Cena OTE: 2.64Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44, počet zobrazení: 8683, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Na začátek je třeba zopakovat základní věc - ať si produkt nějaké firmy někdo pojmenuje Virtuální baterie nebo odkladiště nespotřebované energie, to je jedno. Základ je ten, že nám tu chybí služba zvaná Net-Metering, který jediný by mohl být ekonomicky velmi zajímavý. To ale energetické společnosti nechtějí, na tom totiž nevydělají. Pro ty, co tápou: Net-Metering je služba, kdy kolik do sítě dodám, tolik zdarma odeberu.

V našich podmínkách dodáte energii za nějakou definovanou cenu (malou) a pak si vezmete většinou zpět, ale zdarma jen silovku, tedy při "braní zpět" - mysleme vybíjení naší virtuální baterie - zaplatíme poplatky za distribuci, OZE!!!, operátora trhu apod. To je snad výhodnější energii rovnou prodat, inspirujte se v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE.

Ukládání energie do virtuální baterie

To je proces, kterému se rozumný majitel on-grid nebo hybridní FVE snaží vyhnout jako čert kříži. Důvod je prostý - virtuální baterie slouží pouze a jen pro energii, kterou nejsme schopni nijak zužitkovat. Když už máme nabité akumulátory naší hybridní elektrárny, tak může vzniknout přetok do sítě. V ten moment, ale máme dávat svou energii, kterou nemusíme třeba za 5 Kč/kWh kupovat ze sítě, posílat ven? To nedoporučujeme.

Pár nevirtuálních tipů na závěr

Chytrý majitel sluneční elektrárny si pořídí chytré domácí spotřebiče, které může spouštět v době, kdy slunce generuje energii - perete v pračce až večer? To byste neměli, tomu špinavému prádlu je jedno, kdy je vypráno. A co myčka nádobí? Sušička prádla? Žehlení?

Nahříváte boiler nočním proudem? Také špatně - s pomocí například WattRouteru si jakýkoli přebytek pošlete do boileru. Ohříváte TUV plynem? Tak což takhle nepouštět do plynového kotle pro ohřev vodu studenou, ale předehřátou sluncem? Stačí to pak jen dohřát a někdy ani nemusíte.

Chápete o co tady jde? Přece nejvíce ušetřím, když energii spotřebuji hned v době výroby. Tak se snažte!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Více zde »  
 

Kdo připojí solární panely?

Zveřejněno: 2021-07-24 14:48:32

Solární panely nebo sluneční elektrárnu? A je myšleno na střeše nebo do sítě? Ten, kdo už se do problému ponořil, jistě ví. Kdo ale stojí a rozhlíží se kam nabrat směr, tomu snad ukážeme pár důležitých bodů.

Více zde »  
 

Mohu postupně rozšiřovat kapacitu baterie?

Zveřejněno: 2020-09-28 10:02:54

Koupím si hybridní fotovoltaickou elektrárnu a baterii jen tak, aby prošla na dotaci. Tak to přece stačí. Uplyne měsíc a vidím, že by možná bylo lepší mít kapacitu o kapánek nebo dva kapánky větší. Po roce už si vím rady i s maximem, které lze připojit, koupil(a) jsem si totiž plug-in hybrid a nebo rovnou elektromobil. Mám smůlu, nebo si můžu připojit "co chci"?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »