Cena OTE: 2.64Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kolik reálně stojí vyřízení dotace NZU na FVE?

Zveřejněno: 2020-11-23 08:21:58, počet zobrazení: 15426, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Součástí dotačního programu Nová zelená úsporám je i podoblast C.5 Zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. 5000 Kč na projekt. U FVE nás nějaká obálka vůbec nezajímá, tedy co je v tom posudku a kolik to stojí a kdo to může připravit?

V zemi kutilů jsou informace z tohoto článku jistě cenné, dlužno však zmínit, že ne vše může být laikem připraveno.

Cena zpracování žádosti se odvíjí především od náročnosti zpracování projektu sluneční elektrárny. Projekt zpracovává dodavatel a tak i vyřízení dotace si zahrne do celkové ceny na klíč, ovšem pro výplatu dotace je nutno zpracování žádosti uvést buď na fakturu samostatně nebo doložit smlouvu o dílo, kde je částka uvedena.

Samostatné vyřízení dotace má běžnou cenu kolem 10 tisíc korun a to především kvůli nutnosti zpracování projektu a energetického hodnocení.

Projekt (hybridní) fotovoltaické elektrárny

Zpracovává projektant v oboru elektro, minimálně s kvalifikací dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. § 10 - pracovníci pro samostatné projektování a pro řízení projektování.

Projekt je třeba nejen pro žádost o dotaci, dokládá se i distribuční společnosti k žádosti o připojení (ČEZ Distribuce a. s. například připojí zdroj jen dle nich schváleným projektem).

Základ projektu pro sluneční elektrárnu tvoří :

  • Technická zpráva - slovně popisuje kde, kdo, odkud, kam a jak
  • Jednopólové schéma zapojení - výkres elektroinstalace
  • Výkres rozmístění technologie v domě a na střeše
  • Zapojení akumulační nádrže do systému topení nebo ohřevu TUV - jen pro podoblasti C3.4 a C3.9.

Energetické hodnocení

Zpracováno může být nejen energetickým auditorem, ale stačí i projektantem v oboru elektro, což je samozřejmě výhoda - jeden člověk s potřebnou kvalifikací stačí.

Základ energetického hodnocení tvoří výpočet produkce elektrické energie plánovanou elektrárnou, vycházejic především z:

Výsledek energetického hodnocení se pak přepíše do Krycího listu - stáhněte z webu poskytovatele dotace (od 1.9.2020 verze 4).

Šikulové kutilové si i FVE postaví sami

Žádost o dotaci nebo o připojení u distributora je jen začátek. V dalších článcích si probereme celkový postup s dotací a případná úskalí.Samozřejmě že se bez odborníků neobejdete, ale když budete potřebovat informace, na webu nemakej.cz si je dohledáte.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

NZÚ - sluneční elektrárny i pro domy bez střechy

Zveřejněno: 2021-02-15 08:02:31

Dnes si zanotujeme jednu známou dětskou písničku, jen s trochu jiným textem:
Nemít střechu - nevadí! Nemít pozemek - vadí! Nemít prachy - nevadí! Potkat blbce, jó, to vadí... Fotovoltaika nemusí být nuda :) Podíváme se na jednu velmi rozšířenou dezinformaci a krásně se nám z toho vyloupne i vcelku smysluplný význam jinak podivného nadpisu tohoto článku.

Více zde »  
 

Nejlepší sluneční elektrárna

Zveřejněno: 2021-03-29 08:01:39

Nabídky na fotovoltaiku jsou všude, jak si vybrat, která je ta nej? Pojďme si zanalyzovat dotaci NZÚ C3.7 z pohledu situace na trhu na sklonku března 2021.

Více zde »  
 

Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?

Zveřejněno: 2020-04-20 06:21:47

Na zajímavou otázku zajímavá odpověď. Teorie je věc pěkná, ale reálná historická data navíc z posledních let jsou k nezaplacení. Jak je to tedy s výrobou fotovoltaických elektráren? Kolik vyrobí FVE energie za den? Přívržence našeho webu potěšíme a některé obchoďáky (s teplou vodou nebo slunečními elektrárnami) asi moc ne.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »