NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47, počet zobrazení: 6403, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Ano, podpoří a možná se ptáte proč vůbec o této možnosti uvažovat. Všeobecně známo je, že v ČR máme účtování spotřeby elektrické energie po fázích. Dále víme, že neexistuje, a je o tom psáno v článku, Asymetrický střídač. No a? No a když máme na jakékoli fázi spotřebu větší než je třetina výkonu dodávaného panely do střídače, tak ji musíme dokoupit.

S asymetrickým měničem si pomůžeme, ten totiž může jet asymetricky, tedy do velikosti výkonu z panelů může výkon redistribuovat tam, kde je to potřeba. Limit je samozřejmě výrobcem podporovaný výkon na jednu fázi a pak ten aktuální výkon z FV panelů.

A cena? Může se rychle vrátit, ale nemusí... Měnič je dražší a sofistikovanější zařízení, kromě střídače má i usměrňovač a DC/DC měnič pro nabíjení akumulátorů. Měnič pro správnou funkci potřebuje ještě chytrý elektroměr, který podává hlášení o stavu na trase elektroměrový rozvaděč - vlastní spotřeba objektu. Cena měniče je cca dvojnásobek ceny obdobně výkonného střídače.

Dotace z NZÚ

Podmínky pro získání dotace jsou na webu Fondu životního prostředí dány jasně, hodí se nám podpora hybridniho měniče a k tomu 2 kWp panelů za 60 tisíc. Další panely nad 2 kWp jsou 10 tisíc za 1 kWp. Tedy pro 10 kWp to je 80 tisíc za výkon a dohromady s dotací na projekt pak 145 tisíc korun. Když takový systém bude stát 290 tisíc, tak slíbená dotace bude přesně 50% z investice.

Následující obrázek ukazuje jak to systém podávání dotací sám vypočítává pro 9,9 kWp panelů a s použitím wallboxu.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nová zelená úsporám podporuje chytré nabíjení elektro aut

Zveřejněno: 2021-12-23 20:15:02

Mít domácí nabíjecí stanici bude za nedlouho běžným standardem. Ukládat přebytky z FVE do auta je to, co chceme - lokální zdroj využijeme k lokálním přesunům, tomu se říká ekologická doprava. NZÚ přispěje, s novou FVE navíc s bonusem.

Více zde »  
 

Wattrouter nebo Dry contact?

Zveřejněno: 2022-08-28 20:17:54

Ohřev vody představuje v nákladech domácnosti vcelku významnou energetickou položku. Fotovoltaická elektrárna po většinu roku může TUV nahřívat zdarma. O Wattrouteru se hodně píše, ale co je, sakra, ten Dry Contact?

Více zde »  
 

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022