Cena OTE: 2.00Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Výsledky dTestu z kampaně Chci sluneční energii jsou překonány

Zveřejněno: 2020-06-01 15:35:44, počet zobrazení: 6110, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

V roce 2019 dTest zorganizoval kampaň na hromadnou poptávku dodávky FVE domácnostem, které projeví zájem. Zájem projevilo zhruba 15 tisíc domácností, které pak dostaly od vítěze rámcovou nabídku, tu mimochodem posílá dodnes všem, i když se toho nezúčastnili. Tím vítězem se stala firma ČEZ Prodej. Pojďme se podívat na tuto problematiku jiným úhlem pohledu.

Na stránkách dTestu bohužel nikdo nenajde přesnou konfiguraci nabízených variant a zřejmě o to ani nešlo. Šlo o to, zkusit prověřit dodavatelské firmy jestli by si na tak velké množství zakázek troufli a co by mohli zákazníkům v té době skutečně nabídnout. Z dnešního pohledu už je ve smyslu "Po bitvě je každý generál" snadné říci, uděláme lepší nabídku, ale ruku na srdce, máme tady více takových firem jako jsou finančně mega zabezpečené distribuční společnosti?

Rozborku původní nabídky si tedy uděláme jen z teoretického pohledu, snad naše oko odborníka něco odhalí, co by vás mohlo zaujmout.

Jako první nás zaujal rozdíl ceny FVE s akumulací do vody s boilerem a bez boileru. Boiler stojí 10 tisíc Kč včetně montáže? A jakou má kapacitu vody? Kolik potřebujete energie na ohřev dané vody boilerem. O tom se nikde nepíše. Tak doplníme. Boiler o objemu 160  litrů ohřejete z 20° C na 80° C pomocí cca 8 kWh energie a k tomu od jara do podzimu stačí FVE o výkonu cca 1.6 kWp. Střídač + panely 2,24 kWp + regulace přebytků + konstrukce + nějaké drobné elektro - nakoupíte po jednotlivých kusech za 100 tisíc a to je ještě DPH v základní sazbě - jednoduše namontujete sami, jen si zaplatíte revizi. Tak proč dotace? Že by tady bylo potřeba ždímat dotační titul Nová zelená úsporám za každou cenu?

U systému s baterií, která se na stránce testovací a současně poptávající společnosti objevila, je jen jedna varianta. Pravda, každý by chtěl asi nejvyšší částku z dotace, ale nevěděli snad zadavatelé, že pokud máte odběr 3 MWh za rok, tak na dotaci 150 tisíc nemůžete dosáhnout? Proč tam tedy není i varianta okolo 3 kWp HFVE s baterií kolem 4,5 kWh?

Stále více se ukazuje, že šlo zřejmě jen o popularizaci a nebo že by předem připravená kampaň polostátního molochu? Někdy si člověk může myslet různé věci. Tak snad to není tak špatné v tom našem státě, hlavně, že Slunce svítí!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Kolik v roce 2022 stojí solární elektrárna?

Zveřejněno: 2022-07-31 07:15:18

Na jednoduchou otázku by mohla být jednoduchá odpověď. Ale není a v podstatě ani nemůže být. Fotovoltaiku dnes nabízí spousta firem, konkurence malých lokálních a velkých molochů, za které to ty malé stejně odedřou, tu je. Na druhou stranu se roztáčí inflační spirála a prachy je třeba v nejisté době investovat do smysluplných projektů. Tak kolik za FVE? 200 nebo 600 tisíc?

Více zde »  
 

NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Více zde »  
 

Jde spočítat nebo odhadnout jak velkou baterii?

Zveřejněno: 2020-06-15 04:55:05

Chystáte se koupit hybridní fotovoltaickou elektrárnu a chcete mít jistotu, že Vás nikdo "nenatáhne", tak se pídíte po informacích na internetu a některé věci se přesto nemůžete dovědět. Možná dnes napovíme či pomůžeme, alespoň se pokusíme. Vycházíme z reálných dat, tak to určitě nebude "out".

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »