Cena OTE: 2.49Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Postavíme FVE do měsíce - jde to?

Zveřejněno: 2023-03-22 10:21:52, počet zobrazení: 3605, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Jde, ale jen někde a chce to i trochu štěstí. Podrobnosti si popíšeme v dalších odstavcích, není to ale taková zívačka, jak některé firmy inzerují. Sakra pozor si dejte na firmu, co chce stavět bez existence Smlouvy o připojení.

Některé firmy už neví, co by slíbily, jen aby klofly další ovečku. Hned na startu je tedy důležité oslovit firmu s dobrými referencemi, nejlépe od vašich kamarádů či známých. Referenční srovnávače, Facebook nebo stránky firem jako reference asi poslouží také dobře, ale vždy platí "Důvěřuj, ale prověřuj".

Rychlá reakce = nabídka FVE do 10 dní

Psali jsme tu nedávno o Etalonu Solární asociace pro montážní firmy FVE, první bod této normy kvalitní a prověřené firmy je zpracování nabídky do 10 dnů. Mějme ideální případ, kdy obchodní oddělení číhá na Vaši právě dorazivší poptávku a zpracuje nabídku týž den. Vy si dáte den, dva na rozmyšlenou a třeba 3. den nabídku akceptujete. Počítejme dále s tím, že vedoucí vašeho projektu má na Vás vždy čas, kdy je třeba, to bohužel nemusí být v reálu vždy pravda.

Smlouva o připojení first!

Posláním tohoto článku není ani tak nadpis, ale právě tento odstavec. Nedopusťte, aby Vám někdo vnutil montáž FVE, aniž byste měli SoP alespoň od Distributora v mejlu. Solidní dodavatel FVE zpracuje žádost o připojení ještě před podpisem smlouvy o dílo, protože (ne)možnost přetoků výrazně vstupuje do návratnosti investice do FVE.

A jak se tedy posouváme v čase? Distribuční společnosti mají na podání žádosti o připojení online formuláře, tedy dodavatel FVE vše nakliká a za pár minut je horký brambor na Distribuci.

Je rychlejší EG.D nebo ČEZ Distribuce?

EG.D v pomyslném závodu s časem mělo víc trumfů v polovině roku 2022. ČEZ Distribuce je poslední dobou výrazně svižnější, záleží však na konkrétní lokalitě. Zkušenosti mluví o průměru vyřízení žádosti o připojení 2-3 týdny. Tady je třeba trochu toho štěstíčka, že Vaše žádost padne na stůl technika s volnýma rukama a dostatkem času.

Realizace FVE do týdne?

Ale, no jistě! Aktuálně je na trhu všeho dost, navíc firmy jsou předzásobeny a mají vše správně personálně podchyceno. Je třeba ale zmínit, že ten "týden k realizaci" bude brzy trochu problém, protože zákazníků začne přibývat spolu se slunečními paprsky. Pak to zase bude podle sloganu: Kdo chvíli stál, už stojí opodál.

Tak co ten měsíc?

Shrneme:

 • rychle nabídka a váš souhlas s ní ... 3 dny
 • Žádost o připojení ... 1 den
 • Vyjádření distribuční společnosti k ŽoP a podpis SoP ... 14 až 21 dnů
 • stavba... 7 dní

  Jo, s trochou štěstí to půjde... no stress - no money. • Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
  Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
  ONLINE POPTÁVKA »

  Další články na téma fotovoltaiky:

  Online kalkulačka dotace NZÚ na FVE od září 2023

  Zveřejněno: 2023-07-30 22:43:41

  Od září 2023 pokračuje dotační program Nová zelená úsporám po prázdninové pauze s mírně upravenými podmínkami. To nemusíte být žádný Einstein,  abyste si na internetu našli přesné podmínky,  ale takhle,  když si u nás na webu skonzumujete čísla námi donesená na zlatém podnosu až k Vaším zrakům,  bude to pohodlnější. 

  Více zde »  
   

  Fotovoltaika s akumulací do baterií

  Zveřejněno: 2020-04-27 09:11:48

  Trocha edukace neuškodí a tak se pojďme podívat jaké základní možnosti nám nabízí výrobci baterií a měničů, jak to vlastně může fungovat. Určitě nás budou zajímat termíny jako DC coupling nebo AC coupling, nízkonapěťové a vysokonapěťové baterie.

  Více zde »  
   

  NZÚ light poctivě, pozor na energošmejdy

  Zveřejněno: 2023-12-04 14:21:09

  Už zase jsou důchodci na ráně - dostanou prachy z programu NZÚ light a nepoctivé firmy je oškubou jak slepice.  Pojďme se podívat,  jak se ohřev TUV pomocí FVE dělá poctivě a proč to tak musí být, co je fér.

  Více zde »  
   
   
  VR OZE systems s.r.o.
  Tršice 54
  783 57  Další informace:


  Sledujte nás i na:

   


  (c) nemakej.cz 2024


  Cenová kalkulace ZDARMA »