Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44, počet zobrazení: 5149, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Na začátek je třeba zopakovat základní věc - ať si produkt nějaké firmy někdo pojmenuje Virtuální baterie nebo odkladiště nespotřebované energie, to je jedno. Základ je ten, že nám tu chybí služba zvaná Net-Metering, který jediný by mohl být ekonomicky velmi zajímavý. To ale energetické společnosti nechtějí, na tom totiž nevydělají. Pro ty, co tápou: Net-Metering je služba, kdy kolik do sítě dodám, tolik zdarma odeberu.

V našich podmínkách dodáte energii za nějakou definovanou cenu (malou) a pak si vezmete většinou zpět, ale zdarma jen silovku, tedy při "braní zpět" - mysleme vybíjení naší virtuální baterie - zaplatíme poplatky za distribuci, OZE!!!, operátora trhu apod. To je snad výhodnější energii rovnou prodat, inspirujte se v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE.

Ukládání energie do virtuální baterie

To je proces, kterému se rozumný majitel on-grid nebo hybridní FVE snaží vyhnout jako čert kříži. Důvod je prostý - virtuální baterie slouží pouze a jen pro energii, kterou nejsme schopni nijak zužitkovat. Když už máme nabité akumulátory naší hybridní elektrárny, tak může vzniknout přetok do sítě. V ten moment, ale máme dávat svou energii, kterou nemusíme třeba za 5 Kč/kWh kupovat ze sítě, posílat ven? To nedoporučujeme.

Pár nevirtuálních tipů na závěr

Chytrý majitel sluneční elektrárny si pořídí chytré domácí spotřebiče, které může spouštět v době, kdy slunce generuje energii - perete v pračce až večer? To byste neměli, tomu špinavému prádlu je jedno, kdy je vypráno. A co myčka nádobí? Sušička prádla? Žehlení?

Nahříváte boiler nočním proudem? Také špatně - s pomocí například WattRouteru si jakýkoli přebytek pošlete do boileru. Ohříváte TUV plynem? Tak což takhle nepouštět do plynového kotle pro ohřev vodu studenou, ale předehřátou sluncem? Stačí to pak jen dohřát a někdy ani nemusíte.

Chápete o co tady jde? Přece nejvíce ušetřím, když energii spotřebuji hned v době výroby. Tak se snažte!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Výkup přebytků 2022 - mikrozdroj je fajn, mít licenci je lepší

Zveřejněno: 2022-04-15 21:10:12

Na téma výkupu přebytků z fotovoltaické elektrárny jdou po internetu téměř legendy. Už nejen anarchistické kroužky skloňují výrazy spotová cena, denní trh, výrobní EAN nebo cenový fix. Licence na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů by také neměla být zaklínadlem.

Více zde »  
 

Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Více zde »  
 

Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu

Zveřejněno: 2020-03-17 10:12:15

Jednofázový, třífázový, Grid-ON, Grid-Off, Hybridní... Kdo se v tom má vyznat? Něco si o tom napíšeme, ale jen tak trošku, aby to nenudilo :)

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022