Provozujeme elektrárnu z roku 2007 se zeleným bonusem, nejsme v tom sami. Blíží se doba, kdy zelené bonusy přestaneme pobírat. Vyplatí se elektrárnu ponechat v provozu? A co baterie, šly by připojit?

Více zde »  
 

Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022