Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Zadarmo ani fotovoltaické kuře nehrabe

Zveřejněno: 2023-10-03 22:02:41, počet zobrazení: 938, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Viděli jsme odvážné tvrzení, že jedna nejmenovaná firma dodá fotovoltaickou elektrárnu zadarmo. Reklama snese hodně, ale je to vůbec prakticky možné? Obzvláště v okamžiku, kdy nekalé reklamní praktiky energo šmejdů připravily tisíce lidí v součtu o miliardy peněz?

V jedné pěkné písni od Chinaski se zpívá, že nejlepší věci jsou zadarmo. Asi autor textu věděl, co píše. Tak jak je to s fotovoltaikou zadarmo?

Úvěr není zadarmo

Vzít si hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření znamená, že se zavážeme splácet pravidelně nějaké peníze. Je fajn, když banka započte náklady na pořízení úvěru do splátek a umožní předčasné splacení části jistiny zdarma - to se hodí v okamžiku, kdy přijde dotace. I tak ale banka není žádný dobrodinec a v první řadě jí jde o zisk. Takže úvěr není a nemůže být zadarmo.

Máme peníze na účtu? Tak je máme na nějakém spořícím a vydělávají nám nějaká (v dnešní době oproti inflaci směšná) procenta. Než aby tam jen tak ležely, to je lepší do FVE zainvestovat, ale je to jako byste si půjčili od sebe. A když to prostě zaplatíte, tak to není zadarmo :)

Příjmy z prodeje přebytků

Jen jedno máme všichni jisté - to že umřeme. Myslet si ale, že to, co utržíme ze spotových cen nám zaplatí úvěry, tak to ani náhodou. Kdy vyrábí fotovoltaika nejvíce? V létě přes poledne. Kdy jsou nejnižší (i záporné) ceny na SPOTu? V létě přes poledne. A jsme doma, takže tady nee, tady to nesedí.

Úspory nákladů s vlastní FVE

Nepotřebujeme mít solární elektrárnu pseudo-zadarmo, abysme věděli, že uspoříme. On-line grafy, které na webu máme jasně dokazují, že mít FVE se vyplatí a že od půli února do půlky listopadu dokáže být průměrná rodina víceméně soběstačná. Náklady na energie se pak omezují na stálou měsíční platbu s pár kWh za měsíc v letním období. V zimě pak najdeme i hezké dny, tedy i v tomto čase k úsporám dochází. Dá se zobecnit, že za celý rok FVE může ušetřit od 60 do 90% nákladů na energie.

Tak jak tedy? Je možné mít FVE zadarmo?

Paradoxně ano, ale je třeba si uvědomit, že ne hned, že je třeba počítat s tím, že bod zvratu nastává až po splacení úvěru za předpokladu, že všechno funguje, jak má a dodavatel FVE vás jen nechtěl nalákat na falešné sliby.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Extrémní sucho a změna klimatu je tady

Zveřejněno: 2019-11-08 15:18:35

Zdá se, že je něco jinak než by mělo být. Něco, co netěší nikoho. Nebo se pleteme? Ano, majitelé fotovoltaických elektráren totiž zažívají královské období. Ale vždy může být ještě lépe. Pojďme se podívat na pár zajímavých klimatologických údajů, které nám Český hydrometeorologický institut nabízí na svém webu zcela zdarma. Jsou prostě čísla, která stojí za to porovnat.

Více zde »  
 

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde »  
 

Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »