Cena OTE: 2.64Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05, počet zobrazení: 11927, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Možná se budeme opakovat, ale opakování je matka moudrosti. Spočítat přesně počet cyklů je téměř úkol nadlidský, tedy řekněme, že jeden cyklus je vybití z plné baterie na minimum, tedy využití například 80% kapacity. Když vybijeme a nabijeme jen částečně, za chvíli zas a tak pořád dokola, může to být za den klidně i několikanásobně více a nebo naopak ani ťuk. Počet cyklů tedy není většinou nikde napsán, ale odhaduje se z množství nabité a vybité energie.

Dle údajů servisního střediska našeho hlavního dodavatele se běžně ročně provede řádově 150 až 200 cyklů. Běžný systém v letním období akumulátor v noci nevybije zcela a v zimním období se zase nedaří naplno nabít. Hlavní počet cyklů je na jaře a na podzim.

Záruka 10 let na baterie od výrobce

Dle předchozího odstavce by tedy mohla být záruka 10 let v pohodě. 10 let je ale dlouhá doba a pořád se tu bavíme o elektronice. Pochopitelně budeme okolo našeho nového miláčka nějakou dobu chodit po špičkách, udržovat mu konstantní teplotu atd. Stěžejní ale pro nás zůstává fakt, že záruku 10 let dá výrobku jen výrobce, který věří tomu, že to ten výrobek vydrží.

Věř a víra tvá tě uzdraví

Staré dobré pořekadlo se zde vcelku hodí. Buď technologii věříme a nebo si ji nemusíme koupit. Také se říká: "Kdo chvíli stál, už stojí opodál." Dotace a investiční pobídky jsou lákavé, tedy trend je dán a kdo chce něco ušetřit, musí nejdříve investovat.

Ve jménu pokroku

Závěrem ještě jedna myšlenka. Když už technologii, výrobci, záruce, prodejci, instalační firmě atd. věříme, tak nás ještě může hřát dobrý pocit, že přispíváme na vývoj nových technologií a masovějším prodejem na jejich zlevnění.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Souvisí spolu vítr, fotovoltaika a pojistka?

Zveřejněno: 2020-07-29 22:21:36

Všechno souvisí se vším. Neštěstí jednoho může poučit tisíce dalších, protože po bitvě je přece každý generál. Bouře s vichřicí v úterý 28.7.2020 zničila fotovoltaiku v obci Vlasatice na Brněnsku. Vše se dá opravit, jak nejde o život, jde o ho... dně peněz.

Více zde »  
 

Umístění fotovoltaických panelů

Zveřejněno: 2021-04-05 08:14:28

Všechno má svá pravidla a proto se dnes podíváme na některá týkající se pozice solárních panelů na šikmých střechách. Bude to trochu osobní. Jako majitel tohoto webu a hlavně firmy, která solární systémy montuje, jsem svou prací postižen - jak jedu autem, neunikne mi žádná střecha :) Říká se tomu profesionální deformace.

Více zde »  
 

Mohu postupně rozšiřovat kapacitu baterie?

Zveřejněno: 2020-09-28 10:02:54

Koupím si hybridní fotovoltaickou elektrárnu a baterii jen tak, aby prošla na dotaci. Tak to přece stačí. Uplyne měsíc a vidím, že by možná bylo lepší mít kapacitu o kapánek nebo dva kapánky větší. Po roce už si vím rady i s maximem, které lze připojit, koupil(a) jsem si totiž plug-in hybrid a nebo rovnou elektromobil. Mám smůlu, nebo si můžu připojit "co chci"?

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »