Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Panely... nečistit?!

Zveřejněno: 2024-04-18 10:06:03, počet zobrazení: 534, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Jarní úklid žene domkaře do zahrad a více, než kdy předtím, ulpívají zraky novopečených majitelů solárních elektráren na střechách s jejich nedávno pořízenými zachránci domácích rozpočtů. Leští se okna, tak co panely?

Upřímně řečeno, a dnes to hlavní poselství článku je hned na začátku, není třeba být aktivní, jak komunisti před sjezdem. Někdy totiž méně je více.

Ti, co mají panely vysoko a nedosáhnou na ně, mají po starostech ještě dřív, než je vůbec mydlící myšlenky napadnou. Ostatní by se měli ale krotit.

Součástí projektů k FVE (dokud byly vyžadovány) býval Protokol vnějších vlivů, který říkal, že prostředí u FV panelů je zvláště nebezpečné.

Asi nikomu ruka neupadne, když viditelné nečistoty zrána opláchne čistou vodou, když třeba týden nepršelo a vítr z nedaleké prašné silnice nanesl už vrstvu tak silnou, že by se dala z FV panelů udělat vcelku slušná zeleninová zahrádka. Tím by ale ambice samozvaných čističů měly končit.

Chraň bůh, způsobovat tepelné šoky studenou vodou přes poledne, na to jsou dobré jedině letní bouřky!

Tomu ať ruka upadne, kdo se pokusí vzít Okenu nebo jinou leštící chemii! Většina moderních panelů má svou vlastní povrchovou vrstvu, která leštění přímo... nemá ráda.

Jestli chcete něco dobrého pro svého fotovoltaického miláčka udělat, mrkněte, jestli se někde nepovaluje nějaká kabeláž či konektor a v případě jakýchkoliv pochybností se s důvěrou obraťte na svého lokálního dodavatele FVE.

A vězte: Kdo nic nedělá, nic nepokazí :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Montujeme Solax hybrid a umíme to

Zveřejněno: 2022-09-18 14:27:02

Ten dělá to a ten zas tohle... Někdo montuje Fronius, jiný GoodWe a my Solax. Máme na to své důvody a rádi se s nimi svěříme. Většina montáží je s bateriemi, tak se to bude hodně točit okolo hybridních měničů aktuální verze G4.

Více zde »  
 

Kolik v roce 2022 stojí solární elektrárna?

Zveřejněno: 2022-07-31 07:15:18

Na jednoduchou otázku by mohla být jednoduchá odpověď. Ale není a v podstatě ani nemůže být. Fotovoltaiku dnes nabízí spousta firem, konkurence malých lokálních a velkých molochů, za které to ty malé stejně odedřou, tu je. Na druhou stranu se roztáčí inflační spirála a prachy je třeba v nejisté době investovat do smysluplných projektů. Tak kolik za FVE? 200 nebo 600 tisíc?

Více zde »  
 

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »