Cena OTE: 5.15Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47, počet zobrazení: 7675, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Ano, podpoří a možná se ptáte proč vůbec o této možnosti uvažovat. Všeobecně známo je, že v ČR máme účtování spotřeby elektrické energie po fázích. Dále víme, že neexistuje, a je o tom psáno v článku, Asymetrický střídač. No a? No a když máme na jakékoli fázi spotřebu větší než je třetina výkonu dodávaného panely do střídače, tak ji musíme dokoupit.

S asymetrickým měničem si pomůžeme, ten totiž může jet asymetricky, tedy do velikosti výkonu z panelů může výkon redistribuovat tam, kde je to potřeba. Limit je samozřejmě výrobcem podporovaný výkon na jednu fázi a pak ten aktuální výkon z FV panelů.

A cena? Může se rychle vrátit, ale nemusí... Měnič je dražší a sofistikovanější zařízení, kromě střídače má i usměrňovač a DC/DC měnič pro nabíjení akumulátorů. Měnič pro správnou funkci potřebuje ještě chytrý elektroměr, který podává hlášení o stavu na trase elektroměrový rozvaděč - vlastní spotřeba objektu. Cena měniče je cca dvojnásobek ceny obdobně výkonného střídače.

Dotace z NZÚ

Podmínky pro získání dotace jsou na webu Fondu životního prostředí dány jasně, hodí se nám podpora hybridniho měniče a k tomu 2 kWp panelů za 60 tisíc. Další panely nad 2 kWp jsou 10 tisíc za 1 kWp. Tedy pro 10 kWp to je 80 tisíc za výkon a dohromady s dotací na projekt pak 145 tisíc korun. Když takový systém bude stát 290 tisíc, tak slíbená dotace bude přesně 50% z investice.

Následující obrázek ukazuje jak to systém podávání dotací sám vypočítává pro 9,9 kWp panelů a s použitím wallboxu.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde »  
 

Produkce v listopadu 2020 + srovnání

Zveřejněno: 2020-12-07 06:32:31

Ohlédnutí za předposledním měsícem roku většinou z pohledu produkce FVE nebývá nijak veselé. Máme pro ukázku údaje jak z on-grid FVE fungující již 10 let, tak z nové hybridní FVE, pojďme se podívat na data a můžeme i porovnat stárnoucí a novou solární elektrárnu.

Více zde »  
 

Postavíme FVE do měsíce - jde to?

Zveřejněno: 2023-03-22 10:21:52

Jde, ale jen někde a chce to i trochu štěstí. Podrobnosti si popíšeme v dalších odstavcích, není to ale taková zívačka, jak některé firmy inzerují. Sakra pozor si dejte na firmu, co chce stavět bez existence Smlouvy o připojení.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »