Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Montujeme Solax hybrid a umíme to

Zveřejněno: 2022-09-18 14:27:02, počet zobrazení: 5612, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Ten dělá to a ten zas tohle... Někdo montuje Fronius, jiný GoodWe a my Solax. Máme na to své důvody a rádi se s nimi svěříme. Většina montáží je s bateriemi, tak se to bude hodně točit okolo hybridních měničů aktuální verze G4.

Je tady druhá vlna fotovoltaické privatizace a spousta nových firem (rychlokvašek) chce zbohatnout přes noc. Budou slibovat instalaci v krátké době nebo tvrdit, že jsou výrobci. To my nemusíme. Za nás mluví kvalita a reference. Neinzerujeme, máme plno práce i bez reklamy. Jak je to možné?

Solax X3-hybrid G4 na 100pro

Zdá se, že jsme vsadili na dobrou strategii - montujeme pouze jeden systém, o kterém víme vše a průběžně se s ním seznamujeme do větší hloubky. Úzce komunikujeme se servisem dovozce a testujeme a připomínkujeme nově zveřejněné verze firmware (= vnitřní program přístroje). Tak se postupně povedlo odladit verzi, kde nastavením měniče může být jeden hardware (= krabice nějak zapojených součástek) použit jako bezpřetokový a nebo s minimálním odběrem ze sítě.

Asymetrie je základ

Samozřejmě u hybridních měničů. U střídače je to blbost. Hybrid má ale k ruce měření buď proudovými transformátory nebo chytrým elektroměrem. Tak vyvažuje každou fázi samostatně a umí to až do 150 % nominálního výkonu, což u 10 kW verze dělá až 20 A na jednu fázi.

Výrobce baterek = výrobce měniče

Tonda programuje firmware měniče a Lojza baterek. Tonda a Lojza se spolu baví, jak to udělat lepší. Protože se nemusí rozptylovat tím, aby jen to jejich zařizení splnilo podmínky toho druhého, jde jim to dobře. Oni totiž Tonda a Lojza jsou z jedné firmy, jsou kamarádi a i ve svém volném čase se o práci baví. Jména jsou ilustrační, asi v Solaxu taková nikdo ve vývojových teamech nemá... Horší to evidentně bude tam, kdy oba kluci jsou z jiných firem a jen občas si něco napíší, když si vzpomenou, "že už by to chtělo".

Solax hybrid G4 a 464 kWh baterie

Standardní sestava má u 3f měniče minimální technologicky podmíněnou kapacitu 11,6 kWh (minimální startovací napětí měniče). Může to být Master + Slave modul, každý má vždy 5,8 kWh, rozšíření je možné o další 2 ks Slave. Kdo chtěl víc, nemá nic? Kdepak - pro překročení hranice 23,2 kWh provedeme při návrhu systému krok stranou - nepoužijeme Master, ale BMS Parallel Box II a další už budou jen moduly Slave, maximálně 8 kousků dá nominální kapacitu 46,4 kWh. A co ten desetinásobek? No, přece až 10 měničů spojených datovou komunikací, kámo...

Dry contact

O tom, že Wattrouter je aktuálně téměř nedostupný se píše v článku Wattrouter nebo Dry contact? No a protože každý chce nahřívat boiler na TUV zadáčo, tak to jenom zapojíme a funguje to!

Aplikace Solaxcloud a Home Assistant

Měnič Solax se napáruje k domácí wifi síti a data co 5 minut posílá na cloudové uložiště. Z tama si data můžeme vytahovat, systém monitorovat.

Hi-tech řešením je pak propojení se systémem Home Assistant, kdy data jsou k dispozici co 2 sekundy a pomocí vlastního SW můžete například při znalosti ceny z OTE do sítě cíleně vybíjet akumulátory v době nejvyšší ceny na SPOTovém trhu.

Když máte takové možnosti, tak proč hledat jinde a tříštit pozornost?Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Fotovoltaika jsou především úspory

Zveřejněno: 2021-01-11 07:02:28

Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem. 

Více zde »  
 

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde »  
 

Postavte FVE sami na rovné střeše

Zveřejněno: 2021-01-25 08:11:05

Ten dělá to a ten zas tohle je název písně z filmu Pekařův císař. Tedy někdo staví sluneční elektrárny a jiný sjednává kupříkladu stavební spoření. Zlaté české ručičky ale má hodně lidí, těm patří tento článek. Ne všechno musí nutně udělat firma, na spoustě věcí se dá ušetřit, lidská síla je v době jejího nedostatku navíc k nezaplacení.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »