Cena OTE: 2.78Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Co je virtuální baterie v českém pojetí

Zveřejněno: 2019-12-01 01:36:04, počet zobrazení: 8704, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Pod pojmem Virtuální baterie nehledejme nic zvláštního, ale rozhodně ne nějaké zařízení. Pro někoho možná zajímavý přivýdělek při provozu malé solární elektrárny, pro jiné určitě dobrý marketingový tah jak nalákat další zájemce o sluneční elektrárny. Tak o čem to vlastně je?

Virtuální baterii v českém slova smyslu musíme chápat spíše jako obchodní model, který se snaží tvrdit, že přebytky energie, které nezužitkujeme v okamžiku výroby, si vlastně můžeme vytáhnout zpět z prostředí distribuční soustavy a ještě to bude pro nás výhodné.

Když si ale přečteme aktuální nabídky firem, které něco na způsob virtuální baterie nabízí (u některých se to slovní spojení u produktu přímo vyskytuje), tedy ČEZ, EON a Bohemia Energy, zjistíme, že ono to s tou úsporou nebude zase až tak žhavé a že v konečném důsledku pro majitele FVE to bude jen taková malá domů, protože hlavní profit budou mít obchoďáci firmy a firma samotná, kterou si vyberete.

Ve svém principu to funguje vždy tak, že Vy v době, kdy máte přebytek energie (v denních slunečných hodinách), tak tato je většinou drahá na burze a tak je obchodník s energií rád, že od majitele sluneční elektrárny energii vykoupí. Majitel fotovoltaiky většinou dostane část úměrnou aktuální ceně silové energie na burze. Je fér, když se tato cena načítá na uživatelský účet a Vy si pak zpětně můžete v rámci nastřádaného bonusu brát energii zpět.

Málokdo ale zapomíná zdůraznit, že pro přenos energie zpět musíte zaplatit distribuční poplatky, příspěvek na OZ (paradoxně!) a jiné služby. Jediné na čem šetříte je cena za silovou energii. A teď si vezměte, že máte vysoký a nízký tarif a běžně v nízkém tarifu máte silovku za 0,15 Kč/kWh. To už snad ani nemusíme psát že celá ekonomika se značně rozhasí oproti deklarovaným číslům na webu či obchoďáka.

Nechceme Vás odrazovat od solární elektrárny, jen nabízíme další pohled, každý musí počítat sám jestli se mu stavba sluneční elektrárny vyplatí. Přejeme Vám, ať to tak je. A nezapomeňte naše heslo: Nemakej, ať slunko maká za tebe!



Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

3 způsoby jak ze solárních panelů dostat šťávu

Zveřejněno: 2020-04-13 09:33:02

Malé doplnění názvu článku je - pro solární systémy bez baterií, tedy připojené do sítě. Když jsme v roce 2008 začali montovat našim zákazníkům sluneční elektrárny na klíč, byla jen jediná možnost, jak celý systém k síti zapojit - proud tekl z panelů do střídače a pak přes vnitřní rozvod energie přímo do sítě. Jestli některé panely byly zastíněné nebo špinavé, to se neřešilo. Časem však chytré zahraniční hlavičky přišly s různými zlepšováky. Pojďme se na to podívat.

Více zde »  
 

Virtuální baterie není to pravé ořechové

Zveřejněno: 2020-10-19 09:03:44

Už několikrát jsme se na našem webu s pojmem virtuální baterie setkali. Člověk by řekl, píše se o tom, tak to musí být super! Pojďme se na to podívat zleva, zprava a odshora dolů. Třeba budeme inspirovat k lepším řešením, třeba k lepším produktům.

Více zde »  
 

Jak dlouho vydrží baterie u hybridní elektrárny?

Zveřejněno: 2021-09-11 22:30:05

Instalace fotovoltaické elektrárny nezačíná na střeše, ale u investora, který má spoustu všetečných otázek. Některé se hodně opakují, třeba tyto... Jak se počítají cykly a jak to souvisí s životností akumulátoru? A vydrží mi baterka 10 let?

Více zde »  
 
 




VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57



Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »