Cena OTE: 1.79Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Brno- Modřice

Instalovaný výkon: 22.5 kWp, dostavěno dne: 2009-06-12. Další reference zde.

Brno- Modřice

Majitel této elektrárny se může pyšnit rovnou hned  100 ks solárních panelů SUNPOWER 225 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 22,5 kWp.  Jedná se na našem trhu o panely s nadstandardním  výkonem  na  1 m2.
Brzo z rána jsme dorazili do Modřic. Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střecha byla z pálené tašky s výškou okapu cca 3 m od země, proto nebylo potřeba horolezecké výzbroje. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá. Na instalaci bylo použito velké množství kabelu, cca 500 m vodiče Solar Flex 6 mm. Tento kabel byl zvolen proto, že vzdálenost mezi FV panely a střídačem, který je umístěn až ve sklepě je delší a mohlo by docházet k úbytku napětí.  Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a  k prostupu do sklepa byl použit nefunkční již z části rozebraný komín. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2. Vzhledem k rozsáhlosti této stavby a nepřízni počasí trvala stavba této FVE déle.
Montáž a propojení 100 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely SUNPOWER 225 Wp  jsou v tomto případě zapojeny do 10-ti sérií a  svedeny  a připojeny ke dvěma střídačům  FRONIUS IG Plus 120. Tento typ střídače konektory pro připojení DC kabeláže nepotřebuje, neboť je vybaven svorkovnicí  přímo pro její připojení . Tyto střídače jsou dále propojeny kabely s rozvaděčem RD 3, který je pak napojen na síť. Montáž se chýlí ke konci, připevňuje se poslední stý panel a už zbývá jen naprogramovat střídače FRONIUS IG Plus 120 a je  hotovo! Do střídačů byly v tomto případě na přání zákazníka dodány i datové karty, které sledují a monitorují stav a výkon FVE a které pak  majitel napojí do řídícího systému domu a tím získá naprostou kontrolu nad elektrárnou a veškeré informace z ní získá z kteréhokoliv počítače.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »