Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Výsledky dTestu z kampaně Chci sluneční energii jsou překonány

Zveřejněno: 2020-06-01 15:35:44, počet zobrazení: 6434, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

V roce 2019 dTest zorganizoval kampaň na hromadnou poptávku dodávky FVE domácnostem, které projeví zájem. Zájem projevilo zhruba 15 tisíc domácností, které pak dostaly od vítěze rámcovou nabídku, tu mimochodem posílá dodnes všem, i když se toho nezúčastnili. Tím vítězem se stala firma ČEZ Prodej. Pojďme se podívat na tuto problematiku jiným úhlem pohledu.

Na stránkách dTestu bohužel nikdo nenajde přesnou konfiguraci nabízených variant a zřejmě o to ani nešlo. Šlo o to, zkusit prověřit dodavatelské firmy jestli by si na tak velké množství zakázek troufli a co by mohli zákazníkům v té době skutečně nabídnout. Z dnešního pohledu už je ve smyslu "Po bitvě je každý generál" snadné říci, uděláme lepší nabídku, ale ruku na srdce, máme tady více takových firem jako jsou finančně mega zabezpečené distribuční společnosti?

Rozborku původní nabídky si tedy uděláme jen z teoretického pohledu, snad naše oko odborníka něco odhalí, co by vás mohlo zaujmout.

Jako první nás zaujal rozdíl ceny FVE s akumulací do vody s boilerem a bez boileru. Boiler stojí 10 tisíc Kč včetně montáže? A jakou má kapacitu vody? Kolik potřebujete energie na ohřev dané vody boilerem. O tom se nikde nepíše. Tak doplníme. Boiler o objemu 160  litrů ohřejete z 20° C na 80° C pomocí cca 8 kWh energie a k tomu od jara do podzimu stačí FVE o výkonu cca 1.6 kWp. Střídač + panely 2,24 kWp + regulace přebytků + konstrukce + nějaké drobné elektro - nakoupíte po jednotlivých kusech za 100 tisíc a to je ještě DPH v základní sazbě - jednoduše namontujete sami, jen si zaplatíte revizi. Tak proč dotace? Že by tady bylo potřeba ždímat dotační titul Nová zelená úsporám za každou cenu?

U systému s baterií, která se na stránce testovací a současně poptávající společnosti objevila, je jen jedna varianta. Pravda, každý by chtěl asi nejvyšší částku z dotace, ale nevěděli snad zadavatelé, že pokud máte odběr 3 MWh za rok, tak na dotaci 150 tisíc nemůžete dosáhnout? Proč tam tedy není i varianta okolo 3 kWp HFVE s baterií kolem 4,5 kWh?

Stále více se ukazuje, že šlo zřejmě jen o popularizaci a nebo že by předem připravená kampaň polostátního molochu? Někdy si člověk může myslet různé věci. Tak snad to není tak špatné v tom našem státě, hlavně, že Slunce svítí!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03

Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

Více zde »  
 

Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Více zde »  
 

(Vše)spasitelnost asymetrickým měničem

Zveřejněno: 2020-08-12 09:42:49

Asymetrie u střídače (ten je součástí i hybridních měničů) je v našich končinách věc ekonomicky nezbytná a v podstatě u třífázových systémů nevyhnutelná. Někdy se ale mluví a píše až o všespasitelném řešení, nikde není napsáno jaké jsou limity a o ty nám dnes půjde.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »