Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05, počet zobrazení: 10170, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Možná se budeme opakovat, ale opakování je matka moudrosti. Spočítat přesně počet cyklů je téměř úkol nadlidský, tedy řekněme, že jeden cyklus je vybití z plné baterie na minimum, tedy využití například 80% kapacity. Když vybijeme a nabijeme jen částečně, za chvíli zas a tak pořád dokola, může to být za den klidně i několikanásobně více a nebo naopak ani ťuk. Počet cyklů tedy není většinou nikde napsán, ale odhaduje se z množství nabité a vybité energie.

Dle údajů servisního střediska našeho hlavního dodavatele se běžně ročně provede řádově 150 až 200 cyklů. Běžný systém v letním období akumulátor v noci nevybije zcela a v zimním období se zase nedaří naplno nabít. Hlavní počet cyklů je na jaře a na podzim.

Záruka 10 let na baterie od výrobce

Dle předchozího odstavce by tedy mohla být záruka 10 let v pohodě. 10 let je ale dlouhá doba a pořád se tu bavíme o elektronice. Pochopitelně budeme okolo našeho nového miláčka nějakou dobu chodit po špičkách, udržovat mu konstantní teplotu atd. Stěžejní ale pro nás zůstává fakt, že záruku 10 let dá výrobku jen výrobce, který věří tomu, že to ten výrobek vydrží.

Věř a víra tvá tě uzdraví

Staré dobré pořekadlo se zde vcelku hodí. Buď technologii věříme a nebo si ji nemusíme koupit. Také se říká: "Kdo chvíli stál, už stojí opodál." Dotace a investiční pobídky jsou lákavé, tedy trend je dán a kdo chce něco ušetřit, musí nejdříve investovat.

Ve jménu pokroku

Závěrem ještě jedna myšlenka. Když už technologii, výrobci, záruce, prodejci, instalační firmě atd. věříme, tak nás ještě může hřát dobrý pocit, že přispíváme na vývoj nových technologií a masovějším prodejem na jejich zlevnění.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Porovnání HV baterií pro použití s hybridními měniči Solax

Zveřejněno: 2020-05-18 08:33:44

Nedávno jsme se na našem webu zabývali tématem kapacity akumulátorů elektrické energie dostatečné pro pokrytí spotřeby odbětného místa v době, kdy už Slunce nesvítí, tak abychom měli dostatek kapacity pro tzv. Time shift a jaký výkon FV panelů k tomu by asi tak nějak seděl. Dnes se podíváme na ukázku konkrétního měniče a možnosti připojení baterií. Snad bude další rozhodování o kapacitě baterií jasnější.

Více zde »  
 

Dotace NZÚ i pro zelený bonus 2021

Zveřejněno: 2021-03-08 07:11:24

Otázka majitele webu: Mám doma elektrárnu z roku 2007 a moje firma jich postavila přibližně 100 do roku 2013 v režimu tzv. Zeleného bonusu. Takových FVE vzniklo na tisíce. Mohu teď využít dotaci z titulu Nová zelená úsporám?

Více zde »  
 

Výsledky dTestu z kampaně Chci sluneční energii jsou překonány

Zveřejněno: 2020-06-01 15:35:44

V roce 2019 dTest zorganizoval kampaň na hromadnou poptávku dodávky FVE domácnostem, které projeví zájem. Zájem projevilo zhruba 15 tisíc domácností, které pak dostaly od vítěze rámcovou nabídku, tu mimochodem posílá dodnes všem, i když se toho nezúčastnili. Tím vítězem se stala firma ČEZ Prodej. Pojďme se podívat na tuto problematiku jiným úhlem pohledu.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022