Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44, počet zobrazení: 855, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Na začátek je třeba zopakovat základní věc - ať si produkt nějaké firmy někdo pojmenuje Virtuální baterie nebo odkladiště nespotřebované energie, to je jedno. Základ je ten, že nám tu chybí služba zvaná Net-Metering, který jediný by mohl být ekonomicky velmi zajímavý. To ale energetické společnosti nechtějí, na tom totiž nevydělají. Pro ty, co tápou: Net-Metering je služba, kdy kolik do sítě dodám, tolik zdarma odeberu.

V našich podmínkách dodáte energii za nějakou definovanou cenu (malou) a pak si vezmete většinou zpět, ale zdarma jen silovku, tedy při "braní zpět" - mysleme vybíjení naší virtuální baterie - zaplatíme poplatky za distribuci, OZE!!!, operátora trhu apod. To je snad výhodnější energii rovnou prodat, inspirujte se v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE.

Ukládání energie do virtuální baterie

To je proces, kterému se rozumný majitel on-grid nebo hybridní FVE snaží vyhnout jako čert kříži. Důvod je prostý - virtuální baterie slouží pouze a jen pro energii, kterou nejsme schopni nijak zužitkovat. Když už máme nabité akumulátory naší hybridní elektrárny, tak může vzniknout přetok do sítě. V ten moment, ale máme dávat svou energii, kterou nemusíme třeba za 5 Kč/kWh kupovat ze sítě, posílat ven? To nedoporučujeme.

Pár nevirtuálních tipů na závěr

Chytrý majitel sluneční elektrárny si pořídí chytré domácí spotřebiče, které může spouštět v době, kdy slunce generuje energii - perete v pračce až večer? To byste neměli, tomu špinavému prádlu je jedno, kdy je vypráno. A co myčka nádobí? Sušička prádla? Žehlení?

Nahříváte boiler nočním proudem? Také špatně - s pomocí například WattRouteru si jakýkoli přebytek pošlete do boileru. Ohříváte TUV plynem? Tak což takhle nepouštět do plynového kotle pro ohřev vodu studenou, ale předehřátou sluncem? Stačí to pak jen dohřát a někdy ani nemusíte.

Chápete o co tady jde? Přece nejvíce ušetřím, když energii spotřebuji hned v době výroby. Tak se snažte!Četli jste? Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde.  
 

Fotovoltaika svépomocí, problém zvaný Grid-Free

Zveřejněno: 2021-02-22 07:15:26

Grid Free fotovoltaické elektrárny je marketingový tah na lidi, kteří fandí fotovoltaice, rádi by si ji pořídili a po přečtení článků na internetu nabydou dojmu, že vše zvládnou sami. Pojďme si dát plusy a mínusy pěkně na jednu hromádku. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bu, bu, bu!

Více zde.  
 

Získání dotace garantujeme a dáme vám polovinu panelů zadarmo

Zveřejněno: 2020-10-26 05:15:21

Také vás neustále prudí reklamní hesla vyskakující ze všech stran, sotva se začnete o fotovoltaiku alespoň trochu zajímat? Jak to vlastně je s tou garancí získání dotace? A jak si jedna velká firma může dovolit dát polovinu panelů zadarmo? Pojďme si to rozebrat.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021