(Ne)buďte energeticky nezávislí

Zveřejněno: 2020-05-05 12:12:48, počet zobrazení: 3252, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Komentář, který si nemůžeme odpustit.

Titulek dnešního tématu snad každý viděl u nějaké nabídky na fotovoltaickou elektrárnu. Zamyslel se však někdo nad reálností takového (samozřejmě toho pozitivního) příkazu? Nemělo být snad napsáno: zkuste jestli umíme nabídnout fve s baterií tak, abyste se nemuseli bát výpadku v případě servisu distribuční sítě?

V době, kdy máme stabilní přenosovou a distribuční soustavu, je opravdu bláhové přemýšlet nad dlouhodobým výpadkem energie, natož tak blackoutem.
Většina inzerentů na stavbu solárních elektráren tedy evidentně myslí onou nezávislostí na síti stav, kdy majitel hybridní fotovoltaické elektrárny dospěje k závěru, že již distribuční síť nepotřebuje a v klidu si může nechat odmontovat elektroměr.
Jenže je to reálné v podmínkách naší republiky? Kdo ještě nečetl článek  Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?, měl by pro doplnění znalosti tak neprodleně učinit. Jak asi, čtenáři, tušíš, nevznikl tento článek jen tak, někde je zakopaný pes.
Tajemství energetické nezávislosti je ukryto v dostatku energie na dobu nezbytnou než například opět vysvitne Slunce.
V létě jsme v pohodě, na jaře a na podzim systém s dotací Nová Zelená Úsporám a bateriemi také nějak dodavatelé naladí. Ale co ty nejméně energeticky vydatné měsíce na přelomu roku?
Už někdo viděl nabídku na systém s baterií 50 kWh a k tomu 10 kWp FVE, aby to byl ještě mikrozdroj? Asi ne, tedy pojďme nemluvit o energetické nezávislosti, když už nabízíme sluneční elektrárnu, prosím!


Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Strašák jménem Česká energetická inspekce. Máme se ho bát?

Zveřejněno: 2020-07-17 20:09:22

Kontrola z jakéhokoliv úřadu bývá vždy nepříjemná, už jen z toho důvodu, že vyžaduje spoustu dokumentů a také ráda mívá otázky, jejichž odpověď nám může někdy dát zabrat, už jen proto, že si něco nepamatujeme. Na co se připravit?

Více zde »  
 

Solární systém s baterií - otevřeme téma

Zveřejněno: 2019-11-02 11:45:14

Nová zelená úsporám s akumulací do baterií aktuálně hýbe reklamním prostorem. Kdo z montážních firem přežil svou smrt, snaží se teď vzkřísit svůj byznys za každou cenu a distributoři energie nebo dokonce největší český e-shop se přidávají. Máme pocit, že je nejvyšší čas se postavit a křičet do světa: POZOR!!!

Více zde »  
 

Solární elektrárna na střeše nebo ne

Zveřejněno: 2019-11-27 23:17:14

Solární elektrárny nejčastěji v kombinaci s baterií klasickou nebo virtuální dnes nabízí kdekdo. Ale potřebujete ji? Zamýšlíte se nad tím jestli to nebude jen drahá hračka? A co když ta sluneční elektrárna nemusí být ani na střeše?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022