Cena OTE: 1.27Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Montujeme Solax hybrid a umíme to

Zveřejněno: 2022-09-18 14:27:02, počet zobrazení: 3764, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Ten dělá to a ten zas tohle... Někdo montuje Fronius, jiný GoodWe a my Solax. Máme na to své důvody a rádi se s nimi svěříme. Většina montáží je s bateriemi, tak se to bude hodně točit okolo hybridních měničů aktuální verze G4.

Je tady druhá vlna fotovoltaické privatizace a spousta nových firem (rychlokvašek) chce zbohatnout přes noc. Budou slibovat instalaci v krátké době nebo tvrdit, že jsou výrobci. To my nemusíme. Za nás mluví kvalita a reference. Neinzerujeme, máme plno práce i bez reklamy. Jak je to možné?

Solax X3-hybrid G4 na 100pro

Zdá se, že jsme vsadili na dobrou strategii - montujeme pouze jeden systém, o kterém víme vše a průběžně se s ním seznamujeme do větší hloubky. Úzce komunikujeme se servisem dovozce a testujeme a připomínkujeme nově zveřejněné verze firmware (= vnitřní program přístroje). Tak se postupně povedlo odladit verzi, kde nastavením měniče může být jeden hardware (= krabice nějak zapojených součástek) použit jako bezpřetokový a nebo s minimálním odběrem ze sítě.

Asymetrie je základ

Samozřejmě u hybridních měničů. U střídače je to blbost. Hybrid má ale k ruce měření buď proudovými transformátory nebo chytrým elektroměrem. Tak vyvažuje každou fázi samostatně a umí to až do 150 % nominálního výkonu, což u 10 kW verze dělá až 20 A na jednu fázi.

Výrobce baterek = výrobce měniče

Tonda programuje firmware měniče a Lojza baterek. Tonda a Lojza se spolu baví, jak to udělat lepší. Protože se nemusí rozptylovat tím, aby jen to jejich zařizení splnilo podmínky toho druhého, jde jim to dobře. Oni totiž Tonda a Lojza jsou z jedné firmy, jsou kamarádi a i ve svém volném čase se o práci baví. Jména jsou ilustrační, asi v Solaxu taková nikdo ve vývojových teamech nemá... Horší to evidentně bude tam, kdy oba kluci jsou z jiných firem a jen občas si něco napíší, když si vzpomenou, "že už by to chtělo".

Solax hybrid G4 a 464 kWh baterie

Standardní sestava má u 3f měniče minimální technologicky podmíněnou kapacitu 11,6 kWh (minimální startovací napětí měniče). Může to být Master + Slave modul, každý má vždy 5,8 kWh, rozšíření je možné o další 2 ks Slave. Kdo chtěl víc, nemá nic? Kdepak - pro překročení hranice 23,2 kWh provedeme při návrhu systému krok stranou - nepoužijeme Master, ale BMS Parallel Box II a další už budou jen moduly Slave, maximálně 8 kousků dá nominální kapacitu 46,4 kWh. A co ten desetinásobek? No, přece až 10 měničů spojených datovou komunikací, kámo...

Dry contact

O tom, že Wattrouter je aktuálně téměř nedostupný se píše v článku Wattrouter nebo Dry contact? No a protože každý chce nahřívat boiler na TUV zadáčo, tak to jenom zapojíme a funguje to!

Aplikace Solaxcloud a Home Assistant

Měnič Solax se napáruje k domácí wifi síti a data co 5 minut posílá na cloudové uložiště. Z tama si data můžeme vytahovat, systém monitorovat.

Hi-tech řešením je pak propojení se systémem Home Assistant, kdy data jsou k dispozici co 2 sekundy a pomocí vlastního SW můžete například při znalosti ceny z OTE do sítě cíleně vybíjet akumulátory v době nejvyšší ceny na SPOTovém trhu.

Když máte takové možnosti, tak proč hledat jinde a tříštit pozornost?Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde »  
 

Zelený bonus a baterie. Jde to k sobě?

Zveřejněno: 2020-04-17 04:12:48

Provozujeme elektrárnu z roku 2007 se zeleným bonusem, nejsme v tom sami. Blíží se doba, kdy zelené bonusy přestaneme pobírat. Vyplatí se elektrárnu ponechat v provozu? A co baterie, šly by připojit?

Více zde »  
 

Reálná data reálné hybridní FVE online + grafy produkce

Zveřejněno: 2023-01-18 23:45:25

Jsme unikátní web - i když stavíme stovky elektráren ročně, nestydíme se informovat o problematice solárních elektráren otevřeně a pravdivě. Právě jsme spustili online monitoring veřejně a pro všechny. Podobné grafy vidí majitelé námi postavených projektů. Jeden z nich nám poskytuje data, brzy přidáme další z našich referencí. Pojďte se podívat, grafy ukáží holou až nahatou pravdu o vztahu výkon panelů - kapacita baterie - den v roce a v neposlední řadě počasí. Taková data jinde nenajdete, no fakt! Nekecáme! Makáme.

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »