Cena OTE: 2.64Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Pavlov I

Instalovaný výkon: 17.4 kWp, dostavěno dne: 2009-03-29. Další reference zde.

Pavlov, názorný příklad toho, že vaše elektrárna dále jen FVE nemusí být nainstalována jen na rodinný dům. Majitel této elektrárny se rozhodl, že pro lepší orientaci střechy na jih, prostě nechá naší firmou namontovat FVE na stodolu, která sousedí s RD. Střecha dnes nese 81 ks solárních článků SUNPOWER 215 Wp, které dávají FVE výkon 17,4 kWp.  Jedná se na našem trhu o panely s nejvyšším  výkonem  na  1 m2.

Den první: Brzo z rána jsme dorazili do Pavlova. Instalace byla v tomto případě prováděna za pomocí lešení, které bylo třeba postavit jako první z důvodu vyšší polohy okapu od země.  Střecha byla z pálené tašky a mírně porostlá mechem. Z tohoto důvodu bylo potřeba horolezecké výzbroje. Půda na této stodole také nebyla a tak byla instalace složitější. Na instalaci bylo použito větší množství kabelu, cca 400 m vodiče Solar Flex 4 mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup pod střechu snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou. Do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2. Vzhledem k rozsáhlosti této stavby byla první den dokončena pouze nosná konstrukce.

Den druhý: Montáž a propojení 81 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 215 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely SUNPOWER 215 Wp  jsou v tomto případě zapojeny do devíti sérií a  svedeny  a připojeny ke třem střídačům  FRONIUS IG 60 HV. Tento typ střídače konektory pro připojení DC kabeláže nepotřebuje, neboť je vybaven svorkovnicí  přímo pro její připojení. Tyto střídače jsou dále propojeny kabelem CYKY 3x2,5 mm s rozvaděčem RD 3, který je pak napojen na síť 3 x PEN. Zbývá jen naprogramovat střídače FRONIUS IG 60 HV a je  hotovo! A jak jinak panu majiteli popřát než: "Ať slunko maká za vás".

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »