Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05, počet zobrazení: 205, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Možná se budeme opakovat, ale opakování je matka moudrosti. Spočítat přesně počet cyklů je téměř úkol nadlidský, tedy řekněme, že jeden cyklus je vybití z plné baterie na minimum, tedy využití například 80% kapacity. Když vybijeme a nabijeme jen částečně, za chvíli zas a tak pořád dokola, může to být za den klidně i několikanásobně více a nebo naopak ani ťuk. Počet cyklů tedy není většinou nikde napsán, ale odhaduje se z množství nabité a vybité energie.

Dle údajů servisního střediska našeho hlavního dodavatele se běžně ročně provede řádově 150 až 200 cyklů. Běžný systém v letním období akumulátor v noci nevybije zcela a v zimním období se zase nedaří naplno nabít. Hlavní počet cyklů je na jaře a na podzim.

Záruka 10 let na baterie od výrobce

Dle předchozího odstavce by tedy mohla být záruka 10 let v pohodě. 10 let je ale dlouhá doba a pořád se tu bavíme o elektronice. Pochopitelně budeme okolo našeho nového miláčka nějakou dobu chodit po špičkách, udržovat mu konstantní teplotu atd. Stěžejní ale pro nás zůstává fakt, že záruku 10 let dá výrobku jen výrobce, který věří tomu, že to ten výrobek vydrží.

Věř a víra tvá tě uzdraví

Staré dobré pořekadlo se zde vcelku hodí. Buď technologii věříme a nebo si ji nemusíme koupit. Také se říká: "Kdo chvíli stál, už stojí opodál." Dotace a investiční pobídky jsou lákavé, tedy trend je dán a kdo chce něco ušetřit, musí nejdříve investovat.

Ve jménu pokroku

Závěrem ještě jedna myšlenka. Když už technologii, výrobci, záruce, prodejci, instalační firmě atd. věříme, tak nás ještě může hřát dobrý pocit, že přispíváme na vývoj nových technologií a masovějším prodejem na jejich zlevnění.Četli jste? 5 nejdůležitějších bodů pro výpočet návratnosti sluneční elektrárny bez baterek

Zveřejněno: 2020-03-30 11:48:58

Návratnost sluneční elektrárny je věc velmi zapeklitá a má svá temná místa. Pojďme se podívat na pět základních faktorů, které ovlivňují návratnost fotovoltaické elektrárny bez baterie. Uvedená fakta by Vám měla pomoci při úvahách jakou elektrárnu si pořídit, aby na to Vaše kapsa stačila a zároveň aby to nebyly vyhozené peníze za předražený systém solární elektrárny, je tu jedno, jestli se bavíme o pořízení FVE s dotací, nebo bez ní.

Více zde.  
 

Aktuální trendy a informace o fotovoltaice v jednom videu

Zveřejněno: 2020-06-29 09:23:12

Jeden obrázek ukáže víc než tisíc slov a jedno video je víc než 1000 obrázků. O fotovoltaice je hodně napsáno, ale opravdu solidní video bez reklamy na konkrétní výrobky nebo systémy tu chybělo. Minulý čas je na místě. Pojďte se podívat.

Více zde.  
 

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021