Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03, počet zobrazení: 1005, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Budiž nám útěchou, že zvrat nastává v čase zimního slunovratu, v únoru už pak svítá na lepší časy a to doslova.

Zpět ale k podzimu. Máme za sebou jeho první typický měsíc a k tomu i pár grafů pro poučení z historického vývoje. Říjen 2020 v porovnání s předchozími roky byl, co do produkce elektrické energie, takovým lepším průměrem. Jasně to ukazuje obrázek s grafem produkcí FVE o výkonu 5,5 kWp. Na našem srovnání je pak zřetelné, že to nejhorší teprve teď přichází :)

Mít doma hybridní fotovoltaickou elektrárnu, viděli bychom téměř tragický obrázek měsíční spotřeby elektrické energie ze sítě v porovnání s energií ze sluneční elektrárny. Na to jsme si přece FVE nekupovali!

A nebo další hrůza je průběh výroby, spotřeby a cucání ze sítě, což ukazuje další obrázek stejného výrobce.

To nejlepší na konec

Že Vám ještě žádný prodejce takové grafy neukázal? Nebo Vás to nezajímalo? Ale to by mělo :(

Bohužel v našich klimatických podmínkách je období, kdy fotovoltaika moc neprofituje. Je ale třeba zdůraznit, že i když přemýšlet nad ostrovním systémem je holý nesmysl, hybridní nebo jen on-grid systémy mají smysl z hlediska úspor a to především v období od března do půli října.

Ekonomika provozu obnovitelného zdroje je pak kapitolou sama pro sebe a každý investor by měl o své investici přemýšlet a ne jen hloupě jít za vidinou získání dotace.

Další foto:Četli jste? Solární elektrárna na střeše nebo ne

Zveřejněno: 2019-11-27 23:17:14

Solární elektrárny nejčastěji v kombinaci s baterií klasickou nebo virtuální dnes nabízí kdekdo. Ale potřebujete ji? Zamýšlíte se nad tím jestli to nebude jen drahá hračka? A co když ta sluneční elektrárna nemusí být ani na střeše?

Více zde.  
 

FVE vyrobily v roce 2019 více než statistiky předpovídají

Zveřejněno: 2019-11-18 22:59:31

V letošním roce začal Operátor trhu (OTE) podněcovat (úkolovat) Státní energetickou inspekci (SEI) ke kontrolám FVE s produkcí energie za roky 2017 a/nebo 2018 vyšší než 1,1 MWh na instalovanou kWp. Kontrol za rok 2019 bude hodně.

Více zde.  
 

Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu

Zveřejněno: 2020-03-17 10:12:15

Jednofázový, třífázový, Grid-ON, Grid-Off, Hybridní... Kdo se v tom má vyznat? Něco si o tom napíšeme, ale jen tak trošku, aby to nenudilo :)

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021