Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05, počet zobrazení: 7912, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Možná se budeme opakovat, ale opakování je matka moudrosti. Spočítat přesně počet cyklů je téměř úkol nadlidský, tedy řekněme, že jeden cyklus je vybití z plné baterie na minimum, tedy využití například 80% kapacity. Když vybijeme a nabijeme jen částečně, za chvíli zas a tak pořád dokola, může to být za den klidně i několikanásobně více a nebo naopak ani ťuk. Počet cyklů tedy není většinou nikde napsán, ale odhaduje se z množství nabité a vybité energie.

Dle údajů servisního střediska našeho hlavního dodavatele se běžně ročně provede řádově 150 až 200 cyklů. Běžný systém v letním období akumulátor v noci nevybije zcela a v zimním období se zase nedaří naplno nabít. Hlavní počet cyklů je na jaře a na podzim.

Záruka 10 let na baterie od výrobce

Dle předchozího odstavce by tedy mohla být záruka 10 let v pohodě. 10 let je ale dlouhá doba a pořád se tu bavíme o elektronice. Pochopitelně budeme okolo našeho nového miláčka nějakou dobu chodit po špičkách, udržovat mu konstantní teplotu atd. Stěžejní ale pro nás zůstává fakt, že záruku 10 let dá výrobku jen výrobce, který věří tomu, že to ten výrobek vydrží.

Věř a víra tvá tě uzdraví

Staré dobré pořekadlo se zde vcelku hodí. Buď technologii věříme a nebo si ji nemusíme koupit. Také se říká: "Kdo chvíli stál, už stojí opodál." Dotace a investiční pobídky jsou lákavé, tedy trend je dán a kdo chce něco ušetřit, musí nejdříve investovat.

Ve jménu pokroku

Závěrem ještě jedna myšlenka. Když už technologii, výrobci, záruce, prodejci, instalační firmě atd. věříme, tak nás ještě může hřát dobrý pocit, že přispíváme na vývoj nových technologií a masovějším prodejem na jejich zlevnění.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 

Reálný postup instalace solární elektrárny s dotací Nová zelená úsporám

Zveřejněno: 2020-11-30 07:58:12

Některé firmy inzerují, že dotaci garantují a když ji nedostanete, dají ji ze svého a ještě se to dá do smlouvy. Jak si mohou být tak jisti? Jak to vlastně s tím programem NZÚ je? A jsou ty garance vůbec potřeba?

Více zde »  
 

Nejlevnější fotovoltaická elektrárna

Zveřejněno: 2021-05-08 09:40:02

Pravidelní čtenáři našeho webu a možná i ti, kteří jsou zde poprvé, nabydou dosti často dojmu, že naše nabídka hybridních fotovoltaických elektráren je nejlepší. My si to také myslíme, ale chceme být pouze lokální firmou, proto se dnes podíváme na to, kde hledat v rámci celé České republiky i jiné podobné firmy, které byste mohli oslovit.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022