Cena OTE: 2.00Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kuroslepy

Instalovaný výkon: 21.5 kWp, dostavěno dne: 2008-12-21. Další reference zde.

Kuroslepy- majitel této elektrárny se může pyšnit rovnou hned  100 ks solárních panelů SUNPOWER 215 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 21,5 kWp.  Jedná se na našem trhu o panely s nadstandardním  výkonem  na  1 m2.
Den první: Brzo z rána jsme dorazili do Kuroslep. Instalace byla v tomto případě prováděna na stájích s koňmi, která sousedí s rodinným domem.  Střecha byla z pálené tašky s výškou okapu cca 3 m od země, proto nebylo potřeba horolezecké výzbroje. Půda měla strop a  jak lze očekávat byla plná sena pro ty krásné koně, které nám zpříjemňovaly instalaci.  Přístup na střechu díky stropu a veškerá manipulace byla v celku rychlá a jednoduchá. Na instalaci bylo použito velké množství kabelu, cca 400 m vodiče Solar Flex 6 mm. Tento kabel byl zvolen proto, že vzdálenost mezi FV panely a střídačem je delší a mohlo by docházet k úbytku napětí.  Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup na půdu snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2. Vzhledem k rozsáhlosti této stavby byla první den dokončena pouze nosná konstrukce.

Den druhý: Montáž a propojení 100 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 215 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely SUNPOWER 215 Wp  jsou v tomto případě zapojeny do 10-ti sérií a  svedeny  a připojeny ke dvěma střídačům  FRONIUS IG Plus 120. Tento typ střídače konektory pro připojení DC kabeláže nepotřebuje, neboť je vybaven svorkovnicí  přímo pro její připojení . Tyto střídače jsou dále propojeny kabelem CYKY 3x1,5 mm s rozvaděčem RD 3, který je pak napojen na síť 3 x PEN. Den se chýlí ke konci, koně jsou zaváděny do stájí  a my už pomalu také končíme, připevňuje se poslední stý panel a už zbývá jen naprogramovat střídače FRONIUS IG Plus 120 a je  hotovo! Do střídačů byly v tomto případě na přání zákazníka dodány i datové karty, které sledují a monitorují stav a výkon FVE a které pak  majitel hodlá v budoucnu zveřejnit na svých webových stránkách.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »