Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Férová fotovoltaika je se zálohou až v den montáže

Zveřejněno: 2023-12-20 23:21:09, počet zobrazení: 1368, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Jako první jsme začali hlásat, jak je super být fér. Najednou jsou féroví všichni, včetně těch nejposlednějších energo šmejdů. Opakování je matka moudrosti, tedy co je fér si zopakujeme v tomto článku.

Jsme férová firma a nápad dát vědět lidem o našem čistém přístupu k zákazníkovi vznikl v hlavě našemu jednateli cestou z Ramzové na Šerák. Všechny zásady prezentované videem (pod článkem) získávaly s nadmořskou výškou jasnější a konkrétnější obrysy. U kafe v Chatě Jiřího bylo naprosto jasno.

SoP first!

SoP je zkratka pro Smlouvu o připojení (nového zdroje k distribuční soustavě). Tím se začít musí a kdo to chce dělat jinak, od toho rychle pryč. K čemu Vám bude smlouva o dílo, kde se na připojení k síti nebere ohled?

Dotace vyřízená před realizací

To je také bod, který vnáší jistotu dohodnutých finančních záležitostí. Bez dotace je návratnost aktuálně pojem utopistů.

Fér firma vyřídí jak SoP, tak dotaci ještě před započetím montáže a bez jakýchkoliv finančních nároků - "naklikat" formuláře zvládne cvičená opička během 5 minut, ale jistota pro zákazníka je k nezaplacení :)

Pozor na falešné garance "profíků" (bohužel i velkých firem), kteří, aby klofli ovečku, tvrdí, že klidně dají dotaci ze svého, jen to už konečně s nimi, sakra podepište! Přece nejsme bláhoví, žádat o dotaci je lepší dopředu.

Jakkoli je dnes instalace fotovoltaické elektrárny pro zkušenou firmu hračka, vždycky se může najít nečekaný důvod i ze strany zákazníka, proč se instalace o pár týdnů protáhne. A garantovat v dnešní době nelze nic, ani stálost dotací. Za dva měsíce se může cokoliv změnit a chcete se pak stresovat se šmejdem, když stát například z úsporných důvodů dotační titul najednou upraví nebo dokonce zruší?!

Největší výhoda dotace totiž je, že je u klasické FVE jen státem alokována (schválena, přislíbena) a pokud ji zákazník nevyužije, tak jednoduše propadá a zákazníkovi tak nic nehrozí. Můžete tedy požádat mnohem dříve, než se samotnou instalací skutečně začnete.

První záloha až v den montáže

Fér je neplatit nic dopředu, proč chtít i pouhých 10%? Zbytečně! Dávno jsou doby, kdy bylo panelů a technologie obecně nedostatek. Dnes má každá větší instalační firma nastřádané zásoby a není tak třeba platit zálohu ani na nákup materiálu.

Férová firma v den montáže ráno přijede s materiálem, vyloží ho, začne s montáží. Až v tento okamžik je správné zaplatit – ale ne vše!

Mějte domluveno část peněz k zaplacení až po výměně elektroměru ze strany distribuční společnosti - vždy se může něco "kousnout" a jedině prachy (zádržné, jistota) dodavatele donutí si své chyby či nedodělky dotlačit k cíli. Třeba 50 tisíc je dost i na to, aby to dotáhnul někdo jiný...

Důvěřuj, ale prověřuj!

Kvalitní firma má velmi dobré nezávislé reference, refsite.info je určitě dobrý zdroj informací. Dlouhá historie firmy může znamenat, že není nějaká "rychlokvaška" a že to myslí i do budoucna vážně. Zajímejte se o informace z Obchodního rejstříku, zeptejte se známých, co Vás tam má zajímat... třeba plní si firma zákonné povinnosti a zveřejňuje povinné údaje? Má zapsané obory činnosti, které ji opravňují ke stavbě FVE?

Všechno je o lidech

Na všechno zapomenete, když přijde na obhlídku člověk, který fotovoltaikou žije a odpoví Vám na otázky bez dlouhého "vzpomínání, jak to bylo na školení" - zeptejte se obchoďáka, jakou má FVE doma! A zeptejte se, jak firma řeší servis... Namontovat FVE „umí každý", ale servis? Za jak dlouho? A co online dohled, provázání s dovozcem, atd.

Je toho hodně, ale lidi s malinami nevymřeli, tak pozor na ně!

Video:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jaký je rozdíl mezi střídačem a měničem?

Zveřejněno: 2021-06-07 21:04:02

Střídač, měnič, invertor a kdo ví co ještě. Některé pojmy dají zabrat, abyste se v tom vyznali, ukážeme si základní rozdíly ve funkci v tomto článku. Dnes to bude Malá škola fotovoltaiky.

Více zde »  
 

Fixujte cenu elektřiny na 20-30 let

Zveřejněno: 2023-05-12 23:05:11

Představte si, že cenu elektřiny budete mít následujících 30 let furt jen 1,50 Kč za kWh a nebo míň. Ne, to není utopie nebo zbožné přání, s fotovoltaikou to tak prostě je.

Více zde »  
 

Topení solární elektrárnou je nesmysl

Zveřejněno: 2020-10-05 07:23:47

Když jsme v roce 2008 začínali montovat FVE,  spousta klientů kladla otázku strany efektivity fotovoltaických elektráren a nákladů na topení. Tenkrát byla jiná doba - doba zelených bonusů. Jak je to ale teď na prahu roku 2021?  Titulek sice napověděl, podrobnosti v článku dále.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »