Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kolik reálně stojí vyřízení dotace NZU na FVE?

Zveřejněno: 2020-11-23 08:21:58, počet zobrazení: 17032, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Pozor! Článek není aktuální.  Na webu je ponechán jako vzpomínka  :)

Součástí dotačního programu Nová zelená úsporám je i podoblast C.5 Zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. 5000 Kč na projekt. U FVE nás nějaká obálka vůbec nezajímá, tedy co je v tom posudku a kolik to stojí a kdo to může připravit?

V zemi kutilů jsou informace z tohoto článku jistě cenné, dlužno však zmínit, že ne vše může být laikem připraveno.

Cena zpracování žádosti se odvíjí především od náročnosti zpracování projektu sluneční elektrárny. Projekt zpracovává dodavatel a tak i vyřízení dotace si zahrne do celkové ceny na klíč, ovšem pro výplatu dotace je nutno zpracování žádosti uvést buď na fakturu samostatně nebo doložit smlouvu o dílo, kde je částka uvedena.

Samostatné vyřízení dotace má běžnou cenu kolem 10 tisíc korun a to především kvůli nutnosti zpracování projektu a energetického hodnocení.

Projekt (hybridní) fotovoltaické elektrárny

Zpracovává projektant v oboru elektro, minimálně s kvalifikací dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. § 10 - pracovníci pro samostatné projektování a pro řízení projektování.

Projekt je třeba nejen pro žádost o dotaci, dokládá se i distribuční společnosti k žádosti o připojení (ČEZ Distribuce a. s. například připojí zdroj jen dle nich schváleným projektem).

Základ projektu pro sluneční elektrárnu tvoří :

  • Technická zpráva - slovně popisuje kde, kdo, odkud, kam a jak
  • Jednopólové schéma zapojení - výkres elektroinstalace
  • Výkres rozmístění technologie v domě a na střeše
  • Zapojení akumulační nádrže do systému topení nebo ohřevu TUV - jen pro podoblasti C3.4 a C3.9.

Energetické hodnocení

Zpracováno může být nejen energetickým auditorem, ale stačí i projektantem v oboru elektro, což je samozřejmě výhoda - jeden člověk s potřebnou kvalifikací stačí.

Základ energetického hodnocení tvoří výpočet produkce elektrické energie plánovanou elektrárnou, vycházejic především z:

Výsledek energetického hodnocení se pak přepíše do Krycího listu - stáhněte z webu poskytovatele dotace (od 1.9.2020 verze 4).

Šikulové kutilové si i FVE postaví sami

Žádost o dotaci nebo o připojení u distributora je jen začátek. V dalších článcích si probereme celkový postup s dotací a případná úskalí.Samozřejmě že se bez odborníků neobejdete, ale když budete potřebovat informace, na webu nemakej.cz si je dohledáte.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

FVE na ČOV, sámošku, benzínku i firmu

Zveřejněno: 2021-03-01 07:44:11

Mikrozdroj na střeše je velmi užitečná věc. Mrkneme na on-grid FVE bez akumulace a dotace se zaměřením na ty, co mají spotřebu energie přes den alespoň 7 kWh za hodinu.

Více zde »  
 

Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu

Zveřejněno: 2020-03-17 10:12:15

Jednofázový, třífázový, Grid-ON, Grid-Off, Hybridní... Kdo se v tom má vyznat? Něco si o tom napíšeme, ale jen tak trošku, aby to nenudilo :)

Více zde »  
 

Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03

Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »