Cena OTE: 1.77Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Postavíme FVE do měsíce - jde to?

Zveřejněno: 2023-03-22 10:21:52, počet zobrazení: 3125, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Jde, ale jen někde a chce to i trochu štěstí. Podrobnosti si popíšeme v dalších odstavcích, není to ale taková zívačka, jak některé firmy inzerují. Sakra pozor si dejte na firmu, co chce stavět bez existence Smlouvy o připojení.

Některé firmy už neví, co by slíbily, jen aby klofly další ovečku. Hned na startu je tedy důležité oslovit firmu s dobrými referencemi, nejlépe od vašich kamarádů či známých. Referenční srovnávače, Facebook nebo stránky firem jako reference asi poslouží také dobře, ale vždy platí "Důvěřuj, ale prověřuj".

Rychlá reakce = nabídka FVE do 10 dní

Psali jsme tu nedávno o Etalonu Solární asociace pro montážní firmy FVE, první bod této normy kvalitní a prověřené firmy je zpracování nabídky do 10 dnů. Mějme ideální případ, kdy obchodní oddělení číhá na Vaši právě dorazivší poptávku a zpracuje nabídku týž den. Vy si dáte den, dva na rozmyšlenou a třeba 3. den nabídku akceptujete. Počítejme dále s tím, že vedoucí vašeho projektu má na Vás vždy čas, kdy je třeba, to bohužel nemusí být v reálu vždy pravda.

Smlouva o připojení first!

Posláním tohoto článku není ani tak nadpis, ale právě tento odstavec. Nedopusťte, aby Vám někdo vnutil montáž FVE, aniž byste měli SoP alespoň od Distributora v mejlu. Solidní dodavatel FVE zpracuje žádost o připojení ještě před podpisem smlouvy o dílo, protože (ne)možnost přetoků výrazně vstupuje do návratnosti investice do FVE.

A jak se tedy posouváme v čase? Distribuční společnosti mají na podání žádosti o připojení online formuláře, tedy dodavatel FVE vše nakliká a za pár minut je horký brambor na Distribuci.

Je rychlejší EG.D nebo ČEZ Distribuce?

EG.D v pomyslném závodu s časem mělo víc trumfů v polovině roku 2022. ČEZ Distribuce je poslední dobou výrazně svižnější, záleží však na konkrétní lokalitě. Zkušenosti mluví o průměru vyřízení žádosti o připojení 2-3 týdny. Tady je třeba trochu toho štěstíčka, že Vaše žádost padne na stůl technika s volnýma rukama a dostatkem času.

Realizace FVE do týdne?

Ale, no jistě! Aktuálně je na trhu všeho dost, navíc firmy jsou předzásobeny a mají vše správně personálně podchyceno. Je třeba ale zmínit, že ten "týden k realizaci" bude brzy trochu problém, protože zákazníků začne přibývat spolu se slunečními paprsky. Pak to zase bude podle sloganu: Kdo chvíli stál, už stojí opodál.

Tak co ten měsíc?

Shrneme:

 • rychle nabídka a váš souhlas s ní ... 3 dny
 • Žádost o připojení ... 1 den
 • Vyjádření distribuční společnosti k ŽoP a podpis SoP ... 14 až 21 dnů
 • stavba... 7 dní

  Jo, s trochou štěstí to půjde... no stress - no money. • Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
  Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
  ONLINE POPTÁVKA »

  Další články na téma fotovoltaiky:

  Nová zelená úsporám 2022 - 2030

  Zveřejněno: 2021-09-17 21:34:55

  Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.

  Více zde »  
   

  Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

  Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03

  Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

  Více zde »  
   

  Dotace na fotovoltaiku budou mít prázdniny - je fajn si pohnout

  Zveřejněno: 2023-05-20 10:22:03

  Státní fond životního prostředí je tajemný, jak hrad v Karpatech. Jen jedno je jisté - stávající podmínky pro fotovoltaiku z programu Nová zelená úsporám tu budou do 30.6.2023. Kdo stihne žádost o dotaci do začátku prázdnin podat, bude mít jednu nespornou výhodu. A my víme jakou, vlastně možná víme o dvou.

  Více zde »  
   
   
  VR OZE systems s.r.o.
  Tršice 54
  783 57


  Další informace:


  Sledujte nás i na:

   


  (c) nemakej.cz 2023


  Cenová kalkulace ZDARMA »