Výkup elektřiny z fotovoltaiky 2021

Zveřejněno: 2021-07-17 23:48:32, počet zobrazení: 1016, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Situace na trhu se neustále vyvíjí a co bylo před rokem, je dnes překonaná historie. Článek je tentokrát inspirován fascinací pokrokem, byť jeden fakt nepotěší běžné spotřebitele bez vlastního zdroje.

To, co nepotěší, je rostoucí cena elektřiny. Co je pro jednoho nepříjemné, je ale pro majitele mikrozdrojů velmi dobrá zpráva! A co je ještě lepší, obchodníci s energiemi stále více nemají problém nabídnout opravdu zajímavou výkupní cenu za přebytky, které majitelé hybridních fotovoltaických elektráren nespotřebují přímo při výrobě pro pokrytí vlastní spotřeby nebo neuloží do akumulace pro pozdější použití (baterie pro elektřinu večer a v noci a teplo v boileru či akumulační nádrži).

Zhruba před rokem jsme v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE nastínili, že když už něco do sítě přeteče, že nemusí být zas tak špatně. Postupně, jak přibývalo nainstalovaných hybridních elektráren, i naši zákazníci uzavírali smlouvy o výkupu přebytečné elektřiny a občas se nám i někdo svěří s reálnými daty o dosažených cenách.

Na snímku u článku je vidět faktura našeho zákazníka z obce Osíčko (nedaleko Bystřice pod Hostýnem). Tento má nainstalováno 14 panelů Suntech STP 360S-B60/Wnhb, tedy výkon 5,04 kWp, měnič Solax X3-Hybrid 10.0T a aku set Triple Power HV bat 5.8 Master + 1x slave, tedy 11,6 kWh. Pomocí Wattrouteru Mx jsou zachytávány přebytky energie do vody v boileru.

Na faktuře je vidět, že za květen odebral 26 kWh (vlivem nedokonalosti vyrovnávání "pracovní nuly" měničem a pak vlivem počasí), dále pak dodávka 143 kWh do sítě, kdy boiler byl po nahřátí na požadovanou teplotu odstaven termostatem. Co je podstatné, je cena: za dodanou energii do sítě dostal 1,78 Kč/kWh poníženou o 25 haléřů poplatku, ve finále tedy 1,53 Kč/kWh. A to nevypadá vůbec špatně!

Neznamená to, že taková cena bude vždy, je závislá na ceně na burze. Co je ale pozitivní, je, že poplatky za výkup energie klesají a najít firmu, která Vás neoškube jak husu, je už možné. Zápočet přebytků ve vyúčtování může tak být zajímavým ponížením výsledné ceny.

Další foto:Četli jste? Porovnání nabídek slunečních elektráren s baterií

Zveřejněno: 2020-11-16 07:15:03

Rozhodli jste se pro hybridní solární elektrárnu, nabídky se scházejí, ale každá má jiné parametry, navíc vůbec, ale vůbec nesouhlasí s inzerovanými od daných firem. A teď mi řekněte, co s tím?

Více zde.  
 

Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

Více zde.  
 

Nová zelená úsporám je zajímavá

Zveřejněno: 2019-12-13 23:15:58

V reklamě toho jsou plné weby. Je to opravdu takové terno jak je inzerováno? Jaký je pohled majitele firmy, která má zkušenosti se slunečními elektrárnami, ale už není zatížena nutností lákat zákazníky, protože se rozhodla, že už další zakázky realizovat nebude?

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021