Komořany - leden 2022

Instalovaný výkon: 9 kWp, dostavěno dne: 2022-01-27. Další reference zde.

Jednoho mrazivého lednového rána jsme se vydali na instalaci HFVE o výkonu 9 kWp do Komořan u Slavkova u Brna. Na střechu rodinného domu jsme namontovali 20 fotovoltaických panelů München Solar MSMD450M6-72. Panely byly rozděleny na oba sklony střechy tak, abychom maximalizovali užitnou plochu střechy a nasázeli maximální počet panelů. Na levou a pravou stranu střechy jsme dali 8 panelů a zbylých 12 panelů jsme umístili na vyvýšenou část střechy.

Mezitím, co se na střeše chystala konstrukce jsme si v technické místnosti nachystali R-DC, R-AC, hybridní měnič Solax X3-Hybrid-10.0-D, ke kterému jsme připojili dva akumulátory Triple Power HV 5,8 kWh o celkové kapacitě 11,6 kWh. Jako poslední z komponent, které jsme se vydali nainstalovat, byl na řadě wallbox (nabíječka pro pHEV a EV). Ten přišel do garáže, takže jsme se museli provrtat skrz zeď a dotáhnout si kabely do garáže, ale to jsme měli rychle za sebou. 

Druhý den večer po instalaci všech komponent jsme elektrárnu spustili a následně jsme při revizi odzkoušeli funkčnost wallboxu, který fungoval na výbornou a pomocí chytrého elektroměru dodával do auta správný nabíjecí proud.

Další foto:

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022