Cena OTE: 3.46Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Výkup elektřiny z fotovoltaiky 2021

Zveřejněno: 2021-07-17 23:48:32, počet zobrazení: 21072, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Situace na trhu se neustále vyvíjí a co bylo před rokem, je dnes překonaná historie. Článek je tentokrát inspirován fascinací pokrokem, byť jeden fakt nepotěší běžné spotřebitele bez vlastního zdroje.

To, co nepotěší, je rostoucí cena elektřiny. Co je pro jednoho nepříjemné, je ale pro majitele mikrozdrojů velmi dobrá zpráva! A co je ještě lepší, obchodníci s energiemi stále více nemají problém nabídnout opravdu zajímavou výkupní cenu za přebytky, které majitelé hybridních fotovoltaických elektráren nespotřebují přímo při výrobě pro pokrytí vlastní spotřeby nebo neuloží do akumulace pro pozdější použití (baterie pro elektřinu večer a v noci a teplo v boileru či akumulační nádrži).

Zhruba před rokem jsme v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE nastínili, že když už něco do sítě přeteče, že nemusí být zas tak špatně. Postupně, jak přibývalo nainstalovaných hybridních elektráren, i naši zákazníci uzavírali smlouvy o výkupu přebytečné elektřiny a občas se nám i někdo svěří s reálnými daty o dosažených cenách.

Na snímku u článku je vidět faktura našeho zákazníka z obce Osíčko (nedaleko Bystřice pod Hostýnem). Tento má nainstalováno 14 panelů Suntech STP 360S-B60/Wnhb, tedy výkon 5,04 kWp, měnič Solax X3-Hybrid 10.0T a aku set Triple Power HV bat 5.8 Master + 1x slave, tedy 11,6 kWh. Pomocí Wattrouteru Mx jsou zachytávány přebytky energie do vody v boileru.

Na faktuře je vidět, že za květen odebral 26 kWh (vlivem nedokonalosti vyrovnávání "pracovní nuly" měničem a pak vlivem počasí), dále pak dodávka 143 kWh do sítě, kdy boiler byl po nahřátí na požadovanou teplotu odstaven termostatem. Co je podstatné, je cena: za dodanou energii do sítě dostal 1,78 Kč/kWh poníženou o 25 haléřů poplatku, ve finále tedy 1,53 Kč/kWh. A to nevypadá vůbec špatně!

Neznamená to, že taková cena bude vždy, je závislá na ceně na burze. Co je ale pozitivní, je, že poplatky za výkup energie klesají a najít firmu, která Vás neoškube jak husu, je už možné. Zápočet přebytků ve vyúčtování může tak být zajímavým ponížením výsledné ceny.

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Uvažuji o FVE. Jak začít?

Zveřejněno: 2020-03-23 08:12:15

V článku Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu jsme se otřeli o téma spotřeby odběrného místa ještě před instalací sluneční elektrárny a vlastně ještě dlouho před tím, než nějaký systém poptáte. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Více zde »  
 

NZU C3.9 je tu od 15. května 2020

Zveřejněno: 2020-11-09 09:22:17

No a co? Tomu nerozumím. Chytrému napověz, hloupého... Ok, v uvedeném termínu přibyla zajímavá podoblast dotace na FVE. Když napíšeme zajímavá, tak to bude nutné trochu popsat, pojďme na to.

Více zde »  
 

Výsledky dTestu z kampaně Chci sluneční energii jsou překonány

Zveřejněno: 2020-06-01 15:35:44

V roce 2019 dTest zorganizoval kampaň na hromadnou poptávku dodávky FVE domácnostem, které projeví zájem. Zájem projevilo zhruba 15 tisíc domácností, které pak dostaly od vítěze rámcovou nabídku, tu mimochodem posílá dodnes všem, i když se toho nezúčastnili. Tím vítězem se stala firma ČEZ Prodej. Pojďme se podívat na tuto problematiku jiným úhlem pohledu.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »