Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Bratčice

Instalovaný výkon: 15.3 kWp, dostavěno dne: 2009-07-19. Další reference zde.

Člověk se neustále musí učit něco nového. Když se podíváte po našich referencích, tak uvidíte samé šikmé střechy. Je ale spousta investorů, co si nedovedou představit jak by instalace mohla vypadat na jejich rovné střeše. Reálné jsou v podstatě 2 základní řešení:

Vzhledem k nutnosti využít opravdu každý centimetr jsme se v tomto případě rozhodli pro konstrukci vlastních stojanů. Důležitým faktorem vylo rovněž vyhnout se světlíkům, které zabíraly čtvrtinu střechy.

Při návrhu rozložení se nám velmi osvědčil počítač - zanesli jsme důležité informace do návrhového systému a konstukci přesně napasovali aby byl dodržen jak sklon, tak potřebné rozestupy mezi řadami, aby si panely nestínily. Pro Vaši lepší představu jak vypadá výstup návrhu z počítače, přikládáme 2 obrázky.

Vlastní stavba fotovoltaické elektrárny probíhala v několika dnech. První den se navezl materiál, nanosil zčásti na střechu a začalo se s montáží. Vždy na hotovou konstrukci byly namontovány panely a pokračovalo se další řadou. Za první den jsme stihli 3 řady, druhý den zbytek. Třetí den si dali nástup naši elektrikáři a vše zapojili a zprovoznili.

Instalace je složena z 68 kusů panelu SunPower SPR 225 WHT a dvou střídačů Fronius - jeden IG 120 Plus (pro 50 panelů) a druhý IG 50 Plus (pro zbylých 18 ks panelů). Celkový výkon 15,3 kWp za rok vygeneruje energii cca 16,8 MWh, tedy jen na zelených bonusech znamená finanční přínos 200.445,- Kč (při ceně 11,91 Kč/kWh)

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »