Cena OTE: 2.78Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Vesmírná elektrárna na spadnutí

Zveřejněno: 2009-12-12 22:44:51, počet zobrazení: 2744, zdroj: http://www.osel.cz/index.php?zprava=1698. Další novinky zde.

Po několika letech velmi kontroverzního a finančně nákladného boomu fotovoltaiky v České republice se ve světě objevil zatím snad nejfutristečtjěší projekt solární energetiky, vesmírná elektrárna. Kalifornské úřady daly minulý čtvrtek zelenou projektu Solaren firmy Pacific Gas and Electric Company dlouhodobě a úzce napojenou na aplikovaný výzkum.

Po několika letech velmi kontroverzního a finančně nákladného boomu fotovoltaiky v České republice se ve světě objevil zatím snad nejfutristečtjěší projekt solární energetiky, vesmírná elektrárna. Kalifornské úřady daly minulý čtvrtek zelenou projektu Solaren firmy Pacific Gas and Electric Company dlouhodobě a úzce napojenou na aplikovaný výzkum.

Celá technologie Solaren ač se již od r. 1941 jeví spíše ze žánru sci-fi, vychází z jednoduchým principů. Na oběžnici je vynesena konstrukce zrcadel soustřeďujících záření do solárních panelů, jejíž pohyb je synchronizován na stálou orientaci ke slunci. Tím je zaručen stabilní přísun zářivé energie, která je soustřeďována do rádiových paprsků a posílána na přijímač na zemském povrchu v Kalifornii. Spuštění projektu se předpokládá v r. 2016 na počátečním výkonu prototypu 200 MW po dobu 15 let. Jen pro skromné srovnání, největší solární elektrárna v ČR o výkonu 3.5 MW je na ploše 27 ha. „Jsem však velmi skeptický co se týká finanční velkorysosti projektu.“, tvrdí Richard Schwartz z Purdue University in West Lafayette dlouhodobě spolupracující na energetických projektech s NASA. Cena by se však měla pohybovat o jen něco výše než je průměrných 12.9 centů za kWh. Cal Boerman, ředitel projektu Solaren však disponuje jiným názorem, „Každý prototyp je finančně náročnější než sériová výroba.“

Boerman navíc dodává zejména vzhledem k legislativě podporující obnovitelné zdroje energie, „Neočekávám, že vesmírné elektrárny v dohledné době vytěsní konvenční zelené zdroje, ale mohou poskytnout velmi široké znalosti pro vývoj nových pozemských technologií.“ Současná široce dostupná fotovoltaika totiž stále hřeší na štědré dotace a mizivou efektivitu a to jak ekologickou tak ekonomickou.



Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nová zelená úsporám je zajímavá

Zveřejněno: 2019-12-13 23:15:58

V reklamě toho jsou plné weby. Je to opravdu takové terno jak je inzerováno? Jaký je pohled majitele firmy, která má zkušenosti se slunečními elektrárnami, ale už není zatížena nutností lákat zákazníky, protože se rozhodla, že už další zakázky realizovat nebude?

Více zde »  
 

5 rad jak nenaletět elektro šmejdům

Zveřejněno: 2023-04-22 14:55:52

Nelze přehlédnout, že  přibývá firem,  které se chvástají a pak se zjistí, že na to nemají. Na jednu už pomalu jde trestní oznámení a další už se dere. Nenechejte ze sebe dělat blbce, na blbcích jsou takové firmy založené.

Více zde »  
 

Porovnání HV baterií pro použití s hybridními měniči Solax

Zveřejněno: 2020-05-18 08:33:44

Nedávno jsme se na našem webu zabývali tématem kapacity akumulátorů elektrické energie dostatečné pro pokrytí spotřeby odbětného místa v době, kdy už Slunce nesvítí, tak abychom měli dostatek kapacity pro tzv. Time shift a jaký výkon FV panelů k tomu by asi tak nějak seděl. Dnes se podíváme na ukázku konkrétního měniče a možnosti připojení baterií. Snad bude další rozhodování o kapacitě baterií jasnější.

Více zde »  
 
 




VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57



Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »