Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03, počet zobrazení: 4023, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Budiž nám útěchou, že zvrat nastává v čase zimního slunovratu, v únoru už pak svítá na lepší časy a to doslova.

Zpět ale k podzimu. Máme za sebou jeho první typický měsíc a k tomu i pár grafů pro poučení z historického vývoje. Říjen 2020 v porovnání s předchozími roky byl, co do produkce elektrické energie, takovým lepším průměrem. Jasně to ukazuje obrázek s grafem produkcí FVE o výkonu 5,5 kWp. Na našem srovnání je pak zřetelné, že to nejhorší teprve teď přichází :)

Mít doma hybridní fotovoltaickou elektrárnu, viděli bychom téměř tragický obrázek měsíční spotřeby elektrické energie ze sítě v porovnání s energií ze sluneční elektrárny. Na to jsme si přece FVE nekupovali!

A nebo další hrůza je průběh výroby, spotřeby a cucání ze sítě, což ukazuje další obrázek stejného výrobce.

To nejlepší na konec

Že Vám ještě žádný prodejce takové grafy neukázal? Nebo Vás to nezajímalo? Ale to by mělo :(

Bohužel v našich klimatických podmínkách je období, kdy fotovoltaika moc neprofituje. Je ale třeba zdůraznit, že i když přemýšlet nad ostrovním systémem je holý nesmysl, hybridní nebo jen on-grid systémy mají smysl z hlediska úspor a to především v období od března do půli října.

Ekonomika provozu obnovitelného zdroje je pak kapitolou sama pro sebe a každý investor by měl o své investici přemýšlet a ne jen hloupě jít za vidinou získání dotace.

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Asymetrický střídač

Zveřejněno: 2021-03-22 07:36:52

O asymetrii střídačů jdou na internetu legendy. Pojďme se podívat na čistou pravdu, bohužel spoustu lidí zklamání nemine. Ona totiž není asymetrie jako asymetrie.

Více zde »  
 

Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Více zde »  
 

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022