Cena OTE: 1.77Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03, počet zobrazení: 5804, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Budiž nám útěchou, že zvrat nastává v čase zimního slunovratu, v únoru už pak svítá na lepší časy a to doslova.

Zpět ale k podzimu. Máme za sebou jeho první typický měsíc a k tomu i pár grafů pro poučení z historického vývoje. Říjen 2020 v porovnání s předchozími roky byl, co do produkce elektrické energie, takovým lepším průměrem. Jasně to ukazuje obrázek s grafem produkcí FVE o výkonu 5,5 kWp. Na našem srovnání je pak zřetelné, že to nejhorší teprve teď přichází :)

Mít doma hybridní fotovoltaickou elektrárnu, viděli bychom téměř tragický obrázek měsíční spotřeby elektrické energie ze sítě v porovnání s energií ze sluneční elektrárny. Na to jsme si přece FVE nekupovali!

A nebo další hrůza je průběh výroby, spotřeby a cucání ze sítě, což ukazuje další obrázek stejného výrobce.

To nejlepší na konec

Že Vám ještě žádný prodejce takové grafy neukázal? Nebo Vás to nezajímalo? Ale to by mělo :(

Bohužel v našich klimatických podmínkách je období, kdy fotovoltaika moc neprofituje. Je ale třeba zdůraznit, že i když přemýšlet nad ostrovním systémem je holý nesmysl, hybridní nebo jen on-grid systémy mají smysl z hlediska úspor a to především v období od března do půli října.

Ekonomika provozu obnovitelného zdroje je pak kapitolou sama pro sebe a každý investor by měl o své investici přemýšlet a ne jen hloupě jít za vidinou získání dotace.

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Fotovoltaika v roce 2023 bude hustá!

Zveřejněno: 2022-12-17 11:52:05

50 tisíc instalací malých fotovoltaik (ne všechny jsme instalovali my) v roce 2022 je začátek. Přichází doba prodeje přebytků, sdílené energetiky a střech pokrytých panely do posledního místa. Velký prostor vidíme i na stěnách budov.

Více zde »  
 

Porovnání nabídek slunečních elektráren s baterií

Zveřejněno: 2020-11-16 07:15:03

Rozhodli jste se pro hybridní solární elektrárnu, nabídky se scházejí, ale každá má jiné parametry, navíc vůbec, ale vůbec nesouhlasí s inzerovanými od daných firem. A teď mi řekněte, co s tím?

Více zde »  
 

Montujeme Solax hybrid a umíme to

Zveřejněno: 2022-09-18 14:27:02

Ten dělá to a ten zas tohle... Někdo montuje Fronius, jiný GoodWe a my Solax. Máme na to své důvody a rádi se s nimi svěříme. Většina montáží je s bateriemi, tak se to bude hodně točit okolo hybridních měničů aktuální verze G4.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »