Kolik reálně stojí vyřízení dotace NZU na FVE?

Zveřejněno: 2020-11-23 08:21:58, počet zobrazení: 1649, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Součástí dotačního programu Nová zelená úsporám je i podoblast C.5 Zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. 5000 Kč na projekt. U FVE nás nějaká obálka vůbec nezajímá, tedy co je v tom posudku a kolik to stojí a kdo to může připravit?

V zemi kutilů jsou informace z tohoto článku jistě cenné, dlužno však zmínit, že ne vše může být laikem připraveno.

Cena zpracování žádosti se odvíjí především od náročnosti zpracování projektu sluneční elektrárny. Projekt zpracovává dodavatel a tak i vyřízení dotace si zahrne do celkové ceny na klíč, ovšem pro výplatu dotace je nutno zpracování žádosti uvést buď na fakturu samostatně nebo doložit smlouvu o dílo, kde je částka uvedena.

Samostatné vyřízení dotace má běžnou cenu kolem 10 tisíc korun a to především kvůli nutnosti zpracování projektu a energetického hodnocení.

Projekt (hybridní) fotovoltaické elektrárny

Zpracovává projektant v oboru elektro, minimálně s kvalifikací dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. § 10 - pracovníci pro samostatné projektování a pro řízení projektování.

Projekt je třeba nejen pro žádost o dotaci, dokládá se i distribuční společnosti k žádosti o připojení (ČEZ Distribuce a. s. například připojí zdroj jen dle nich schváleným projektem).

Základ projektu pro sluneční elektrárnu tvoří :

  • Technická zpráva - slovně popisuje kde, kdo, odkud, kam a jak
  • Jednopólové schéma zapojení - výkres elektroinstalace
  • Výkres rozmístění technologie v domě a na střeše
  • Zapojení akumulační nádrže do systému topení nebo ohřevu TUV - jen pro podoblasti C3.4 a C3.9.

Energetické hodnocení

Zpracováno může být nejen energetickým auditorem, ale stačí i projektantem v oboru elektro, což je samozřejmě výhoda - jeden člověk s potřebnou kvalifikací stačí.

Základ energetického hodnocení tvoří výpočet produkce elektrické energie plánovanou elektrárnou, vycházejic především z:

Výsledek energetického hodnocení se pak přepíše do Krycího listu - stáhněte z webu poskytovatele dotace (od 1.9.2020 verze 4).

Šikulové kutilové si i FVE postaví sami

Žádost o dotaci nebo o připojení u distributora je jen začátek. V dalších článcích si probereme celkový postup s dotací a případná úskalí.Samozřejmě že se bez odborníků neobejdete, ale když budete potřebovat informace, na webu nemakej.cz si je dohledáte.Četli jste? Jak se připravit na instalaci sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-10-12 06:18:22

Článek je určen pouze expertům! Protože ale na internetu je dneska expertem každý, je vlastně téma pro všechny :) A protože se instalují převážně hybridní FVE či ty s přebytky do vody (a jejich kombinace), zaměříme se hlavně tímto směrem.

Více zde.  
 

Postavte FVE sami na rovné střeše

Zveřejněno: 2021-01-25 08:11:05

Ten dělá to a ten zas tohle je název písně z filmu Pekařův císař. Tedy někdo staví sluneční elektrárny a jiný sjednává kupříkladu stavební spoření. Zlaté české ručičky ale má hodně lidí, těm patří tento článek. Ne všechno musí nutně udělat firma, na spoustě věcí se dá ušetřit, lidská síla je v době jejího nedostatku navíc k nezaplacení.

Více zde.  
 

Váhat nebo spěchat na instalaci fotovoltaické elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-24 12:50:12

S dnešním tématem se pojí některá pořekadla. Kdo si počká, ten se dočká. Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Nebo taky: Kdo šetří, má za tři. Jak to vidíme u nás v redakci webu? Vyplatí se vůbec počkat?

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021