Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Pravčice

Instalovaný výkon: 8.67 kWp, dostavěno dne: 2009-04-24. Další reference zde.

Pravčice - instalace této elektrárny probíhala na zrekonstruované střeše jedné tamní stodoly.
Jednalo se o střechu, která byla pokrytá deskami (což již dnes není tak často k vidění z důvodu vyšších cen dřeva) a jako krytina byl použit tzv. kanadský šindel.
Nosnou konstrukci proto drží kombi vruty s redukcí O-D určené pro tento druh střechy. Na tyto šrouby je uchycena Al konstrukce z profilu NP2, která nese samotné solární články. V této instalaci bylo použito 51 panelů Shot poly. Panely jsou na nosnou konstrukci  přišroubovány: na začátku každé řady úchyty KRAJ 50 a mezi jednotlivými články je  úchyt SPOJKA 50.
Všechny tyto kotvící prvky drží pomocí kotvících nerezových Imbus M8x40 s maticí pro NP 2. Solární panely SHOTT POLY 170 Wp jsou propojeny do sérií a svedeny pomocí DC kabelu Solar Flex 4mm ke dvěma střídačům SOLARMAX 4200S. Tyto jsou potom propojeny přes FV rozvaděč RD 3, který se napojil na stávající rozvod AC v domě. Dále následovalo naprogramování střídačů na hodnoty dané pro místní podmínky, nahození jističů a elektrárna může vyrábět a vydělávat.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »