Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44, počet zobrazení: 1532, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Na začátek je třeba zopakovat základní věc - ať si produkt nějaké firmy někdo pojmenuje Virtuální baterie nebo odkladiště nespotřebované energie, to je jedno. Základ je ten, že nám tu chybí služba zvaná Net-Metering, který jediný by mohl být ekonomicky velmi zajímavý. To ale energetické společnosti nechtějí, na tom totiž nevydělají. Pro ty, co tápou: Net-Metering je služba, kdy kolik do sítě dodám, tolik zdarma odeberu.

V našich podmínkách dodáte energii za nějakou definovanou cenu (malou) a pak si vezmete většinou zpět, ale zdarma jen silovku, tedy při "braní zpět" - mysleme vybíjení naší virtuální baterie - zaplatíme poplatky za distribuci, OZE!!!, operátora trhu apod. To je snad výhodnější energii rovnou prodat, inspirujte se v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE.

Ukládání energie do virtuální baterie

To je proces, kterému se rozumný majitel on-grid nebo hybridní FVE snaží vyhnout jako čert kříži. Důvod je prostý - virtuální baterie slouží pouze a jen pro energii, kterou nejsme schopni nijak zužitkovat. Když už máme nabité akumulátory naší hybridní elektrárny, tak může vzniknout přetok do sítě. V ten moment, ale máme dávat svou energii, kterou nemusíme třeba za 5 Kč/kWh kupovat ze sítě, posílat ven? To nedoporučujeme.

Pár nevirtuálních tipů na závěr

Chytrý majitel sluneční elektrárny si pořídí chytré domácí spotřebiče, které může spouštět v době, kdy slunce generuje energii - perete v pračce až večer? To byste neměli, tomu špinavému prádlu je jedno, kdy je vypráno. A co myčka nádobí? Sušička prádla? Žehlení?

Nahříváte boiler nočním proudem? Také špatně - s pomocí například WattRouteru si jakýkoli přebytek pošlete do boileru. Ohříváte TUV plynem? Tak což takhle nepouštět do plynového kotle pro ohřev vodu studenou, ale předehřátou sluncem? Stačí to pak jen dohřát a někdy ani nemusíte.

Chápete o co tady jde? Přece nejvíce ušetřím, když energii spotřebuji hned v době výroby. Tak se snažte!Četli jste? Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

Více zde.  
 

Fotovoltaika jsou především úspory

Zveřejněno: 2021-01-11 07:02:28

Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem. 

Více zde.  
 

Souvisí spolu vítr, fotovoltaika a pojistka?

Zveřejněno: 2020-07-29 22:21:36

Všechno souvisí se vším. Neštěstí jednoho může poučit tisíce dalších, protože po bitvě je přece každý generál. Bouře s vichřicí v úterý 28.7.2020 zničila fotovoltaiku v obci Vlasatice na Brněnsku. Vše se dá opravit, jak nejde o život, jde o ho... dně peněz.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021