Výkup elektřiny z fotovoltaiky 2021

Zveřejněno: 2021-07-17 23:48:32, počet zobrazení: 14152, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Situace na trhu se neustále vyvíjí a co bylo před rokem, je dnes překonaná historie. Článek je tentokrát inspirován fascinací pokrokem, byť jeden fakt nepotěší běžné spotřebitele bez vlastního zdroje.

To, co nepotěší, je rostoucí cena elektřiny. Co je pro jednoho nepříjemné, je ale pro majitele mikrozdrojů velmi dobrá zpráva! A co je ještě lepší, obchodníci s energiemi stále více nemají problém nabídnout opravdu zajímavou výkupní cenu za přebytky, které majitelé hybridních fotovoltaických elektráren nespotřebují přímo při výrobě pro pokrytí vlastní spotřeby nebo neuloží do akumulace pro pozdější použití (baterie pro elektřinu večer a v noci a teplo v boileru či akumulační nádrži).

Zhruba před rokem jsme v článku 5 firem vykupuje přebytky z FVE nastínili, že když už něco do sítě přeteče, že nemusí být zas tak špatně. Postupně, jak přibývalo nainstalovaných hybridních elektráren, i naši zákazníci uzavírali smlouvy o výkupu přebytečné elektřiny a občas se nám i někdo svěří s reálnými daty o dosažených cenách.

Na snímku u článku je vidět faktura našeho zákazníka z obce Osíčko (nedaleko Bystřice pod Hostýnem). Tento má nainstalováno 14 panelů Suntech STP 360S-B60/Wnhb, tedy výkon 5,04 kWp, měnič Solax X3-Hybrid 10.0T a aku set Triple Power HV bat 5.8 Master + 1x slave, tedy 11,6 kWh. Pomocí Wattrouteru Mx jsou zachytávány přebytky energie do vody v boileru.

Na faktuře je vidět, že za květen odebral 26 kWh (vlivem nedokonalosti vyrovnávání "pracovní nuly" měničem a pak vlivem počasí), dále pak dodávka 143 kWh do sítě, kdy boiler byl po nahřátí na požadovanou teplotu odstaven termostatem. Co je podstatné, je cena: za dodanou energii do sítě dostal 1,78 Kč/kWh poníženou o 25 haléřů poplatku, ve finále tedy 1,53 Kč/kWh. A to nevypadá vůbec špatně!

Neznamená to, že taková cena bude vždy, je závislá na ceně na burze. Co je ale pozitivní, je, že poplatky za výkup energie klesají a najít firmu, která Vás neoškube jak husu, je už možné. Zápočet přebytků ve vyúčtování může tak být zajímavým ponížením výsledné ceny.

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Extrémní sucho a změna klimatu je tady

Zveřejněno: 2019-11-08 15:18:35

Zdá se, že je něco jinak než by mělo být. Něco, co netěší nikoho. Nebo se pleteme? Ano, majitelé fotovoltaických elektráren totiž zažívají královské období. Ale vždy může být ještě lépe. Pojďme se podívat na pár zajímavých klimatologických údajů, které nám Český hydrometeorologický institut nabízí na svém webu zcela zdarma. Jsou prostě čísla, která stojí za to porovnat.

Více zde »  
 

Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde »  
 

Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022