Dotace NZÚ i pro zelený bonus 2021

Zveřejněno: 2021-03-08 07:11:24, počet zobrazení: 3927, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Otázka majitele webu: Mám doma elektrárnu z roku 2007 a moje firma jich postavila přibližně 100 do roku 2013 v režimu tzv. Zeleného bonusu. Takových FVE vzniklo na tisíce. Mohu teď využít dotaci z titulu Nová zelená úsporám?

Pro některé návštěvníky našeho webu je to jistě také zajímavá otázka. K odpovědi se dostaneme uvědoměním si několika základních faktů.

Princip Zeleného bonusu

On-grid solární elektrárna postavená do roku 2013 pobírá provozní dotaci za energii, kterou vyrobí. Je na šikovnosti majitele FVE, kolik vyrobené energie dokáže spotřebovat. Zbytek projde do distribuční sítě jako přebytek. Většina domácností nedokáže elektrickou energii spotřebovat v době výroby, a tak je většina přetoků poskytnuta zdarma, nebo za nevýznamný peníz, provozovateli DS. Pokud je zdroj jednofázový, je v našich podmínkách reálné, že i v době výroby je nakupována energie ze sítě na zbylých dvou fázích.

Nová zelená úsporám 2021

Úsporám znamená, že bychom opravdu měli uvažovat nad projektem, který uspoří, nejde tedy o zisk. V podmínkách dotačního titulu je přímo uvedeno, že musíme v místě instalace nového zdroje spotřebovat minimálně 70 % z výroby. V okamžiku, kdy většina energie z FVE se ZB proteče ven jsme stejně nuceni energii nakupovat vždy od večera do rána a při nepřízni počasí, a u 1f systémů i na zbylých fázích. Spotřeba běžného RD s FVE se ZB se tak nemusí výrazně lišit od domácnosti bez elektrárny.

Dosáhnu na dotaci z NZÚ?

Jádro pudla se skrývá pouze v množství odebrané energie za rok, vhodné technologii a umístění fotovoltaických panelů. Hrubý odhad říká, že ať elektrárnu se ZB máte či nemáte, postačuje pro dosažení na dotaci mít spotřebu, tedy nákup dle faktury, na úrovní minimálně 5 MWh za rok. V jiných případech je vhodnost instalace ryze individuální a záleží na energetickém hodnocení celého plánovaného projektu.

Resumé:

NZÚ je vhodná pro všechny, tedy i pro majitele elektráren zapojených v režimu zeleného bonusu z období do roku 2013.

Inspirujte se na našem webu a pokud jste ve vzdálenosti do 1h od našeho sídla, nebo od nás elektrárnu už máte, klidně poptejte nový systém.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Zkušenosti s hybridní fotovoltaickou elektrárnou

Zveřejněno: 2021-03-15 07:23:14

Rok 2020 sice přinesl nezvyklý (ne) chod běžných služeb a následky pandemie budeme pociťovat ještě dlouho, ale na druhou stranu lidé dostali prostor přemýšlet sami nad sebou, svým životem a v neposlední míře také nad tím, jak si svůj komfort zachovat, či dokonce povýšit na další level. Vše špatné je na něco dobré a to špatné se zapomene. Tím dobrým je, že spousta z nás se dokopala k činům, na které dříve nebyl čas a protože nejezdíme na výlety a dovolené, zbývá najednou prostor pro investice.

Více zde »  
 

Fotovoltaika s akumulací do baterií

Zveřejněno: 2020-04-27 09:11:48

Trocha edukace neuškodí a tak se pojďme podívat jaké základní možnosti nám nabízí výrobci baterií a měničů, jak to vlastně může fungovat. Určitě nás budou zajímat termíny jako DC coupling nebo AC coupling, nízkonapěťové a vysokonapěťové baterie.

Více zde »  
 

Solární systém s baterií - otevřeme téma

Zveřejněno: 2019-11-02 11:45:14

Nová zelená úsporám s akumulací do baterií aktuálně hýbe reklamním prostorem. Kdo z montážních firem přežil svou smrt, snaží se teď vzkřísit svůj byznys za každou cenu a distributoři energie nebo dokonce největší český e-shop se přidávají. Máme pocit, že je nejvyšší čas se postavit a křičet do světa: POZOR!!!

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022