(Ne)buďte energeticky nezávislí

Zveřejněno: 2020-05-05 12:12:48, počet zobrazení: 865, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Komentář, který si nemůžeme odpustit.

Titulek dnešního tématu snad každý viděl u nějaké nabídky na fotovoltaickou elektrárnu. Zamyslel se však někdo nad reálností takového (samozřejmě toho pozitivního) příkazu? Nemělo být snad napsáno: zkuste jestli umíme nabídnout fve s baterií tak, abyste se nemuseli bát výpadku v případě servisu distribuční sítě?

V době, kdy máme stabilní přenosovou a distribuční soustavu, je opravdu bláhové přemýšlet nad dlouhodobým výpadkem energie, natož tak blackoutem.
Většina inzerentů na stavbu solárních elektráren tedy evidentně myslí onou nezávislostí na síti stav, kdy majitel hybridní fotovoltaické elektrárny dospěje k závěru, že již distribuční síť nepotřebuje a v klidu si může nechat odmontovat elektroměr.
Jenže je to reálné v podmínkách naší republiky? Kdo ještě nečetl článek  Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?, měl by pro doplnění znalosti tak neprodleně učinit. Jak asi, čtenáři, tušíš, nevznikl tento článek jen tak, někde je zakopaný pes.
Tajemství energetické nezávislosti je ukryto v dostatku energie na dobu nezbytnou než například opět vysvitne Slunce.
V létě jsme v pohodě, na jaře a na podzim systém s dotací Nová Zelená Úsporám a bateriemi také nějak dodavatelé naladí. Ale co ty nejméně energeticky vydatné měsíce na přelomu roku?
Už někdo viděl nabídku na systém s baterií 50 kWh a k tomu 10 kWp FVE, aby to byl ještě mikrozdroj? Asi ne, tedy pojďme nemluvit o energetické nezávislosti, když už nabízíme sluneční elektrárnu, prosím!


Četli jste? Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Více zde.  
 

Co je Wattrouter? A proč ho použít?

Zveřejněno: 2021-02-08 08:11:36

Pojďme se podívat na přístroj pro přesměrování přebytků ze solární elektrárny do boileru, akumulační nádrže nebo třeba pro provoz čerpadla. Návratnost investice se dokonce někdy nedá počítat ani na roky, mohou to být i měsíce.

Více zde.  
 

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021