Cena OTE: 3.23Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47, počet zobrazení: 8479, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Ano, podpoří a možná se ptáte proč vůbec o této možnosti uvažovat. Všeobecně známo je, že v ČR máme účtování spotřeby elektrické energie po fázích. Dále víme, že neexistuje, a je o tom psáno v článku, Asymetrický střídač. No a? No a když máme na jakékoli fázi spotřebu větší než je třetina výkonu dodávaného panely do střídače, tak ji musíme dokoupit.

S asymetrickým měničem si pomůžeme, ten totiž může jet asymetricky, tedy do velikosti výkonu z panelů může výkon redistribuovat tam, kde je to potřeba. Limit je samozřejmě výrobcem podporovaný výkon na jednu fázi a pak ten aktuální výkon z FV panelů.

A cena? Může se rychle vrátit, ale nemusí... Měnič je dražší a sofistikovanější zařízení, kromě střídače má i usměrňovač a DC/DC měnič pro nabíjení akumulátorů. Měnič pro správnou funkci potřebuje ještě chytrý elektroměr, který podává hlášení o stavu na trase elektroměrový rozvaděč - vlastní spotřeba objektu. Cena měniče je cca dvojnásobek ceny obdobně výkonného střídače.

Dotace z NZÚ

Podmínky pro získání dotace jsou na webu Fondu životního prostředí dány jasně, hodí se nám podpora hybridniho měniče a k tomu 2 kWp panelů za 60 tisíc. Další panely nad 2 kWp jsou 10 tisíc za 1 kWp. Tedy pro 10 kWp to je 80 tisíc za výkon a dohromady s dotací na projekt pak 145 tisíc korun. Když takový systém bude stát 290 tisíc, tak slíbená dotace bude přesně 50% z investice.

Následující obrázek ukazuje jak to systém podávání dotací sám vypočítává pro 9,9 kWp panelů a s použitím wallboxu.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

(Ne)buďte energeticky nezávislí

Zveřejněno: 2020-05-05 12:12:48

Komentář, který si nemůžeme odpustit.
Titulek dnešního tématu snad každý viděl u nějaké nabídky na fotovoltaickou elektrárnu. Zamyslel se však někdo nad reálností takového (samozřejmě toho pozitivního) příkazu? Nemělo být snad napsáno: zkuste jestli umíme nabídnout fve s baterií tak, abyste se nemuseli bát výpadku v případě servisu distribuční sítě?

Více zde »  
 

Extrémní sucho a změna klimatu je tady

Zveřejněno: 2019-11-08 15:18:35

Zdá se, že je něco jinak než by mělo být. Něco, co netěší nikoho. Nebo se pleteme? Ano, majitelé fotovoltaických elektráren totiž zažívají královské období. Ale vždy může být ještě lépe. Pojďme se podívat na pár zajímavých klimatologických údajů, které nám Český hydrometeorologický institut nabízí na svém webu zcela zdarma. Jsou prostě čísla, která stojí za to porovnat.

Více zde »  
 

Ušetřete až 36841 Kč díky solární elektrárně

Zveřejněno: 2021-04-12 08:11:02

Cože, kolik? A to jako fakt? A jak to ví ten inzerent tak přesně a proč se ta čísla od každého liší? To je spousta otázek ale odpověď ani jedna. Je to jen lákadlo, aby se klikalo na reklamu. Pojďme se ale na reálnou úsporu podívat prakticky.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »