(Ne)buďte energeticky nezávislí

Zveřejněno: 2020-05-05 12:12:48, počet zobrazení: 3627, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Komentář, který si nemůžeme odpustit.

Titulek dnešního tématu snad každý viděl u nějaké nabídky na fotovoltaickou elektrárnu. Zamyslel se však někdo nad reálností takového (samozřejmě toho pozitivního) příkazu? Nemělo být snad napsáno: zkuste jestli umíme nabídnout fve s baterií tak, abyste se nemuseli bát výpadku v případě servisu distribuční sítě?

V době, kdy máme stabilní přenosovou a distribuční soustavu, je opravdu bláhové přemýšlet nad dlouhodobým výpadkem energie, natož tak blackoutem.
Většina inzerentů na stavbu solárních elektráren tedy evidentně myslí onou nezávislostí na síti stav, kdy majitel hybridní fotovoltaické elektrárny dospěje k závěru, že již distribuční síť nepotřebuje a v klidu si může nechat odmontovat elektroměr.
Jenže je to reálné v podmínkách naší republiky? Kdo ještě nečetl článek  Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?, měl by pro doplnění znalosti tak neprodleně učinit. Jak asi, čtenáři, tušíš, nevznikl tento článek jen tak, někde je zakopaný pes.
Tajemství energetické nezávislosti je ukryto v dostatku energie na dobu nezbytnou než například opět vysvitne Slunce.
V létě jsme v pohodě, na jaře a na podzim systém s dotací Nová Zelená Úsporám a bateriemi také nějak dodavatelé naladí. Ale co ty nejméně energeticky vydatné měsíce na přelomu roku?
Už někdo viděl nabídku na systém s baterií 50 kWh a k tomu 10 kWp FVE, aby to byl ještě mikrozdroj? Asi ne, tedy pojďme nemluvit o energetické nezávislosti, když už nabízíme sluneční elektrárnu, prosím!


Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Fotovoltaika v lese nebo ve stínu

Zveřejněno: 2019-11-18 11:11:37

Jdu vám takhle po lese a najednou na mne vykouknou panely. Nevěřím svým očím, musím blíž, je to zajímavé, to jsem ještě nikdy neviděl.

Více zde »  
 

Postavte si fotovoltaickou elektrárnu sami

Zveřejněno: 2009-07-15 08:13:33

Fotovoltaická elektrárna pro kutily znamená zajímavou úsporu v počátečních nákladech. Máte "zlaté ručičky"? Pojďme se podívat na instalaci na klasickou taškovou střechu. Uvidíte, že to je snadné ...

Více zde »  
 

Zkušenosti s Plug-In Hybridem a souvislost s On-Grid FVE

Zveřejněno: 2020-04-06 05:15:22

Na trh stále přichází nová auta na baterky. Ať už jsou to čistokrevné elektromobily nebo plug-in hybridy, jedno mají společné - potřebují nabíjet. Jak je to v reálu a jak se zapojí domácí sluneční elektrárna? Máme zkušenosti, pojďe si dát relax se zajímavými informacemi.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022