Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Nedvězí - říjen 2021

Instalovaný výkon: 9.9 kWp, dostavěno dne: 2021-10-16. Další reference zde.

Na plechovou střechu rodinného domku v obci Nedvězí u Olomouce jsme namontovali celkem 22 kusů solárních panelů München Solar MSMD450M6-72. Pro optimální rozložení panelů jsme namontovali jednu sérii o 14 panelech na střechu směrem do ulice a druhou sérii o 8 kusech jsme namontovali na vedlejší střechu. 

Panely jsme zapojili do třífázového hybridního měniče Solax X3-Hybrid 10.0T, místo kterého v nových instalacích používáme jeho aktualizovanou verzi Solax X3-Hybrid-10.0-D (G4). Pro úschovu energie z panelů bylo využito klasické kombinace dvou LiFePo4 baterií Triple Power HV 5,8 kWh (master + slave) o celkové kapacitě 11,6 kWh. 

Instalace zabrala dva dny. První den jsme tahali kabely, začali jsme s konstrukcí na vedlejší střeše - kombivruty a hliníkové profily a postupem dne jsme na tuto střechu dostali všech 8 panelů. Následně zbyl ještě čas začít s konstrukcí na druhé střeše, ale první den jsme ji pouze načali. Následující den jsme časně z rána vyrazili a začali jsme s montáží zbývajících kombivrutů pro úchyt hliníkových profilů. V poledne jsme měli kombivruty a první lištu na střeše a konstrukci jsme dokončili kolem 16. hodiny. Nastal čas dostat na střechu panely, což nebyl žádný problém a během dvou hodin byly na střeše a naše práce byla dokončena.

Akce zabrala dva celé dny, včetně instalace měniče, rozvaděčů a baterií. Stavba FVE byla dotována dotačním programem Nová Zelená Úsporám.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »