(Ne)buďte energeticky nezávislí

Zveřejněno: 2020-05-05 12:12:48, počet zobrazení: 221, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Komentář, který si nemůžeme odpustit.

Titulek dnešního tématu snad každý viděl u nějaké nabídky na fotovoltaickou elektrárnu. Zamyslel se však někdo nad reálností takového (samozřejmě toho pozitivního) příkazu? Nemělo být snad napsáno: zkuste jestli umíme nabídnout fve s baterií tak, abyste se nemuseli bát výpadku v případě servisu distribuční sítě?

V době, kdy máme stabilní přenosovou a distribuční soustavu, je opravdu bláhové přemýšlet nad dlouhodobým výpadkem energie, natož tak blackoutem.
Většina inzerentů na stavbu solárních elektráren tedy evidentně myslí onou nezávislostí na síti stav, kdy majitel hybridní fotovoltaické elektrárny dospěje k závěru, že již distribuční síť nepotřebuje a v klidu si může nechat odmontovat elektroměr.
Jenže je to reálné v podmínkách naší republiky? Kdo ještě nečetl článek  Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?, měl by pro doplnění znalosti tak neprodleně učinit. Jak asi, čtenáři, tušíš, nevznikl tento článek jen tak, někde je zakopaný pes.
Tajemství energetické nezávislosti je ukryto v dostatku energie na dobu nezbytnou než například opět vysvitne Slunce.
V létě jsme v pohodě, na jaře a na podzim systém s dotací Nová Zelená Úsporám a bateriemi také nějak dodavatelé naladí. Ale co ty nejméně energeticky vydatné měsíce na přelomu roku?
Už někdo viděl nabídku na systém s baterií 50 kWh a k tomu 10 kWp FVE, aby to byl ještě mikrozdroj? Asi ne, tedy pojďme nemluvit o energetické nezávislosti, když už nabízíme sluneční elektrárnu, prosím!


Četli jste? FVE vyrobily v roce 2019 více než statistiky předpovídají

Zveřejněno: 2019-11-18 22:59:31

V letošním roce začal Operátor trhu (OTE) podněcovat (úkolovat) Státní energetickou inspekci (SEI) ke kontrolám FVE s produkcí energie za roky 2017 a/nebo 2018 vyšší než 1,1 MWh na instalovanou kWp. Kontrol za rok 2019 bude hodně.

Více zde.  
 

Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu

Zveřejněno: 2020-03-17 10:12:15

Jednofázový, třífázový, Grid-ON, Grid-Off, Hybridní... Kdo se v tom má vyznat? Něco si o tom napíšeme, ale jen tak trošku, aby to nenudilo :)

Více zde.  
 

Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?

Zveřejněno: 2020-04-20 06:21:47

Na zajímavou otázku zajímavá odpověď. Teorie je věc pěkná, ale reálná historická data navíc z posledních let jsou k nezaplacení. Jak je to tedy s výrobou fotovoltaických elektráren? Kolik vyrobí FVE energie za den? Přívržence našeho webu potěšíme a některé obchoďáky (s teplou vodou nebo slunečními elektrárnami) asi moc ne.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2020